Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Gastritis-Helicobacter pylori

Gazirano, guste sokove, mlijeko, pohano, pečeno.. Da ne pričam dalje. Uz to, ne jedem meso(određenu salamu i neke hrenovke mogu pojest- HAHA). (p.s. NEMOJTE ME PITATI ZAŠTO! :D). Pa sad ti pazi! Iskreno, pazim koliko mogu ali nekad mi se baš zalomi pa pojedem nešto nažao meni, ali je želja jača. I tako polako, uz prehranu ni kave više nema, kapučina i ostalo tog tipa ni pomislit i bilo je dobro, relativno dobro. Po prirodi sam jako živčana osoba, pa kad me primi živac mislim da će mi želudac iskočit od boli. Pa se kontroliram i u tome, al ponekad to nije moguće baš. Ali gurala sam, sve samo da se bakterija ne vrati (Y) . I u nedjelju pojedem pečenog krumpira, popijem gaziranog uz to i kapučino (malo sam pretjerala, ali bio je rođendan u pitanju ). A ono što slijedi nakon, neprospavana noć od bolova, tablete, suze. Mislila sam da ću umrijet od bolova. Popila sam tablete za bolove, pa me malo popustilo da sam zaspala na kojih sat vremena. Ali cijeli ponedjeljak, prespavala od muke i svega. [:vrti] [:vrti] Odlučila sam ponovno provjeriti prisutnost bakterije, da li se vratila i posjetiti gastroenterologa da vidimo što će reći, jer je ovo postalo nepodnošljivo. Evo ukratko od mene. [:smijesi] Da li ste se vi susrele s njome, gastritisom? Na koji način ste liječile? Bilo što!
2015 03 03
Drage sve! [:zaljubljen] Rado bih podijelila svoje iskustvo s ovom ružnom bakterijom, a tako i molila sve vas koje su se s njom susrele za pokoji savjet. Tek mi je 21, a ovo čudo me već maltretira dobrih godinu dana. Sve je počelo od čudnih osjećaja u grlu, koda je prisutno neko strano tijelo, ostatak hrane i slično. Međutim trajalo je povremeno. Napravila sam bris grla, pregled uha grla i nosa. I sve je bilo u redu. Kako je vrijeme prolazilo počelo se to kontinuirano ponavljati. Pristuni bolovi u želucu, smetnje u grlu, pristune mučnine..I odlučih se na gastroskopiju (odmah me steglo u grlu, kad se sjetim [:boji] ). Moj otac, također boluje od od ove bakterije i već se 3 puta pokušava riješiti i nikako, sad čeka ponovno pregled kod gastroenterologa pa što ga čeka.. Da ne pričam koji smo živčeki oboje, pa nije ni čudno. Ali da se vratim, nakon pregleda. Užasnog pregleda, nadam se da ga više nikad neću morat radit, nalazi pokazaju gastritis i helicobacter pylori. Eh sad, slijedi mukotrpna terapija sa 6 različitih antibiotika. Teško za podnijet, ali sve se može kad se želi, mora.. kako god. I to smo obavili, nalaz pokazuje da bakterije više nema, juupi. Ali, pazit na prehranu. Nesmiješ ovo, nesmiješ ono..
2015 03 03
imam gastritis(ima ga I tata),,helio.. nemam ,,nastojim paziti na prehranu nekad više,nekad manje,,po potrebi apazol I buscol
2015 03 03
Inače ti je buscol za bolove u želucu ili je dobro popiti persen(biljni za smirenje) meni je dok. nudila normabel,,no ja radije "prirodni",,,isto sam "živac" I stress odmah lupi na želudac [:vrti]
2015 03 03
E draga moja ja imam kronični gastritis,i nažalost nekih se stvari u prehrani nemogu odreć ,pogotovo nemogu bez kave ,par mjeseci mi je dobro a kad me pokupi užas pijem lanzule i sad mi je doktorica prepisala controloc jer je malo jači,ali nevjerujem da ču to ikad izljećit [:tuzan]
2015 03 03
A šta reći o tome,borim se stim već 4god.neuspješno,razne terapije,tablete protiv bolova za želudac,ništa zasada nije pomoglo,i sama sam živac,i čim se malo naživciram dolazi noćna mora,nema druge nego prst u uho i nečuti svaku,bila sam več 3 puta na gastroskopiji,u 5mj.idem opet,nadam se da će biti bolje,držite se cure moje [:smijesi]
2015 03 03
Ja sam ga imala. I ne bi ga poželjela nikome. Radila sam gastroskopiju, i pila neke antibiotike i navodno ga nemam vise. Al evo, nakon godinu i nes, sta god da pojedem imam mucnine, sve mi smeta. Ne znam jel se to moze vratiti. Isla bi doktorici al se bojim da me nebi opet poslala da obavim gastroskopiju.
