Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Zdravlje /

Lijekovi /

piercing - pitanje, pomoc

Drage cure, imam piercing na pupku vec jedno 5, 6 godina. Sve je bilo u redu do nedavno. Zadnjih par mjeseci mi se pocela stvarat rana, nekad bude veca, nekad manja, nateceno bude sve i uzasno me boli. To ispirem vodom koliko mogu, a ne skidam ga uopce jer me strah da ga necu moc stavit vise od boli. Nakit je od kirurskog celika, tako da stvarno ne znam u cem je problem, jer ni u samom pocetku kad sam ga stavila nisam imala takvu ranu, pa ne kuzim kako sam odjednom postala alergicna ili sta. Stvarno ga nebi voljela skidat, tj zelim da mi to zacijeli pa da ga mogu promijenit ali ne i skinut zauvijek MIslite li da to moze bit opasno? Ima li koja od vas slicna iskustva? S cime to tretirat? Da li da kupim octanisept pa time (to sam koristila u pocetku kad sam ga stavila), ili ima kakva mast koja pomaze ili stagod? Hvala vam na svim odgovorila
2014 03 28
A da ga jednostavno skineš?
2014 03 28
Ja isto imam godinama pirs na pupku, i jednom mi se stvorila ranica nakon godinu-dvije, našpricala sam ju Octaniseptom jer nije bila velika. bilo je 3-4 dana, sasušilo se i otpalo. Ali ti kažeš da se tebi to stvara zadnjih par mjeseci, pa ti predlažem svejedno da odeš u pirs salon na pregled. I da ga izvadiš, a rana i dalje ostane-što ti vrijedi.
2014 03 28
a kazem, ne zelim ga skinut jer sam ga godinama zeljela... i kad sam ga konacno stavila bila sam stvarno sretna. i svih ovih godina sto ga imam sam sretna
2014 03 28
Citala sam negdje da ako se dogodi kakva rana ili nesto pogotovo nakon toliko vremena da je najbolje se obratiti doktoru, moze biti infekcija neka samo tako, ja ne bi cekala [:vrti]
2014 03 28
Jer stvarno se nije s time za igrat- s nijednim pirsom se nije za igrati ako krenu komplikacije. Probaj s Octaniseptom al svejedno odi na pregled, možda ti ga je počelo odbacivati, što se može desiti i nakon dugo vremena
2014 03 28
kupit cu octanisept onda pa vidjet nakon par dana. ali sam mislila mozda postoji jos nesto a da je ucinkovito. hvala
2014 03 28
Octanisept je odličan za ranice,ali svakako preporučam da odeš na pregled kod stručne osobe.
2014 03 28
draga- to se desilo i meni prije nekih par tijedana, a imam ga već 15 godina.... uzmi OCTANOSEPT u spreju i par puta na dan pošpricaj.... izvadi naušnicu i dobro je isperi u medicinskom alkoholu ili malo rakije...i stavi nazad.... samo dobro našpricaj par puta sa octaniseptom i sve će biti i dalje super! a ako ne bude...svrati u piercing studio po stručnu pomoć.... [:poljubac]
2014 03 28
u redu cure. spricat cu s octaniseptom par dana pa cu vidit dal ce se popravit. ako ne, ic cu kod doktora ili u pirs studio hvala vam curke [:poljubac]
2014 03 28
moras tretirat ranicu octaniseptom obavezno i proci ce ti, ako ti se pocne sirit ili rast obavezno izvadit jer moze narast divlje meso
2014 03 28
Meni se to događalo sa piercom u nosu... U salonu za pirsanje su mi savjetovali da tretiram antibiotskom mašću par dana. Koristila sam Geokorton i zaista je pomoglo. Otada se više nije ponavljalo (iako to ovisi o stanju organizma - kada će organizam odreagirati nekakvom upalicom na strano tijelo).
2014 03 28
meni se zna malo upaliti kad puno sjedim i učim pred ispite, i uvijek riješim geokortonom.. zbilja je super samo ne smijes previse, ono jednom dnevno. ako si iz zagreba, skoči radije kod Irene u Octopus u Gundulićevoj, ona ti pogleda bez problema, da se ipak ne zezas bezveze
2014 03 28
skinit i u doktora obavezno
2014 03 28
Ja kada sam imala piercinge, špricala sam octenisept, odmah sve riješi, mada nisam imala nikad rane. Dobro je da to dezinficiraš. Bit će sve ok!
2014 03 28
1 2