Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Vrtlarska tema

Nomad miruj na ovoj temi, potrebna si kao kisik [:zaljubljen]
2015 02 24
A moji doma misle da dangubim na netu....ustvari , učim i čitam [:hihot] [:hihot] Samo mala napomena, ako je itko mislio pohađati neki permakulturni tečaj kod nas u hrv...radije razmislite još jednom. Moj dečko ga ja je prošao (ja nisam jer sam uz njega ionak sve polovila, a i previše je novaca koštalo) Presložili smo pustu i suhu livadu u prekrasni ranč, ali predavači nikako da dođu i daju obećani certifikat, nije bog-zna-kaj niti naučio tamo, postoji puno knjiga i videozapisa na netu i tu smo puno više znanja "pobrali" Nisu to spoznaje da se mora ići na veliko područje, odlično dođu i na par kvadrata vrta. Sad je u fazi da on njima može održati predavanje, valjda mu se zato i boje dati certifikat [:smije] [:smije] ali to je valjda tak kad te gura lova, a ne strast [:pospan] najbolje se uči uz iskustvo i praktični rad i "ubire apsolutno znanje" jer kad nešto napraviš, tek tad ti jasno zašto je tako [:jezik] malo sam zalaufala u krivom smjeru [:hihot] ... ali vraćam se na pravi put [:kesi] [:kesi]
2015 02 25
Dobri i loši susjedi u povrtnjaku Neke vrste povrća jednostavno ne podnose blizinu druge povrtne biljke. Zato nije naodmet podsjetiti se koje se biljke podnose, a koje se ne podnose. Krastavci će dobro rasti uz mahune, grašak, poriluk, komorač, kupus, kukuruz, salatu, celer i luk. Ako uz krastavce uzgajate bosiljak, plodovi će biti kvalitetniji, dok kopar u blizini krastavaca poboljšava njihov okus. Krastavci NE podnose blizinu krumpira, rajčice i rotkvice. Cikla dobro uspijeva uz krastavce, kupus, češnjak, luk i salatu. Kopar, kim i korijander popravljaju okus cikle. Cikla NE podnosi blizinu krumpira, mrkve, poriluka i špinata. Rajčica dobro napreduje uz mahune, kupus, češnjak, poriluk, rotkvice, rotkve, celer i špinat. NE odgovara joj blizina graška, komorača, krastavaca i krumpira. Mrkva podnosi blizinu mahuna, graška, blitve, rotkvice i rotkve. Kopar poboljšava okus mrkve, a luk tjera štetnike koji napadaju mrkvu. Mahune će dobro rasti uz krastavce, kupus, mrkvu, rotkvice, rotkve, ciklu, salatu, celer, rajčice i kupus. NE podnose blizinu češnjaka, luka, graška i komorača. Celer bolje raste uz korabicu, mahune i rajčicu. Slabije uspijeva uz krumpir, kukuruz i salatu. Rotkvice od susjeda dobro podnose mahune, grašak, kupus, blitvu, mrkvu, peršin, špinat i rajčice. Mrkva daje bolji okus rotkvicama. NE podnose krastavce i luk. Kupus u svojoj blizini podnosi mahune, grašak, krastavce, blitvu, mrkvu, poriluk, rotkvice i rotkvu. Celer i rajčica dobro utječu na rast kupusa jer sprječavaju napad štetnika. Kupus NE podnosi gorušicu i luk.
2015 02 25
Grašak se slaže s komoračem, krastavcima, mrkvom, korabicom, salatom, kukuruzom, rotkvicama, rotkvom i tikvicama. Kopar će popraviti okus graška. Grašak NE podnosi blizinu poriluka, luka, krumpira i rajčica. Poriluk dobro uspijeva uz endiviju, kupus, celer, rajčicu i luk. NE podnosi mahune, grašak i ciklu. Tikvice dobro podnose kukuruz, mahune, luk i bosiljak. [slika:f9b7bc1e-092f-4fe2-8aef-d4c562e014a2] SUSJEDSTVO ZAČINSKOG BILJA I POVRĆA : Bosiljak – krastavci, korabica, luk, paradajz Čubar – mahune/grah, cikla, luk Boreč (boražina) – mahune, zelena salata Kopar – krastavci, mrkva, grašak, kelj, salata, cikla , luk Dragoljub – dugačka bijela repa (daikon), krumpir, paradajz Koriander – krastavci, kelj, mrkva Hren – krumpir Potočarka – rotkvica Kim (kumin) – kelj, krastavci, krumpir i cikla Mažuran – mrkva, cikla Peršin – paradajz, šparoga Paprena metvica (pepermint) – kelj, krumpir, salata Ružmarin – mrkva, cikla Kadulja (žalfija) – komorač gomoljasti, salata Vlasac – crni korijen (povrtnica), cikla, salata [slika:d8a14bee-5bd4-46ff-ae5d-e85394931d62] izvor: “Bio-vrt” Marie-Luise Kreuter , forum [slika:f9b7bc1e-092f-4fe2-8aef-d4c562e014a2]
2015 02 25
A ja sam doslovce krstavac zavezala za rajčicu [:jezik] Sad znam [:jezik]
2015 02 26
bok cure ,zanima me ima li koja gomolj ili sadnicu božura jako roze boje(neznam stručni naziv) nemogu ga nigdje naći
2015 02 27
stela baš je lijep ,♥
2015 02 27
Ja sam bila na permakulturnom tečaju u zagrebu i sve super, sa svima smo u kontaktu, možemo pitati sve što nas zanima, certifikat sam uredno dobila :)
2015 02 28
Pozdrav, sad sam otkrila ovu temu. Nisam pročitala sve od početka, puno toga ima, ali samo da vam se najavim i pridužim. [:zaljubljen]
2015 03 01
Zvonkamala, dobrodošla [:poljubac] . I ja sam nova, i na temi i u vrtlarstvu, ali curke su stvarno super, tako da se nećeš razočarati [:zaljubljen]
2015 03 01
Obzirom da imate 43 stranice, da li bi mi koja od vas mogla reći kako,ali kako uspijevate uzgojiti celer korijen? Pa ja cu se ubiti s tim celerom vise! Ništa me toliko ne gnjavi, već godinama mi nejde i nejde i nejde.i sadim, sijem,presadujem, optrgavam i samo mi ide u lišće... [:tuzan] a juha nije juha bez korijena.
2015 03 11
Mi ga doma sijemo oko 15.02,s tim da je na toplom cca 21-22 stupnja kojih 10 dana,zatim ga preselim na malo hladnije oko 15 stupnjeva Sijem ga u kontejnere (240 rupa po 2 sjemenke),korjen vadimo u kasnu jesen(spremamo za zimu) A nešto iskoristimo I ljeti
2015 03 11
Čekaj malo,a ne presadujes na vrt,na otvoreno? [:sokiran]
2015 03 11
Presađujem(to sam zaboravila navesti) [:hihot] ,,Samo prošlo leto je bilo jako kišno pa nam ga je dosta strulilo
2015 03 11
Ja ga nisam prošlo ljeto sadila jer mi,je trebao odmor,a i,bila sam pred porod tako da nisam baš po vrtu skakala.ma ove godine cu sigurno, ali prošlo ljeto mi je bilo grozno, niti voća niti povrća, užas!
2015 03 11
1 2 ... 25 26 27 28 29 30