2015 03 03
Ma pila sam svakakve tablete za taj želudac. I sama neznam više koje nisam, puno ih je bilo. Sad trenutno koristim Nexium ovih par dana ujutro natašte da bi mi bilo bolje. Pila sam također probalans, čajeve od đumbira i neku tekućinu, lanene sjemenke. Itd.. Stvarno, svašta. Ali ne vidim neki učinak. Bez kave sam mislila da ni ja neću moć, ali trudim se. Nesmijem, jer mi je katastrofalno loše nakon. Dopustila sam si sad u zadnje vrijeme, kapučino i kakao jednom u mj dana, ako i tad. Nekad me stvarno ulovi želja za time, pa mi nije bilo loše odmah, ako naravno umjereno..Da pijem svaki dan, mislim da nebi mogla izdržat od bolova. Ali uz to popijem i neki gazirani sok, čipseve i to što i nebi smjela. Ali stvarno ne znam šta bi onda.. Već mi je muka od svega [:tuzan] Dancintj sretno!
2015 03 03
imala sam helicob. i riješila sam je se [:smije] ....ali više neznam koju treapiju sam koristila...znam samo da su bili kombinirani antibiotici.....muke ježeve sam imala zbog nje [:frustriran]
2015 03 03
tonkask, prisutnost bakterije možete također provjeriti preko uzorka stolice, ali i puno ljudi ide na izdisajni test preko kojeg se također može provjeriti. Ja sam sama željela na gastroskopiju, pošto pojma nisam imala šta mi je. Željela sam obaviti to da vidimo di sad i kaj sam, kako god mi bilo teško. I da nije možda nešto drugo u pitanju..
2015 03 03
Onda bi mogla otic, jer mi je grozno. Ja nisam htjela, al sam morala. Sva sreca, pa sam bila pod anestezijom, pa se niceg ne sjecam niti sam sta osjetila..
2015 03 03
Pozdrav, ja sam se dvije godine borila s pylori, pila sam tablete ali morala bih u papirima naci koje jer je to bilo davno, jela samo kuhano i bez ikakvih sokova, samo voda. isla sam na izdisajni test u kojem je pisalo da ju više nemam, od 2009. Imam "kuglu u grlu" išla na razne pretrage i nitko ni sad nezna što mi je.. pa žlijezde pa kiselina pa krajnik pa devijacija septuma i tako u krug.. kada je sadašnja doktorica saznala sam mala tu bakteriju rekla je da negativni izdisajni test ne znači da sam izlječena. [:sokiran] kao to nešto preko krvi treba vidjeti.. uglavnom ja se i dalje borim sa smetnjama u grlu i ponekad užasno jakom pečenju u želudcu.
2015 03 03
Ja sam imala heliko,na zadnjem izdisajnom testu mi je nalaz negativan,pila sam trojnu terapiju,2 antibiotika i jedne tablete za zaštitu želuca i grozno mi bilo....negdje sam pročitala da pomaže ujutro popiti čašu mlake vode s rastopljenom žličicom meda i pola žličice cejlonskog cimeta-ja mislim da mi je to pomoglo,kao i čaj od stolisnika,dr mi je rekao da sama moram skužiti koja mi hrana smeta i to izbjegavati....čini mi se da ću čitav život morati paziti,kad se naživciram imam bolove u želucu....
2015 03 03
Ardnass hvala,biti će bolje,moramo ostati optimistične i boriti se, i hvala na ovoj temi [:zaljubljen]
2015 03 03
Ja sam pocela piti med i cejlonski cimet i imala sam uzasne glavobolje i mucninu. A sve to sam koristila i inace i volim i med i cimet. Samo sto sam do sad koristila "lazni" cimet i tek sam sad kupila pravi
2015 03 03
1 2