Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Ah ta poštarina.....

Zanima me kakav je Vaš stav oko poštarine,kao kupca i kao prodavača jer je baš često ona kamen smutnje...... 8-) Očekujete li od kupca da je on plati? I da li ste ju spremni kao kupac platiti?
2016 10 13
Kao kupac podrazumijevam da ja plaćam poštarinu. Nekad zamolim za popust u obliku uključene poštarine, ali to mi nikada nije prošlo ,:)
2016 10 13
Kad formiram cijenu nekog artikla,onda uvijek stavim malo nižu od onog što mislim koliko to zaista vrijedi,baš zato što kupac treba platiti još i poštarinu.No često mi se događa da me opet pitaju i za uključenu poštarinu i onda dolazi do nezgodnih situacija i nezadovoljstva sa druge strane ako to odbijem.
2016 10 13
> IvanaHercegovac: > To je bila moja prva tema kad sam tu došla pa su me popljuvale😂 bolje da ne pitaš jer ćeš bit lincovana, ne daj bože da se o tome priča, ili da neko plati poštarinu ako je prodavač. Ne daj Bože. <3 <3 <3 <3 A kakvo je tvoje mišljenje o problemu poštarine?
2016 10 13
nasla sam cizme za 250 i cura mi spustila na 200 ukljucena postarina
2016 10 13
Meni se podrazumijeva da ako JA nešto kao kupac ŽELIM da onda to i PLAĆAM da dođe do mene - predmet i poštarinu... Međutim, ako netko kao kupac želi više stvari i na upit možemo se dogovoriti popust u vidu gratis poštarine.... Kupcima nudim i osobnu primopredaju da se izbjegne poštarina. Ali u mom mjestu stanovanja. Ili eventualno mogu izaći u susret, ali tako da i meni paše...
2016 10 13
> AndreaKod: > nasla sam cizme za 250 i cura mi spustila na 200 ukljucena postarina To je u redu,ako ona ima svoju računicu......
2016 10 13
> kanirpe: > Meni se podrazumijeva da ako JA nešto kao kupac ŽELIM da onda to i PLAĆAM da dođe do mene - predmet i poštarinu... > Međutim, ako netko kao kupac želi više stvari i na upit možemo se dogovoriti popust u vidu gratis poštarine.... > Kupcima nudim i osobnu primopredaju da se izbjegne poštarina. Ali u mom mjestu stanovanja. Ili eventualno mogu izaći u susret, ali tako da i meni paše... Slažem se i sa ovim.....na više stvari,mi je u redu gratis poštarina,na to pristanem i ja.... ;)
2016 10 13
Ja sam imala situaciju gdje sam prodavala novi proizvod u pola cijene nego što je u dućanu,računam prije će se prodati. Cura ga je rezervirala, kao kupuje ga,tražila podatke za uplatu i onda postavila uvjet oko poštarine na koji nisam pristala. A ona je odustala od kupnje...
2016 10 13
Masu puta platim kada prodajem, bolje mi je prodati za manje nego da stoji, a kao kupac sam mislim dva puta pitala za poštarinu i uvijek su cure pristale i platile umjesto mene kao kupca. Možda jer sam uzimala više stvari odjednom.
2016 10 13
I ja sam platila npr. stalnim kupcima,onima koje su uzele više stvari i sl. Ali kad je već nešto povoljno i nije veliki iznos,nekako mi nije u redu da se traži od prodavača da plati poštarinu. Neki ljudi cijene svoj novac,ali ne znaju cijeniti tuđi.
2016 10 13
> IvanaHercegovac: > > SilaVila: > > neka i nisi pristala, moja roba, moj dućan, os nes Bangladeš ;) :) Pa da ne treba biti ni očajan,pa prodavati pod svaku cijenu.
2016 10 13
Pod navedenom cijenom u oglasu podrazumijevam samo cijenu artikla, dakle bez poštarine. Naravno, ukoliko u opisu nije drugačije navedeno. Mislim da je to potpuno ispravno i sa strane kupca i sa strane prodavača. Žalosti me samo što mnoge krpičarke žele izmamiti besplatnu poštarinu vodeći se onom "aaaa mislila sam da je poštarina u cijeni." Smatram da se normalnom komunikacijom sve da dogovoriti, a da pritom budu zadovoljene obje strane. :")
2016 10 13
Slažem se Ramona,lijepo si to sročila! ;)
2016 10 13
SilaVila iako smo surađivale, da se pridružim temi, a tebi veliki pozdrav od mene <3 Uvijek poklonim poštarinu ako netko kupi više toga, a za pojedini artikl kako-kada, ovisno koliko je taj jedan komad nakita. Znali su me kupci pitati za besp.poštarinu za neku ogrlicu od 30-40kn i tražiti Tisak slanje. Rijetko koja dobra teta na kiosku dozvoli slanje u koverti ako nisu dokumenti pa najčešće moram u kutiji. Onda objasnim kupcu ako mi se to ne isplati. Najčešće potom ništa ne odgovore. A kod takvih korisnica na profilu vidim kako svoje stvari prodaju skuplje i nisu realne. A kada šaljem poštom, zaokružim iznos i uvijek me skoro zapadne da još zbog težine moram nadoplatiti 2-3 kn, ali mi nije žao. Samo mi je čudno što neki ljudi toliko vode računa o tome da ne bi slučajno paket preplatili 50lipa više. Jednom sam tako kupila od cure koja mi je u preporučenu poštarinu uračunala i kovertu, a paketić mi je došao poslan obično u vrećici obljepljen trakom. Odlučila je zaraditi još 7-8kn. Nisam cjepidlačila, ali volim samo kada su ljudi fer. Mogla je stavit veću cijenu na proizvod ako je htjela još zaraditi, ionako svaka roba nađe svog kupca :)
2016 10 13
1 2 3