Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

ilegalno podstanarstvo

Cure zna li ijedna kakve su kazne za podstanare bez ugovora?
2015 10 03
moja sestra odstudirala kao podstanar bez ugovora,a i kad bi ju prijavili, nebi ju na tu adresu na kojoj je bila.. u vecini gradova, barem kad su studenti u pitanju,policija ima razumjevanja, mojoj kolegici su upali zbog buke (slavila je rodendan i bilo je kasno) i isla je na sud samo zbog remecenja mira, a to sto nije bila prijavljena nije nitko ni gledao.. medutim uvijek postoji mogucnost.. a za kaznu nisam sigurna, mislim da vecinu snosi osoba ciji je stan, a ne stanar
2015 10 03
nema za podstanare kazni ja mislim, samo za one koji izdaju stanove/sobe, a ne prijave to..ali nisam 100% [:smije]
2015 10 03
da, osim ako ti policija upadne zbog razloga gore, to se i mom frendu par puta dogodilo..ali da dođu, ne otvaraj vrata i to je to [:hihot]
2015 10 03
policiji se mora otvorit vrata obavezno, tek bude problema ako ne otvoris,a culi su da si unutra.. nikom drugom nije obavezno otvoriti, tipa hrt-u hehe, jehovinim svjedocima, prodavacima zepptera i tako [:smije]
2015 10 03
nema to veze sa podstanarima! kazna stiže vlasniku stana jer bi on trebao placati porez državi ako iznajmljuje stan! ne znam kolike su kazne
2015 10 03
sim3sim3 jesi sigurna u to? gazdarica inzistira na plaćanju režija unaprijed što je meni apsurdno i ocigledno je da me želi prevariti pa sam joj htjela zaprijetiti prijavom i ako ne popusti to stvarno i učiniti pa zato pitam
2015 10 03
ne moraš puštat policiju u kuću ako ne želiš, a razgovor s njima se može obavit i na dvorištu ili ispred stana bez sudskog naloga nemaju pravo ulazit osim ako ih sama ne pozoveš da uđu, naravno prvo će pitat jel smiju/mogu ući [:smije] ne kužim zašto je većini stanodavaca problem prijavit podstanara, ipak na kraju krajeva taj porez što bi stanodavac platio može uračunati u cijenu najma
2015 10 03
sto posto sam sigurna... dakle, ako ona zarađuje, mora platiti porez
2015 10 03
ali, ne mora biti da te želi prevariti... ne znam kakv vam je dogovor, ali i ona se mora nekako osigurati u slucaju da ti odjednom nestaneš, preko noci! tad bi njoj ostalo da plati sve tvoje troškove! bzvz mi je placanje režija unaprijed al obicno se plati jedna stanarina unaprijed pa ti ona vrati lovu kad se seliš ili ne moraš platiti zadnji mjesec! ja sam imala takav dogovor uvijek! dakle, prvu stanarinu bi platitla duplo (a racuni su mi dolazili normalno u stan, gazda nije imao nikakv veze sa tim, to sam ja placala)
2015 10 03
naravno da moze i stanar imat problema, pa moras u policiji prijaviti gdje boravi...ako ti zivis u obiteljskoj kuci, a studiras u drugom gradu gdje imas stan ili radis ili nesto takvo naravno da moras prijavit svoje boraviste. ako stanar to ne napravi to je kazneno djelo tako da sim3sim3 nisi bas u pravu.. [:sokiran] dakako stanodavac koji ne placa porez ce imati vecih problema
2015 10 03
a ovo za pustanje u stan sam ja mislila na stambenu zgradu, ako ti zvone moras otvoriti naravno [:hihot] ako imas dvoriste mozes im se javit u dvoristu hehe mislila sam na to da ih ne smijes izignorirat i napravit se lud kao da te nema doma, ako je ocito da si ipak tu.. [:hihot]
2015 10 03
ok za prijavu boravka al tu je rijec o ugovoru za stan.... al i za tu prijavu boravka isto, mislim da postoji određeni vremenski period za to...tipa mjesec dana...ako npr ideš svaki vikend kuci onda se se to ne racuna....
2015 10 03
pa moras sa gazdom se ici prijaviti u policiju za boraviste... i logicno je da onda imas i ugovor... ja konkretno govorim za studente,ali isto vazi i za bilo kog drugog i nema veze gdje ces ti biti vikendom, ako ti zivis u tom stanu i placas stanarinu trebao bi priaviti boraviste. premda kazem na to sve da vecina ljudi to nema i policija ima razumjevanja, ali uvijek postoji ono ali...
2015 10 03
imala sam ja jednu podstanarku koja je prijavila boravište, ali nismo imali ugovor o najmu. Nikad nije nitko ništa pitao, bila je tako godinu dana dok nije nestala, naravno i ostavila dugove [:frustriran]
2015 10 03
1 2