Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Eterična ulja

Koristite li eterična ulja? [:smijesi] Koja? Kako vam djeluju? Našla sam neke info: Eterična ulja se mogu koristiti na razne načine. Najsigurniji način za laike je korištenje u aromalampici. Ulja se mogu inhalirati, stavljati u kupke i saune, koristiti za masažu ili lokalno utrljavati, a neki ih koriste i u kulinarstvu. Prirodni kozmetički preparati i parfemi se također mogu napraviti s eteričnim uljima. Za takve načine uporabe već je potrebno osnovno znanje o aromaterapiji i poznavanje djelovanja i toksičnosti pojedinih ulja. Eterična ulja terapijski se mogu koristiti i oralno, vaginalno i rektalno, no za takvu uporabu potrebno je doista veliko znanje aromaterapije (i poželjno medicinsko obrazovanje), te je najbolje kloniti se takve uporabe bez nadzora stručne osobe. U Francuskoj se takav način klinički primjenjuje uz izvanredne rezultate.
2015 09 09
Koristim eterično ulje bambusa i jasmina...sa svrhom da mi zamiriši stan [:hihot]
2015 09 09
Koje ulje preporucate za masažu ? :-)))
2015 09 09
Ja ih koristim gotovo sveeee :D Etericna ulja grejpa, mandarine, borovice na bazno marelice za anticelulitne tretmane, argan i sandal u kombinaciji za suhu kožu i kosu, mentu, eukaliptus, niauli po zimi za inhalaciju, timijan za masažu donjeg dijela trbuha kod ženskim problema s cistama itd., geranij za tuširanje to je ulje koje ti doslovce podigne raspoloženje i popravi cijeli dan, za klasicnu masažu definitivno bazno badem i eterično lavadna ili ruža!! Curke svratite kod mene na masažicu!!! Pusaaa :* :* :*
2015 09 09
Eterično ulje maslina kao osvježivač u autu
2015 09 09
GoldenStar ...zaista se kužiš u sva ta ulja! hvala na preporuci!
2015 09 11
Ufff a nabrojala sam samo pola koje imam u kolekciji ;)
2015 09 11