Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Zdravlje /

Lijekovi /

Svako jutro šalica zdravlja

Ovako, borila sam se neko vrijeme s konstantnim upala, prilično aljkavom prehranom i ne baš bajnom krvnom slikom. Tablete, vaginalete, kojekakve pi*zdarije, sve će vam to propisati, i učinkovito je, ali se napasti uvijek vrate. Svakom preporučam, makar stalno i slušamo i čitamo o ljekovitim svojstvima biljaka, povrća, određenog voća, upravo uvođenje barem neke od tih " prirodnica " koje će sigurno popraviti štetu. Da se vratim na uvod. Već nekoliko mjeseci pijem svako jutro šalicu soka od rajčice u koji dodam sitno nasjeckanu žličicu češnjaka, pola žličice majčine dušice, pola žličice bosiljka i žlicu lanenih sjemenki. I da ne zaboravim, malo pamezana. Ima mi totalno pizza okus. A rezultat? Nisam dobila nikakvu upalu, osjećam se bolje i krvna slika mi se popravila. Imate li vi neki svoj recept koji ponekad jedete/pijetem zadovoljni ste rezultatom i preporučili bi isti? [:smijesi]
2014 05 14
Što se tiče osebujnog mirisa češnjaka, nema ga jer kad ga skroz sitno sitno narežete popije se skupa sa sokom, da se ni ne osjeti zadah po njemu.
2014 05 14
Super zvuči, volim i med i cimet i zapisat ću si ovo.
2014 05 14
nasjeckati đumbir i staviti u med da odstoji par dana..nakon toga jednom dnevno žličicu meda s đumbirom pjesti...izvrsno za imunitet :)
2014 05 14
Sve ove sastojke koje si navela spadaju u glavne sastojke mediteranske kuhinje s toga ti preporucujem da se drzis takvog nacina prehrane uz,naravno,maslinovo ulje! I kao dodatak zdravlju svako jutro zlica meda nataste! Ako ti treba kakav recept rado cu ti pomoci! [:smijesi]
2014 05 14
Ja sam probala isti omjer meda i sitno nasjeckano luka da odstoji 24 sata i onda po žlicu svaki dan.Ja nisam mogla,jer se luk jako osjeti,ali povratne od onih koji su uzimali kažu da je super,pa sad..
2014 05 14
I sad je sezona jagoda i tresanja-bogati izvori zeljeza!s toga iskoristi to [:smijesi]
2014 05 14
Pomidori su izvor zdravlja, luk antibiotik, med, đumbir, cimet...sve to s vremena na vrijeme...krvna slika super...gripu sam imala jednom u životu prije petnaest godina i trajala je jedan dan...Poznanike i bližnje liječim čajevima pa me optužuju da sam vještica [:hihot]
2014 05 14
da,da,i dumbir s medom naravno, to mi je preodlicno [:smijesi]
2014 05 14
Ja slozim u malu staklenku; 1-1,5 dcl soka limuna, dvije male žličice naribanog đumbira, dvije žlice meda, jedan ćešanj sitno nasjeckanog češnjaka, mala žlićica cimeta i isto tako malo čilija. Mora odstajati na sobnoj temperaturi 3 sata, zatvoren, a onda u frižider i imam za tjedan dana. E, to je strašan prirodni "antibiotik". Svako jutro jednu žlicu nataste, ako ste malo losije, [:kesi] dva tri puta na dan još po jednu žlicu.
2014 05 14
Ujutro muckam usta suncokretovim uljem 15-20 min,potom operem zube pa casu tople vode.....e tek onda moze kavica za dorucak
2014 05 14
i limunada sa kajenskim paprom je meni super,razbuduje,osvjezava i daje energiju i ubrzava metabolizam ne znam da li imam ikakav znacajan ucinak na zdravlje ali nezdrava sigurno nije [:smijesi]
2014 05 14
Taj kajenski papar je otkrice. Sezonsko voće jedva čekam. Jagode po trgovinama su mi loše, ali zato kod mame u vrtu rastu ko lude. [:kesi] [:smijesi] Đumbir je jak, ali je odličan u gustim krem juhama, barem tako ga koristim.
2014 05 14