Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Dioptrijske naočale

Pozdrav cure, planiram kroz 3 mjesec prvi puta kupiti naočale za vid. Zanima me koliki iznos trebam otprilike izdvojiti za nekakve ok(nikakvo pretjerivanje), gledam na internetu ali samo cu cijene okvira. Ako imate kakve savjete na što obratiti pažnju, možda uštedjeti. Hvala
2017 02 27
Ovisi koja ti je dioptrija.. jel imas cilindre.. jel imas stakla sa zastitom.. na vece dioptrije ne mogu svi okviri.. al skup je to sport. Mene izadje blizu 4 tis kuna al okvir je dvije i nesto.. Nemas univerzalnog odgovora dobro prouci di imas snizenja da mozes bolje proc na okvire.. al moje misljenje aknimas manju dioptriju oko dvije tis kuna.. ovisi kakav ces okvir al kod njih koliko para toliko muzike.
2017 02 27
Ne mora biti koliko para toliko muzike, ja sam jedne okvire platila 150 kn i dan danas su mi ok. Samo što su meni stakla duplo skuplja nego okviri. Kupila sinu okvire za 1500kn i užas živi, sada ima okvire od 600kn i to dječje koji su mu odlični. Kćer isto ima takve okvire po 600kn i jako sam zadovljna. Sve ovisi, nekad su i jeftiniji okviri dobri.
2017 02 27
Ja sam izdvojila 3800kn za naočale jer ima veliku dioptriju,strabizam i astigmatizam,htjela sam dobar i čvrst okvir ,imam cilindre i naravno da su me stakla ispala puno
2017 02 27
A čuj kada sve zbrojiš velike su to cifre, ja svake god ili pola god moram djeci mijenjati okvire i naravno uz to idu i nova stakla, jer im glava raste. Ali za zdravlje nema cijene.
2017 02 27
Moje su kostale 750 kn sve ukupno.. ..😊 nasla sam odlicne okvire u getaldusu za 250 kn(imam ih vec godinu dana, kvaliteta je ok i zgodne su) i stakla 500 kn(niza dioptrija)... 😊. Mijenjam ih svake dvije do tri godine - obicno uzmem sa novim staklima i nove okvire jer ih nosim cijeli dan...
2017 02 27
Nedavno je netko stavio link na hrvatski web preko kojeg naručuje okvire i stakla, ali si ga nisam spremila i sad ga ne mogu naći :( Ako se tko sjeća adrese, pliz napišite :)
2017 02 27
Radim u optici. Cijene naočala se kreću od 50 kn do 2000 pa i više od 2 tis. kuna (ali te se rijeđe prodaju).. Cijene naočalnih leća (neki kažu stakla, ali radi se o plastici) ovisi o dioptriji. Šta je veća dioptrija veća je cijena zbog indeksa loma (kod većih dioptrija potrebno je stanjivanje). Postoje lagerska 'stakla' i recepturna 'stakla'. Lagerska su jeftinija. Recepturna su skuplja (veliki cilindri). O tome mogu pisati puno, pa da ne pišem romane, napišite o kojoj dioptriji se radi. I da ne zaboravim, cijena ovisi o antirefleksnom sloju (koliko ga je) i da li ima ili ne UV zaštitu ili pak BlueControl za one koji rade puno na kompjuteru. Ponuda je velika, a o vama ovisi koliko ćete odnosno možete potrošiti . Možete mi se javiti u inbox, pa vam objasnim sve. Ali najbolje vam je posjetiti nekoliko optika, i vidjeti ponudu, i još ako naletite na dobrog optičara koji će vam sve objasnitl, onda ste na konju.
2017 02 28
> hanami: > Nedavno je netko stavio link na hrvatski web preko kojeg naručuje okvire i stakla, ali si ga nisam spremila i sad ga ne mogu naći :( > Ako se tko sjeća adrese, pliz napišite :) Ne znam kako se mogu leće i okviri naručiti preko web shopa, baš mi je to čudno...okvire treba probati, vidjeti kako legnu na nos. Isto tako uzima se i razmak zjenica. Baš bi i mene zanimalo da vidim tu stranicu....
2017 02 28
> Nensi1506: > > hanami: > > Nedavno je netko stavio link na hrvatski web preko kojeg naručuje okvire i stakla, ali si ga nisam spremila i sad ga ne mogu naći :( > > Ako se tko sjeća adrese, pliz napišite :) > Ne znam kako se mogu leće i okviri naručiti preko web shopa, baš mi je to čudno...okvire treba probati, vidjeti kako legnu na nos. Isto tako uzima se i razmak zjenica. Baš bi i mene zanimalo da vidim tu stranicu.... Ja nosim lece i preko neta su u pola jeftinije nego u optici.. Sta se tice naocala ne znam..
2017 02 28
Super, hvala, taman gledam u ghetaldusa 1+1 gratis(naravno iz odabrane kolekcije), pogledati cu po optikama, nadam se da ce biti netko ljubazan u trgovini da mi sve objasni hehe
2017 02 28
Zrinkic hvala ti puuuno :") To je ta tema
2017 02 28
Nensi, a možda i ovo pomogne: "REKLAMACIJA I POVRAT NAOČALA Kupili ste naočale i ne sviđaju vam se? – Naočale možete vratiti bez ikakvog objašnjenja u roku od 15 dana." Takav je zakon.
2017 02 28
> hanami: > Nensi, a možda i ovo pomogne: > "REKLAMACIJA I POVRAT NAOČALA > Kupili ste naočale i ne sviđaju vam se? – Naočale možete vratiti bez ikakvog objašnjenja u roku od 15 dana." > Takav je zakon. Pogledala sam, a šta da se radi. Još malo nećemo se dizati iz fotelja, i samo ćemo naručivati od kuće...I sama tako radim u zadnje vrijeme šta se tiče odjeće i obuće. Možda i mene jednom zatvore u neki ured, pa da samo zaprimam narudžbe, a kako su ljudi sve kompliciraniji i teži, ponekad mi se čini da bi mi bilo lakše. A opet, nije isto kada na miru negdje dođeš, probaš na sebi i odlučiš šta ćeš kupiti. Ništa ne može zamijeniti taj osjećaj, ali način života, manjak vremena, sve radi protiv toga. Kamo je taj svijet otišao. Zar ne?!
2017 02 28
Nensi pitanje za vas buducibda radite u optici Jel moguce kupiti okvire drugdje doc u optiku na pregled pa da minse stave stakla u okvir kupljen drugdje.. svaki put kad sam kupovala kupovala sam sve al biduci da imam veeliku dioptriju pokazivali su mi skupe jako okvire kao samo u te mogu stakla.. i ssad po oznaci mojoj na okvirima imaju brojevi sa ove stranice prethodne par okvira ima iate te oznake a okviri su 250 300 kn slicni mojima pa me to zanima
2017 02 28
1 2