Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Stitnjaca pomoc

Koviljka,ajde savjet,radila sam prije dva tjedna i ja TSH,dakle tražila provjeru rada štitnjače od mog doktora...isto kile malo,pa malo umor i zadebljan vrat,trnjenje ruku,nogu....i jučer zovem za nalaz,noć prije sam se okretala u krevetu od nervoze što trebam ujutro zvat za nalaz,očekujući ko zna šta će mi reć,tumorčina neka ili ko zna šta....kad meni sestra kaže -evo nalaza...sve je u redu- [:sokiran] [:sokiran] ona je bila šokirana mojom reakcijom jer sam bila sigurna da imam usporeni rad,pa da to napokon liječim,smršam,itd.. [:place] šta sad?Čitala sam da manjak joda zna napravit tu gušu na vratu...nemam pojma šta sad dalje [:vrti]
2015 04 14
Veselje paničnih napada koji intenzitetom variraju od jakih, kad misliš da imaš infarkt pa završiš na hitnoj, do slabijih, kad "samo" nemožeš disati. Ako imaš simptome, nemoj samo biti lijena ili kreten kao ja, pa ne otići obaviti pretrage. Što lijepa Koviljka reče, sve se to da regulirati.
2015 04 14
Majakrakljik Ja sam imala na pocetku iste simptome kao i ti..I nasli su mi Hasimotov Tireoditis s urednim hormonima..mozda je to i tebi...pitaj za izvadit antitijela i odi na uzv ;)
2015 04 14
*MajaKraljik
2015 04 14
Meni je šok bio saznanje da ću lijekove morati piti do kraja života.. [:ljut]
2015 04 14
luce,hvala [:poljubac] isto imaš gušu?Jel ti prošla? ja nju imam i više od tri godine,a malo sad čitam o tom tvom tireoditisu gdje kažu da na početku nalaz bude uredan....ali ponavljam,ja tu gušicu imam oko 3 godine,ne znam ima li to kakve veze
2015 04 14
Klinička slika i dijagnoza Pacijenti navode bezbolno uvećanje štitnjače ili punoću ždrijela. Pregledom se utvrđuje bezbolna, čvrsta, glatka ili čvorasta guša, izrazitije tvrdo–elastične, gumene konzistencije od normalne štitnjače. Mnogi se bolesnici javljaju sa simptomima hipotireoze, premda se ponekad nalazi i hipertireoza. Traže se nalazi T4, TSH i tireoidnih autoprotutijela; u ranoj fazi bolesti razine T4 i TSH su uredne, uz visoke vrijednosti protutijela na peroksidazu, a rjeđe i na tireoglobulin. Akumulacija radioaktivnog joda bude uvećana, možda zbog manjkave organifikacije uz održano preuzimanje. Kasnije se razvija hipotireoza s niskim T4, smanjenim nakupljanjem radioaktivnog joda i visokim TSH. Obrada u smislu autoimunih bolesti opravdana je samo na osnovi kliničkih znakova.
2015 04 14
okkkk sad sam prestrasena
2015 04 14
Evo i mene. Saznala sam za probleme prije mjesec-dva.... Počela sam kužit simptome tamo negdje krajem 12. mjeseca... ali ono što me ponukalo na pretrage je bio odvratni osjećaj dlake u grlu koji me pratio mjesecima. Nakon što sam napokon otišla vadit krv već sam i sama znala što mi je al eto nisam se nadala hashimotu (autoimuna bolest štitnjače) i hipotireoza (usporen rad štitnjače). Za početak sam dobila 25 mikrograma terapiju i nakon mjesec dana povećati na 50. Dok sam bila na 25 to je bilo strašno, znači simptomi koje nisam osjećala čak ni bez terapije... strašan umor, depresija, vrtoglavice, mučnine, zbunjenost, tjeskoba. Raspadala sam se doslovno i počela proučavat lijekove za depresiju i anksioznost sa namjerom da odem kod psihijatra jer to više nisam mogla trpit. U međuvremenu sam počela piti 50 mikrograma i stanje se jako jako poboljšalo i sad sam eto ok. Mene jedino pati što ne mogu smršaviti, treniram svaki ili svaki drugi dan, hranim se dosta zdravo, pijem puno tekućine... i ništa haha izludit ću s tim.. i ciste (jajnici i dojke) Prvi korak je vađenje krvi, bilo bi dobro kad bi izvadila kompletnu krvnu sliku (na njoj će biti i TSH pa ako budi povišen ili jako snižen uputit će te na detaljno vađenje krvi). Nakon toga ide ultrazvuk koji ćeš vjerojatno čekat mjesec-dva... Neke dubioze o štitnjači neću sad govorit jer ih ima milijun, što i kako bi se trebalo...
2015 04 14
*Maja pa ta guša nije tako izrazita..imam je i ja 3 godine od kada sam otkrila Hasimota pa sve do Hipotireoze.. Ona je tu i ne mjenja se.. Ja sam otkrila da bolujem od štitnjače bas po toj guši [:jezik]
2015 04 14
ely,hvala na detaljnom opisu svega...još sam sad više zbunjena...luce,ja isto sam napokon našla vremena otić provjerit baš radi guše i ostalog što sam navela,ali i ta dlaka u grlu koju ely spominje je prisutna nekad...pušač sam pa sam mislila da je to razlog osjećaju dlake u grlu,kad se "prepušiš" [:hihot] Kako mi je onda mogao nalaz bit uredan? Želim se liječiti,sutra odmah idem doktoru,šta,da tražim detaljnije pretrage?
2015 04 14
*Maja pa i meni je nalaz TSH bio uredan...Ali antitijela su mi bila povišena..i na kraju je napravljen UZV štitnjace koji je pokazao kroničnu bolest štitnjace=Hasimota Maja napravi antitijela štitnjace...eventualno fT4 I fT3 i obavezno UZV on ti je ključan za uspostavu dijagnoze..
2015 04 14
jel to sve opet ide preko krvi,ta antitijela i fT3 i fT4?
2015 04 14
Da sve ti se vadi iz krvi..na nuklearnoj medicini(tamo gdje se vadis i tsh) [:smijesi]
2015 04 14
ok,idem ujutro odmah kod dr.da vidim što će on reći,hvala ti puno [:smijesi] [:poljubac]
2015 04 14