Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Proslave /

Svadba /

Kako je ovo normalno?

S obzirom da nikada nisam bila tip cure koja se razumije, a još manje voli, svadbe i organizaciju svadbe, odlaženje na svadbe, i zapravo, sve vezano uz svadbu kao takvu,...mogu reći da sam naišla na puno iznenađenja pripremajući vlastitu. Iznenađenja su, naravno, neugodna ... O troškovima koji su apsurdni i astronomski neću opće počinjati, osim.... Ovdje ću o najvećem apsurdu koji sam čula i još se ne mogu prestati čuditi kao pura glisti kako to uopće može funkcionirati jer naprosto nije normalno [:sokiran] Dakle, riječ je o naplaćivanju probavanja vjenčanica u salonima u iznosu od nekih 70tak kn. Prvi put čujem za to (čula sam jučer) ali izgleda da je to u Zgu praksa već duže vrijeme, a od danas cca 3 salona u Os su počeli prakticirati isto . Vjerujem da će se trend proširiti vrlo brzo na sve gradove i salone. Zar stvarno postoji netko tko bi to platio? Ne mogu shvatiti, veću ludost duže vremena nisam čula, ako se baziram samo na ovu tematiku. Jel ćemo mi (mlade, cure, žene, potrošaći, kupci) stvarno dozvoliti da nam baš toliko deru kožu s leđa ? Svoju vjenčanicu sam odavno našla, ali bez obzira [:vrti] koji klinac? gdje ide ovaj svijet?
2015 03 02
mi smo tragedija [:ljut]
2015 03 02
Odvratno, iskorištavanje na svakom ćošku. Jedna cura što radi s mojom mamom trenutno organizira svoju svadbu i JEDVA je našla nekoga tko će samo fotografirati, bez snimanja i bez onog DVD-a. Svagdje su ju gledali kao da je pala s Marsa, a cura to jednostavno ne želi, želi najjednostavniju i najobičniju svadbu, bez snimanja koje će platiti 3x skuplje, koje će netko jednom pogledati i zaboraviti, i jedva je našla. Sve me strah što će biti kad dođe moje vrijeme za to za par godina, vjerojatno će i na mene gledati kao na neku luđakinju.
2015 03 02
Pa problem su žene (mladenke) buduće koje uopće pristaju na takve stvari. Danas je svadba otišla na sasvim neki novi nivo, pomodna, amerikanizirana, standardi su postavljeni puno više i naravno da će svaki obrtnik/ trgovac probati to iskoristiti. a koliko im mi dozvoljavamo? tipa mladenačka torta od 900 kn pa nadalje? koji k? što ima u njoj da košta toliko? tko to uopće jede? fascinantno
2015 03 02
Pero274 pa kad dođe tvoje vrijeme vjerojatno ćete se u spavačicama udavati, ako ćete htjeti uštediti koju kn :))
2015 03 02
prvi put čujem da naplaćuju isprobavanje [:sokiran] ali da su cijene apsurdno visoke,jesu [:vrti] [:vrti]
2015 03 02
Sto se tiče fotografiranja i snimanja, vjerujem da svatko ima prijatelja ili prijatelja od prijatelja koji recimo radi na nekoj lokalnoj televiziji ili mu je hobi fotografija i poprilično je dobar u tome. Takvog si angažirate da vas poslika ili snimi. Snimanje najvaznijih trenutaka i par šaljivih i pamtljivih nakon obreda i to je to. Ne poznajem nikog tko često ili uopće gleda svoju svadbu a pogotovo svadbu prijatelja i rodbine sve do zadnje minute videa. a plati se masno. Bolje kraće a zanimljivije i na kraju videa slajdovi sa slikama. Sve u jednom. Jeftinije i praktičnije. Za one s ograničenim budžetom.
2015 03 02
Joj, to za tortu mi nikad neće biti jasno, NIKAD. i općenito za količinu od 10 različitih vrsta torti na svadbama, tko to pojede? ne samo mladenačku, za nju je jasno da je tu samo eto iz fore, ali ostale? 90% toga se baci. [:vrti] slažem se s tobom u potpunosti sa svime. haha, da, možda bih ja i trebala svadbu obaviti sad, nisam toliko mlada (24), pa onda pravi brak počnem živjeti tamo nakon faksa, pronalaska posla i takvih "sitnica" čisto da uštedim. [:hihot]
2015 03 02
Puno je to novaca, što ako si neodlučna, koliko para moraš potrošiti samo na probavanje??! Muž i ja ne volimo pompu i uzaludno bacanje novaca pa smo samo s kumovima otišli na večeru i poslije vani s društvom. Haljinu sam kupila u Benettonu i osim tada mogu je obući još 101 put. Al' tko voli, nek' izvoli. [:smijesi]
2015 03 02
Pero274 bez minimalno 6-7 tisuća kn pripremljenih već, nemoj ni početi planirati i to je minimun koji ti treba za kapare. Ja sam imala 10, i još će mi biti malo To bi bio moj no.1 savjet, tko nema gotovine za početak od par tisuća kn neka ni ne počne planirati dok ne skupi
2015 03 02
ma šalim se ja samo, nemam ni za kiflu [:hihot] . jedino što imam za svadbu je dečko, ali i o tom po tom [:smije]
2015 03 02
sanja85 ja ušla u prvi salon i našla odmah. meni je bilo bitno da mi stoji lijepo, pristaje mom tijelu, i to je to. sve su one više manje isto lijepe ili ružne hahah ovisi kako se uzme tako da, da si uštedim vremena i živaca, odmah sam je kaparila... više ni ne gledam, znam da uvijek mogu naći ljepšu i bolju, ma koju god da izaberem još sam i vaga, ono treba mi da se odlučim milijun godina i onda kad odlučim još milijun da se uvjerim kak sam dobro odlučila... pa sam si fino ovom metodom skratila muke
2015 03 02
Pero [:smije] [:smije] Mexicana, da znam, vjerujem da bi meni mjeseci trebali da sam baš vjenčanicu htjela kupiti! A možda i ne bi ako su cijene samo isprobavanja takve! [:smije] Ugl., nas je odjeća + večera i izlazak došlo oko somića eurića! Kad pogledaš, nije to malo! [:vrti]
2015 03 02
MikeHawk ok je to ideja, znam neke koji su to i napravili... šanse da će to ispasti kako treba, su ti fifti fifti... pola ih je požalilo pola je prezadovoljno Ali, što se tiče fotografa to još mogu shvatiti, mislim te više cijene. Ipak, tehnologija je napredovala, oprema više košta nego prije, servisi opreme su skupi, tu su dnevnice fotografa, izrada i montaža, pa materijal za slike i sl. Ima tu posla, ima dosta ulaganja i sa strane foto studia i sa strane mladenaca ako se ne izvoljeva previše, nađe se za ok cijenu sve ali ovo sve ostalo (osim bend) je totalno neopravdano i smiješno
2015 03 02
ma daj, pa ovo je cisto deranje novaca [:ljut]
2015 03 02
1 2 3 4 5 ... 6