Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Razvodi, prekidi /

Razvod- ispovijed-pričest

Eto, pokrenula sam razvod, nakon 15 god. lošeg braka. Budući je Božić pred vratima imam se želju pričestiti, ali ne znam smijem li. Išla sam se ispovjediti danas, i želim ponovno svratiti sutra do crkva, jer sam u pola ispovijedi shvatila da je po svećeniku najvažnije: održati brak, a to što smo djeca i ja pretrpili nije bilo baš spomena vrijedno. Jedva sam čekala izaći. Samo želim normalno živjeti. Žao mi je da ne mogu pristupiti pričesti, ukoliko ne ostanem u braku s njime.... [:place] [:vrti]
2014 12 23
Zašto ti je bitan sakrament u instituciji koju očito briga za tebe..
2014 12 23
Naravno da mozes pristupiti pricesti, idi kod drugog svecenika na ispovjed. Ovo prvi put cujem. Moja xx isto prolazi i svecenik je rekao kad god zelis popricati i tesko ti je slobodno dodi na ispovjed. [:smijesi]
2014 12 23
nije me briga za instituciju, ali sam tužna jer bih morala glumiti i sebi i djeci i Bogu da je sve ok....Žao mi je da se osjećam nekako izopćeno jer ne mogu više prelaziti preko svega i svačega....
2014 12 23
Adminkica je li ona podnijela zahtjev ? Grozim se i pomisli da sam s njim pod istim krovom, a uskoro stiže blagoslov domova. Osjećam se ko u nekoj parodiji.....
2014 12 23
Nemoj sebi predbacivati, nisi ti nista kriva. Moras izici iz tog zacaranog kruga radi sebe i djece, a Bog je tu uz tebe da te vodi i pomogne ti da budete dobro, a ne da te gura u pakao iz kojeg pokusavas izici. Misli prosvjetljeno. [:kesi] [:hihot]
2014 12 23
prvo,čestitam na pokretanju razvoda...hrabrosti i snazi. drugo...prošla su vremena kad se smatralo da žena mora biti kuš a muskarac moze mlatiti isl. Smatram da svećenik (ili bilo tko drugi) ne moze shvatiti što je to nasilje u obitelji (verbalno i fizičko) osim ako ga sam nije doživio.. Ne hodam u crkvu,niti sam neki vjernik,ali frendica je, i u istoj je takvoj situaciji kao i ti... Probaj razgovarati s nekim drugim svećenikom...ovaj kod nas je razuman i prošao je svašta kao djete...vidi život drugacijim očima od onih zadrtijih.. Frendica je rastavljena,majka troje djece i u crkvu pohodi kad srcem osjeti da treba,djecu je normalno krstila (nakon razvoda),pričesti se i ispovjedi bez ikakvih prepreka.
2014 12 23
ne moraš glumiti da je ok. samo bi trebala prihvatiti svoj "križ" i ako ne sa svojim mužem, biti sama do kraja života! i dok je tako, nisi u grijehu... ako te zlostavlja ili nešto, crkva te ne tjera da to trpiš. samo, et, moraš bit sama ako ne snjim. dok to tako briješ, možeš se pričestit
2014 12 23
budi ponosna na sebe,smogla si snage na tako velik korak,hodaj uzdignute glave jer ako ćeš biti sva pokunjena i jadna i drugi će se tako prema tebi ponašati a to sigurno ne želiš....imaš centar svog života a to su dječica,pronađi si neki hobi,radi nešto samo za sebe što si uvijek htjela a nisi radila....a za Njemu se možeš uvijek obratiti,pričestio te neki svečenik ili ne...
2014 12 23
hvala cure, osjećala sam se ko da ću se rasplakati jer želim sastaviti svoj život ispočetka, a ne popravljati ono što je on godinama uništavao s osmjehom na licu , samo zato da on ne ostane sam . Meni je 40-a , ne želim se više baviti nezrelim muškarcem , koji je vremena imao uvijek samo za sebe. Vjerujem da me Bog razumije, zato mi je teško kad mi netko kaže da moram još izdržati, a ja više ne moguuu [:ljut]
2014 12 23
Bitter, imam istu situaciju, trenutno kroz to prolazim kao i ti..drži se i budi jaka..i ja razmišljam o ispovijedi, alineznam da li mogu….ah ti muškarci…onda se ne čudim zašto žene vole žene! [:smijesi]
2014 12 23
pričest dok ti nisi u vezi s drugim muškarcem nije zabranjena, to se zove rastava od stola i postelje, a živjela bi u čistoći.bilo bi dobro ići na ispovijed kod istog svećenika koji je upućen u situaciju.
2014 12 23
Ivana, ja sam pošla nekako po utjehu,a li ovo što osjećam ne mogu u par minuta izreći, uvijek se svede na savjet o molitvi i očuvanju braka. kidsworld, mi smo godinama dva stranca u jednom stanu, rastavljeni u svemu. Djeca nas odavno ne doživljavaju kao par. Teško mi je što sad moram uvjeravati svećenike da je moj brak nemoguće očuvati. Ne mogu više, imam osjećaj da bih prolupala kraj njega. To što trpim što smo u istom stanu čisto je egzistencijalne prirode, ne želim plaćati podstanarstvo, niti mu prepustiti stan....
2014 12 23
ak ti se plače,plači i izbaci negativne emocije.. [:kesi]
2014 12 23
Ti se ispovijedas Bogu i u konacnici ce ti on suditi a ne neki svecenik i pracila koje je covijek napisao.Prije par stotina godina samonsu sexbogati mogli ispovjedit a siromasni ne jer nisu imali love za odrjesenje takontinovo cinis za sebe inako imas zelju ispovjeditinse onda secispovjedininpricesti a ko da on mora to znati [:smijesi]
2014 12 23
1 2