Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Zdravlje /

Lijekovi /

cure pomoc! plule!

ugl,danas bi po prvi put u zivotu trebala uzimati pilule i to yaz zbog problema s endometriozom. Aliii u svoj toj zbrci oko toga sam zaboravila na prosirene/ispucale kapilare na desnoj nozi, sad ne znam smijem li ih uopce piti. ima tko iskustva ? [:place]
2013 05 11
Ja ih pijem, mislim da to ne bi trebao biti problem, a ako te jako strah nazovi ginekologa :)
2013 05 11
Ja ih pijem, mislim da to ne bi trebao biti problem, a ako te jako strah nazovi ginekologa :)
2013 05 11
a najgore sto je subota, a ona ne radi :( da li si dobila ispucale vene za vrijeme pijenja pilula ili si imala od prije ?
2013 05 11
Ako se radi samo o proširenim kapilarama, ne i venama, ako nemaš sklonost pojačanom zgrušavanju krvi (tj. ako ti ili netko u tvojoj obitelji nije imao trombozu vena ili emboliju pluća) te ako si mlađa od 40 godina i ne pušiš, onda ih možeš uzimati.
2013 05 11
ovisi koje piješ. ako su na bazi hormona, mogao bi biti problem jer one šire žile, dok se lakše dobija celulit od njih i deblja...
2013 05 11
Yaz od svih kontracepcijskih ima najmanje hormona, ne poznajem nikog tko je imao ikakve probleme s tim pilulama
2013 05 11
ne znam razliku izmedu kapilara i vena [:tuzan] ovo su jedva primjetne razgranate,tanke ljubicaste linije. imam 22god, i ne pusim, jedino mi je baka imala velike probleme na nogama s tim, izgledale su joj noge kao pune sitnih baloncica i prosarane sad ne znam da li bi i zbog toga trebala pripaziti
2013 05 11
Sve su "na bazi hormona".:) Samo što nova generacija kontracepcijskih pilula (u koje spada i Yaz) ima manju koncentraciju hormona i samim time manje nuspojava. Liječnik prije propisivanja kontraceptiva uvijek na temelju podataka koje dobije od bolesnika, kliničkog pregleda i laboratorijske obrade procijeni rizike koje sa sobom nosi uzimanje tih lijekova i mislim da ih ne bi ni propisao ako misli da će od njih biti više štete nego koristi. Tako da ih, ako nemaš nešto od onoga što sam ranije navela, možeš bez straha uzimati.
2013 05 11
ja mislim da su proširene kapilare i vene jedno te isto, oboje je prošireno, samo što su kapilare najčeće na licu i sitnije su, a vene na nogama... ako nemaju puno hormona, ne bi trebalo biti nekakvih komplikacija, ali ako je napravljen test krvi, nemaš brige... [:zaljubljen] [:zaljubljen]
2013 05 11
nisu sve na bazi hormona... stare su na bazi hormona jer ih ima puno, novije ih imaju manje pa nisu na njihovoj " bazi "...
2013 05 11
nemoj se uvrijedit Osnutella ali malo pricas gluposti. Marusha je sve lijepo napisala i objasnila
2013 05 11
@ Andream: ovo ti i nije neko mjesto za traziti savjete o malo ozbiljnijim stvarima. Samo ces se zbuniti jos vise. Ukucaj u trazilicu Cybermed i na tom portalu mozes postaviti pitanje specijalistu iz svih podrucja medicine i dobiti pravi savjet
2013 05 11
ma nije bed, samo mi ne znam što sam krivo rekla, pa ako bi mi mogla reći da ne mislim kako sam rekla ako već nije točno.. [:smijesi] [:smijesi]
2013 05 11
svaki oralni kontraceptiv je hormonski, a razlikuju se po omjerima zenskih hormona estrogena i progesterona. Trenutno na trzistu Yaz ima najmanji udio hormona, a Diane35 koje se prepisuju i kao pomoc kod akni i pojacane dlakavosti imaju najvise eto... [:sramezljiv]
2013 05 11
1 2