Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Studiranje u Danskoj-iskustva?

Curkeeeeee, zanima me je li ijedna od vas zna neke informacije iz prve ruke kako studirat u Danskoj? Koji su nacini upisa i uvjeti? Koliko se placa, smjestaj,hrana itd? Znam da ima puno informacija i stranica po internetu i takoder rasprava na raznim forumima al eto svako prica drugu pricu, tako da bi me zanimale informacije iz prve ruke ukoliko neko vama blizak studira tamo ili ukoliko ste i same bile studenti u Danskoj. Hvala unaprijed :)
2016 11 23
eee vidis super ideja, mene zanima rad u danskoj :D
2016 11 23
Pozdrav,moja mama je udana za Danca,uglavnon on kaže da je Danska socijalna država,što znači da brine o socijalnim slučajevima,imaju sve,uglavnom bogati svojim porezom se brinu za to,kod njih važi pravilo šta više imaš,više i plačaš.Što se tice studiranja kod njih država sve plača,daju ti 1000 eura stipednije mjesečno,bez obzira kakav si student,hrana je jeftinija nego u nas(osim duhana,alkohola,odnosno luksuz).Stanovanje je malo skuplje nego kod nas,ali postoje razni državni instrumenti koje i to mogu plačati ukoliko imaš preduvjete za to.Ali najvažnije od toga je da moraš biti Danac,ukoliko to nisi neznam dali ta pravila vrijede i za strane radnike i studente.Eto toliko o Danskoj:)
2016 11 23
Kćerkina prijateljica iz razreda će upisti faks u Danskoj i kaže da su uvjeti puno bolji nego u Engleskoj.Moraš se dobro informirati jer ako misliš upisati sljedeću godinu već su počeli sa nekim pripremama,testovima.i sl.Moraš im se javiti sa motivacijskim pismom i onda će oni tebe kontaktirati pa ćeš ćuti sve iz prve ruke.Sretno!
2016 11 23
> jadrok: > Pozdrav,moja mama je udana za Danca,uglavnon on kaže da je Danska socijalna država,što znači da brine o socijalnim slučajevima,imaju sve,uglavnom bogati svojim porezom se brinu za to,kod njih važi pravilo šta više imaš,više i plačaš.Što se tice studiranja kod njih država sve plača,daju ti 1000 eura stipednije mjesečno,bez obzira kakav si student,hrana je jeftinija nego u nas(osim duhana,alkohola,odnosno luksuz).Stanovanje je malo skuplje nego kod nas,ali postoje razni državni instrumenti koje i to mogu plačati ukoliko imaš preduvjete za to.Ali najvažnije od toga je da moraš biti Danac,ukoliko to nisi neznam dali ta pravila vrijede i za strane radnike i studente.Eto toliko o Danskoj:) Da,mislim da su i ovoj prijateljici rekli da mora uzeti njihovo državljanstvo i da će dobiti sve ostalo potrebno za studiranje i kasnije za zaposlenje.Lp
2016 11 23
puno Vam hvala :) <3
2016 11 24