Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Maturantica koja ne zna kuda bi sa sobom

Cao cure, imam puno pitanja i nadam se mnostvu odgovora. Sto vise - to bolje. Naime, gledam sve te fakultete, a problem je sto ne znam sto bi, nista mr bas jako ne zanima. Idem opcu gimnaziju i nisam navikla na ucenje, ali sam prolazila s vrlo dobrim. Dvije godine za redom sam bila prva na zupanijskom iz povijesti, ako mi to donosi ikakve bodove na upisu.. Povijest me dosta zanima, ali mi trebaju savjeti i misljenje o faxu iz prve ruke. I je li tesko naci posao s tim? Dalje, zanima me dosta biologija, ali s kemijom nikako.. Tako da sam te prirodne znanosti odbacila. Ali sam gledala logopediju i te smjerove na edu. - reh. fakultetu. Isto tako, trebaju mi savjeti.. Koliki je bodovni prag, je li tesko upasti itd.. Ako se sjetim jos kojeg pitanja, napisem. Hvala vam puno, bit ce mi od veeelike pomoci!!
2016 11 22
sestrinstvo, fizioterapija, med.laboratorijska tehnologija ... gledaj na buducnost logopedija je isto super, samo je dosta tesko upast, a jos imaju i prijemni
2016 11 22
Takvih stvari se malo bojim posto idem gimnaziju i nemam veze sa takvih strukama pa me strah kako bi to ispalo.. Ali hvala na prijedlogu, imat cu i to u vidu! Vrijedi pokusati :D
2016 11 23
Fax povijesti nije tako težak,ja sam se mučila samo sa jednim teškim ispitom ,ali na kraju sam ga položila A posao je teško naći ,jedino škola nastavnik ili profesor ,a mene to ne zanima I eto na kraju ipak radim nešto deseto :)
2016 11 23
A gdje bi studirala? Koji grad?
2016 11 23
ljudi koji idu u takve srednje, teško upadnu jer nisu dovoljno spremni za maturu .. živiš u hrvatskoj ako se ne držiš visoko i voliš pomoći ljudima, vani ćeš sigurno naći posao i poštovat će te, a možda se i nešto kod nas popravi uglavnom,koji god faks upišeš, uključi se u sve programe, aktivnosti, radionice, idi na razmjene, nađi studentski posao, ima stvarno svačega, popuni životopis i stekni super uspomene i iskustvo
2016 11 23
Ja nekako uvijek mislim da ne treba gledati kao za što će biti posla jer se te stvari mijenjaju. Za nešto kažu da imam sigurnog posla, masa ljudi upiše taj fakultet iz tog razloga i dok završe mjesta za posao ponestane. Mislim da je bolje malo sjesti i vidjeti čime se najviše baviš i izvan škole i u koji bi to posao čak mogla primijeniti. Ako nisi za rad s djecom i nije ti neka velika želja, preporučila bih ti da na takav fakultet ni ne ideš jer je vrlo naporan a i onda se događa ono nama često poznato-djeca u školama ne dobivaju zainteresirane proferore za rad. Mislim da je u svakom području moguće dobiti posao, samo to ovisi i o nama samima, našem trudu i zainteresiranosti.
2016 11 23
Jedni preporucuju da gledamo na fax s kojim cemo se lakse zaposliti (budimo realni, u ovoj drzavi ni nije toliko da faxa koliko do debele veze koju trebas imati..), dok drugi pteporucuju da idemo na ono sto volimo i sto nas zanima.. Mene povijest bas bas zanima hahah kao i arheologija i svida mi se sto se na diplomskom mogu opredijeliti za odredenu kategoriju. I da, svida mi se posao nastavnika/profesora i to mi je zelja raditi, ali predavati povijest, naravno. Uciteljski ne bi, nije to bad moj dir :D A grad.. Pucam na Zagreb posto imam tamo stan i sve, ali Boze moj, ako ne upadnem tamo nema veze hahah Fensi3322 a sto si ti tocno studirala?
2016 11 24
Suosjećam s problemima... Nalazim se u sličnoj situaciji, ali je mene najviše strah količine gradiva na faksu i da ja to neću završit. Ja sam za logopediju kao prvi izbor, a dalje mi je turizam i hotelijerstvo, ali ne znam još koji grad.. gledala sam čak i VERN, ali me zanimaju mišljenja o tome, pošto neki ljudi govore kako se teško zaposlit s njihovom diplomom ako nemaš obiteljsku firmu ili sl. I ja pucam na Zg, možda se vidimo :D
2016 11 26
Hvata me lagani strah jer ne znam kud bi sa sobom hahha nadam se da cu do odredenog roka ipak znati nesto.. Dao nam Bog (svim maturantima) pameti i razuma, sto drugo reci. iClassy mozda!😄😄
2016 11 28