Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Legalizacija

Evo, ne znam da li je na pravom mjestu otvorena tema, ne znam gdje bi je drugdje otvorila. Danas sam se našla u prijateljskoj raspravi sa drustvom o legalizaciji marihuane, odnosno cannabis biljke. Ivan Sincic (bivsi kandidat za predsjednika) je izjavio kako bi je, da on dodje na vlas, legalizirao. Par dana nakon te izjave sam naletjela na zgodan komentar zasto NE glasati za Sincica sa strane jedne starije gopodje..citiram " Pa ja sigurno nebum glasala za tog Sincica, ne smeta meni sta je mlad vec bi onda onu marijanu(!) morala pusiti" [:hihot] Od tada sam bas cesto raspravljala i razgovarala o "stetnosti" i samoj legalizaciji marihuane, sto u zdravstvene sto u rekreativne svrhe. Zanima me kako krpicarke stoje sa time...ovdje nas ima mladjih, starijih, majki, udanih, razvedenih ma svakavih zena i zanima me vase stajaliste jer sam uglavnom cula stajalista mladjih ljudi. I ispricavam se ako tema postoji, ja je nisam pronasla pa eto [:zaljubljen]
2015 01 25
u zdravstvene da ,rekreativne ne
2015 01 25
U zdravstvene svrhe 100% podrzavam,drugo ne,ne bi zeljela da mi jednog dana dijete sjedi za stolom pije kavu i pusi joint,nikako!
2015 01 25
Svakako da u zdrastvene svrhe ali i rekreativno kako je u jednom intervjuu spomenula Holy pa tako voli nek izvoli. Ako imamo toliko alkohola i cigareta na odabir za koje svi znamo da su štetni a marihuana potencijalno lijeci zasto da ne?
2015 01 25
SaraKedavra (Y) [:hihot]
2015 01 25
Brdosuza, morat ću reći nešto što možda nitko ne želi- ako ti dijete želi zapaliti pljugu, neće ga ni potpuna kriminalizacija spriječiti ;) Jedino što neće sjediti na kavi i zapaliti, nego će bit zbuksano u neki stan/ rupu, daleko od pogleda svijeta.
2015 01 25
Maja i brdosuza, zasto? Ne osudjjujem, da ne biste pomislile vec me zanima vase stajaliste zasto ste protiv rekreatinog. [:smijesi] Po meni, bilo bi mi gore da dijete sjedi samnom i pije Jack colu. Sve je do shvacanja stvari ,po meni. Mi smo, istini na volju, dosta zatvoreno drustvo i korak iza u svemu, pa nam je alkohol normalan jer je legalan, a kad vidis da netko pusi "travu" mislis da su drogerasi, nazalost. I kako je Sara navela, legalizacia bi pozitivno utjecala na brojne stavke drustva i po meni doneslo bi boljitak za sve. Ljudi sigurno ne bi napuseni hodali cestom za đojom u ruci i radili probleme. A i samim time sto marihuana nas opusta i smanjuje pritisak i stres je veliki plus, jer stres je postao svakodnevnica.
2015 01 25
Ja bih sve legalizirala, država bi bolje živjela, manje kriminala, a tko se drogira nek bar porez plaća, ionako tko hoće pušiti i drogirati se, raditi će to ovako i onako. Meni je bilo na dohvat ruke, pa nikad nisam ništa od toga konzumirala, to je sve u karakteru i kućnom odgoju. Tako da, djeca će se drogirati i pušiti ukoliko to želi (tj.misle da žele) bilo to legalno ili ne, možda je još slađe jer je nelegalno [:vrti] A inače, ¨potrošači¨ svega i svačega nek onda bar plaćaju porez i davanja kao što se i na cigare plaća [:smije] Moje mišljenje. [:smijesi]
2015 01 25
SaraKedavra tako je. Mogu navesti primjer moje majke, koja nije hippy niti ista takvo vec profesorica hrvatskog jezika i vlasnica privatnog učilišta da je izjavila, dok smo razgovarale o tome, da joj je draže sto pusim marihuanu umjesto da pusim i pijem alkohol. Ona je za legalizaciju isto, i cak sam saznala da zna povremeno(rijeko ali zna) zapaliti. Kraljica! [:zaljubljen] I da, ne smatram je zbog moga manje briznom majkom ili da sma ja zaostavljeno dijee jer je moja mama "raspustenica".
2015 01 25
I još nešto da dodam, po meni marihuana nije droga...ne bih rekla da se ja drogiram kad zapalim pljugu [:hihot] To je biljka...(inače, ako zapalite i kamlicu, malo ste high, a ona nije ilegalna, just sayin') I kao što lea kaže: "Ljudi sigurno ne bi napuseni hodali cestom za đojom u ruci i radili probleme" to je u postpunosti istina- probleme rade pijani ljudi koje prebaci na agresivu. Niti jedna osoba koja zapali pljugu nije agresivna ili izaziva probleme. Ta osoba se ili smije ili jede ili spava [:hihot]
2015 01 25
@SaraKedavra ma da potpuno svjesna tih cinjenica,al smatram ako je dozvoljeno i svi motaju i puse gdje uh je volja i kad ih je volja,otkud da ja kazem nemoj ti,smatram da se ni cigarete nebi toliko pusile da su zabranjene!
2015 01 25
Brdo, ha čuj...bila je i prohibicija jednom davno pa je ekipa i dalje bila pijana [:kesi] A s obzirom da gandža ima pozitivne utjecaje za tijelo i um, za razliku od cigareta, mislim da je bolje da ljudi koji već žele pušiti imaju tu opciju da kupe nešto kvalitetno, a ne smećace od kojekakvih ljudi...
2015 01 25
A i istina je da mnogoooo ljudi pusi travu. Samo se o tome ne prica i rade to potajno pa tako da je i tesko reci da bi i cigarete da su zabranjenje ne bi bile u tolikoj potrosnji kao sada. Mislim da bi, samo opet - bilo bi sve po tajno da se ne zna jer nitko ne zeli policiju na vratu [:hihot]
2015 01 25
Pogledajmo nizozemsku npr. Nije baš da svi sjede po kavama i umjesto cigarete ili ničega u ruci imaju frulu [:hihot] Isto kao i sada- tko želi pušit će, tko ne želi neće. Samo što bi država imala više koristi od legalizacije, što porez, što turizam. Mislim da pri gledanju pitanja treba li legalizirati treba više čimbenika uzeti u obzir, a ne samo "ne želim da mi netko sjedi na kavi stol do mene i puši joint" [:smijesi]
2015 01 25
Bila sam prošli mjesec u Amsterdam 15dana, samo stranci puše ulicom i idu u kofi šopove [:smije] [:smije] To je extra zarada za državu i ljude!!! Oni su se snašli, i u tome nema ničeg lošeg!
2015 01 25
1 2