Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Pakiranje posiljaka-vase ideje

Zanima me kako saljete postom? Tj, u sto pakirate svoje posiljke? Osobno imala sam hrpu neiskoristenih koverata malo vecih od A4 formata od jedne firme pa sam ih koristila, al sad mi je ponestalo. Znam da se za pakete recikliraju ovi sa tiska, al posto bas i ne kupujem u zadnje vrijeme, nemam zaliha. Gdje kupujete koverte? Narodne novine mozda? Najgore mi je kad se salje deblja majica, tj tunika, jer ne stanu u obicnu kovertu. Npr taj artikl mi kosta 25 kn, i dok curi zaracunam podignutu cijenu preporucenog slanja i zutu kovertu sa mjehuricima, to dodje skoro kao i cijena artikla. Nisam imala iskustva sa pakiranjem u vrecice, pa obljepljivanje bijelim papirom. Dal to uopce i primaju na posti? Kako se vi snalazite?
2018 01 10
Primaju sve i svasta, ja zivi primjer jer moji paketi izgledaju kao da su se udruzili mudjahedini i vrticka djeca. Evo za odjecu stavim u jednu obicnu vrecicu tanku a onda u deblju neprozirnu izvrnutu (da ne smetaju slova i natpisi kod adresiranja) i obljepim kuteve smedjim selotejpom da se ne osteti u transportu, gore zaljepim na komadu papira primatelja i posiljatelja i to je to. Slazem se da se ne isplati kupovati te koverte, pogotovo jer je npr artikl 15 kn preporuceno je sad skuplje i jos ako naplatis kovertu to probije cijenu samog artikla.
2018 01 10
Ja sam u NKD-u nakupovala papira za umatanje (bilo je neko veliko sniženje početkom prošle god,nekih 20tak rola sam kupila 😂,što za umatanje za poklone,što za kad šaljem poštom..i se stvarno potrudim da lijepo upakiram,ali ova kod mene u pošti uvijek odbija paket,jer nije upakiran u njihovu kutiju (i onda moram u drugu poštu 😵 )tako kad naletim na nju,znam da nemam šanse,ako netko drugi radi, normalno mogu poslati... Tako da sve zavisi od djelatnika valjda .
2018 01 10
ja u Konzumu nabavljam razne kutije, a za zamatanje, ostave mi one njihove reklame koje budu izložene par dana, onda ih skidaju, a dobivala sam dosta paketa u običnoj plastičnoj vrećici sa obljepljenim papirom za upisati adresu ....
2018 01 10
AKo ostanem bez dvjesto puta reciklirane ambalaže odna pakiram u vrećicu bez loga (u tom slučaju mora biti čvršća, neprozirna vrećica, ili dvije kilavije) , ili vreću za smeće. Fino složim i namjestim neki pristojan četvrtasti oblik, oblijepim selotejpom, na komad bijelog papira napišem podatke za slanje i to je to. ;)
2018 01 10
Vrećice iz McDonaldsa izvrnute naopako. I ukrasne vrećice na istu shemu.
2018 01 10
Skupljam kutije od kupljenih cipela i onda u njima šaljem pakete. Samo što su moji doma ludi od količine kutija jer ih ja ne bacam. 😂
2018 01 10
Od pak papira izrađujem omotnice i unutra stavim artikl zamotan u vrećicu ili bubble wrap, ovisi što šaljem.
2018 01 10
kod mene isto primaju sve i svašta, ja obično u neku vrećicu stavim i oblijepim ju trakom za pakiranje te adresiram na bijelom papiru koji na krajevima isto zalijepim i super bude. Eto zadnji put slala torbu tako zapakiranu i javi mi se kupilica da je jedva otpakirala da se namučila :') :') :')
2018 01 10
Mislim da paketi super izgledaju kad ih se umota u ukrasne papire, primila sam prije par mjeseci takav. Papir divan, vidi se da se cura potrudila kao da je Božić... Ali... dok je to prošlo sav taj put, a možda ga i preživjelo, moga poštara nije sigurno. Dobila sam poderan papir, odnosno paket i na nekoliko mjesta promijeni vrećicu koja je bila "sigurnosna mreža". Nije vrijedno truda. Mislim da je najbolje u neke jače vrećice, ili žicati po trgovinama kutijice :)
2018 01 10
> zfiser: > Vrećice iz McDonaldsa izvrnute naopako. haha ovo mi je top :) :") Svaka čast za ideju :D Ja sam isto znala svakako improvizirati, slati u oblijepljenim vrećicama ko ciglicu neke droge, radit svoje kuverte od papira za printanje, slat u kutijama od ko zna čega. Prošle godine sam u konzumu u onoj košari sa ful sniženom robom našla pakiranje 50 komada velikih kuverti za 3-4 kn pa od tada ugl šaljem u tome, doduše tek tolko da izgleda civiliziranije, uvijek predmet prvo zamotam u vrećicu, kuverta je tu radi šminke :D
2018 01 11
Mislim da bi posta bolje prosla i zaradila da uvede npr za 1 kunu one sivo crne ljepljive vrecke koje se koriste vani - ako ste kupovale s ebaya, wisha, kine ili cak hm i slicno samo je njihovo vece pakiranje znate na kaj mislim. Te su super, gore samoljepljivo cvrste i neprozirne. Nekad ih sacuvam pa koristim a svoju naljepnicu preko toga obljepim ili izrezem. Inace su dobre one cvrste iz plodina, peek&kakseveczove ima one dobre crne...
2018 01 11
Ja kupim u posti one koverte sa zastitom, ima svih velicina ☺
2018 01 11
> Nina87t: > Ja sam u NKD-u nakupovala papira za umatanje (bilo je neko veliko sniženje početkom prošle god,nekih 20tak rola sam kupila 😂,što za umatanje za poklone,što za kad šaljem poštom..i se stvarno potrudim da lijepo upakiram,ali ova kod mene u pošti uvijek odbija paket,jer nije upakiran u njihovu kutiju (i onda moram u drugu poštu 😵 )tako kad naletim na nju,znam da nemam šanse,ako netko drugi radi, normalno mogu poslati... Tako da sve zavisi od djelatnika valjda . ovo je bezobrazno, na taj način te tjera da kupiš kutiju,.....
2018 01 12
kutije od tiska okrenut naopako i oblijepit :)
2018 01 12
1 2