Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

AliExpress posiljke

Pozdrav svima! Narucila sam par stvarcica s Aliexpressa i neki paketi su mi stigli normalno, a jedan paketic mi je ocarinjen i morala sam platiti 3€ (da ne spominjem da je stvar koju sam narucila bila dolar i pol) pa me zanima zna li tko zasto? Hvala!
2023 03 29
Ako u cijenu na Aliexpressu nije bio uključen PDV onda su naplatili PDV. Moguće je i da je u cijenu i bio uključen PDV, ali nije bilo u našoj pošti vidljivo pa su naplatili PDV.
2023 03 29
Zato jer seller nije prilozio dokaz da je placen pdv i nije bilo vidljivo u sustavu (neki broj se prilaže). Meni tako naplate kad šalju preko neke desete države, npr Uzbekistan. Ako tracking ima tracking broj iz neke EU države ili ako ide preko overseasa onda nikad ne naplate. To me baš zivcira jer uvijek odaberem njihov aliexpress shipping, a seller posalje nekako drugacije i onda dođe do ovog
2023 03 29
> bubamara12: > Pozdrav svima! > Narucila sam par stvarcica s Aliexpressa i neki paketi su mi stigli normalno, a jedan paketic mi je ocarinjen i morala sam platiti 3€ (da ne spominjem da je stvar koju sam narucila bila dolar i pol) pa me zanima zna li tko zasto? > Hvala! Imate i grupu na fbu zove se AliMarina
2023 03 30
Meni isto kada sam narucivala u hr, nekad' naplate nekada ne.. a prijateljica u njemackoj narucuje stalno i nikad joj se tako nesto nije desilo
2023 04 01
> bubamara12: > Pozdrav svima! > Narucila sam par stvarcica s Aliexpressa i neki paketi su mi stigli normalno, a jedan paketic mi je ocarinjen i morala sam platiti 3€ (da ne spominjem da je stvar koju sam narucila bila dolar i pol) pa me zanima zna li tko zasto? > Hvala! Poštovana, to se dogodilo i meni. No, dobila sam detaljan odgovor od pošte. 2,83€ ako se ne varam nešto malo manje od 3€ su mi naplatili svoju uslugu administracije slanja doakza Carini. Tj. Otprema carinarnici kako oni to zovu. To je 1:10000 paketa koji ulaze u HR, ako baš Vaš paket dođe "nekom pod ruku" HP ima dužnost tražiti Vas dokaz koji im morate poslati u PDF formatu (račun/narudžba/VAT-PDV/iznos) i sl...to oni naplaćuju samo iz razloga jer oni umjesto Vas šalju dokaze Carinarnici. To je sve. Vjerujem da sam Vam i ja dobro objasnila. Nema frke ako to bude ponovno dolazilo no to je samo rijetkost!
2023 04 05