Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Stitnjaca pomoc

Javi sto je bilo [:poljubac]
2015 04 14
naravno,hvala ti [:smijesi] [:poljubac]
2015 04 14
Evo da se ubacim sa jednim pitanjcem..zanima me da li je netko od vas s oboljelom štitnjačom imao veću potrebu za unos soli? npr. nemoguća potreba za bilo čim slanim,ali tipa štapići, pereci..(ne kobasice ili šunka)
2015 04 14
Ja sam uvijek bila vise za slano nego za slatko , ko mala bi znala uzet na malu zlicicu sol i tako jest skrivecki [:hihot]
2015 04 14
pa ne znam, ja sam uvijek više slatki tip..sada unazad cca dvije godine ludim za soli. Ne u hrani, već baš na grickalicama. kada čitam simptome, imam ih 99% iako ne volim na taj način "dijagnosticirati" jer bi vjerovatno kada bi za sve čitala imala sve moguće i nemoguće boleštine. u nekim simtomima nalazim odgovor mojim načinom života, poprilično stresa i svega drugoga..sad me samo brine ta sol jer se osjećam ko narkić-svaki dan požderem slane štapiće ili perece jer me uhvati ludilo dok takvo nešto ne izmeljem.
2015 04 14
da se i ja ukljucim u temu.. meni je otkriven poremecaj rada stitnjace uobicajenim pretragama. jednom godisnje bih vadila kks i hormone stitnjace posto mi i je i mami diagnosticiran poremecaj. i eto sudbina je htjela da se i kod mene javi, prije 3 godine. nisam imala nikakve simptome, ali redovito kad bi bila pod stresom osjecala sam gusenje , jel pritisak na tom podrucju, otezano gutanje, ali tako je bilo stvarno od kad pamtim i nisam uzimala to za ozbiljno. najprije sam bila na terapiji od 25 mg, i bilo je uzasno - umorna od zore do mraka, povecana potreba za spavanjem, jelom, lose raspolozenje, nakon toga 50 mg to mi je odgovaralo neko vrijeme dok se opet nije izbacila iz balansa (simptomi umora su se smanjili ali ne u potpunosti).. onda sam bila na 75 mg .. pocela vise jesti, kao posljedicu toga udebljala se + odredeni dogadaji u zivotu doveli su do prevelike razine stresa, depresije neznam cega sve ne i nakupilo se tu oko 15 ak kg viska, gubitak kose bilo je odvratno... naravno opet mi je promjenjena terapija tjednom 75 mg, vikendom 100 bilo je super, pocela sam se stvarno osjecati bolje, problemi su nestajali malo po malo napokon sam se osjecala dobro, da bi ponovno redovnom kontrolom ustanovljeno da je razina hormona ponovo poremecena a meni doza po tko zna koji put povecana- trenutno altreniram 75/100 mg . kile sam skinula, ali teze i opcenito u prijasnjim pokusajim islo je teze nego inace(prije nego mi je diagnosticiran poremecaj lakse bi skinula kile), takoder opadanje kose je stalo. meni je diagnosticirana hipotireoza i testom antitijela utvrdeno da se radi o hashimotu, uzv je za sada ok tj ne pokazuje nikave promjene, cvorice niti ista.i takoder najveci mi je shok bio sto cu dozivotno morati piti terapiju jer prezirem tablete. sada cekam novu kontrolu i rezultate.. eto to je moje iskustvo..
2015 04 15
Ja trenutno pijem 125/150 ali osjećam da nije dovoljno, tako da čekam nalaze. Da, malo te strefi činjenica da si cijeli život vezana uz malu bijelu tabletu (iako, bolje nego uz malu plavu [:smije] ). Ali kasnije uzmeš to kao prvi jutarmnji zadatak, prije pišanja tabletu u kljun i to je to. Treba slušati svoje tijelo i dobro ga poznavati, ono ti kaže puno toga.
2015 04 15
slazem se da treba slusati tijelo, ali evo u mom slucaju (zadnjem navratu bar) nisam osjecala da mi je promjena potrebna, valjda me previse srece i euforije opralo nakon pomrčine [:hihot]
2015 04 15
Koviljka koliki je tebi Tsh? :)
2015 04 15
imate na fejsu par grupa za štitnjaču, svašta se da pročitati tamo. Tko bi rekao da tak mala stvar može radit toliko pi*darija... puna sam cista, trebam i ginekologu za jajnike a čeka se na red kao da idem na promjenu spola -.-
2015 04 15
[slika:9498d1ae-1d1b-4bf3-acbc-b8f2a1b14e46] Evo luce da javim,dakle tsh mi je uredan..pokupila nalaz,trazila sam dodatne pretrage,dr.mi je popipao vrat,i kaze da to nije veliko zadebljanje,i poslao na ultrazvuk slj.tjedan na moj zahtjev,da budem sigurna,a za fT3 i fT4 kaze da se radi ako nalaz tsh nije uredan...evo,tako da sljedeci tjedan idem na ultrazvuk( privatno) za koji cu pljunit oko 200kn,inace bih cekala oko 2 mj.i morala ici u bolnicu u Pulu udaljenu 90km,tak da mi dodje ustvari na isto.
2015 04 15
ne znam, sad ću dobiti nalaze. Prvotni je bio preko 100. [:hihot] [:sramezljiv]
2015 04 15
Koviljka,tsh preko 100??? [:sokiran] Strasno [:place] [:place]
2015 04 15
Može pomoć? Imam sve tipične simptome poremećaja rada štitnjače, a nalazi su mi došli uredni. Svi oko mene sretni, a ja nisam jer nemam pojma što nije u redu sa mnom. [:place] Bila sam uvjerena da je štitnjača.
2015 04 15
Nemis,isto kao i ja. I trazim dalje....idem na ultrazvuk,bez obzira na uredan nalaz. [:sramezljiv]
2015 04 15