Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Dom /

Stanodavac uzasno iskustvo - savjet

Vi svi koji ste bili podstanari sigurno ste se susretali sa svakakvim stanodavcima i raznim problemima. Decko i ja smo nasli novi stan u kojem nema klime i nikakvog drugacijeg nacina za grijanje niti zamrzivaca. Rekli smo mi cemo kupiti grijalicu ili neku pec a neka on kupi barem taj zamrzivac jer nemamo gdje drzati meso. On je pristao i mi smo se krenuli seliti. Cetiri dana prenosenja svih stvari, 6 puta napunili do vrha auto. Posto u stanu osim namjestaja nema apsolutno nicega sve smo si morali sami nabaviti tako da je toga bila hrpetina stvari. Predzadnji dan zove gazda da se dodemo nesto dogovoriti i dovodi sina. Odma mi je bilo nesto sumnjivo. Sin je nastupio vrlo bahato i arogantno. Da oni nece kupiti to da se njima ne isplati, da ga ne zanima sto smo se dogovorili s njegovim ocem. Mi govorimo da smo vec preselili, donjeli sve stvari, odjavili stari stan. On samo bezobrazno nije me briga imam i drugih zainteresiranih. Nista ga ne moze urazumiti i sin govori da imamo 2 sata da se pokupimo i idemo. Nema sanse da se spakiramo u 2 sata i jos k tome pljusti kisa. Istjera nas on van i decko ga pita moze li otvoriti vrata dvorista da ude s autom da lakse utovarimo posto jos i kisa pada sve ce nam se stvari smociti. On samo hladno ne moze, nosite na ulicu. Meni nije jasno kako takvi ljudi zive sami sa sobom. Da li je uopce moguce ista napraviti u takvoj situaciji osim prozvat ga u nekoj grupi imenom i prezimenom da drugi podstanari znaju sta ih ceka?
2019 04 30
U danasnje vrijeme naci super gazde je kao dobitak na lotu evo moje iskustvo: Bila sam podstanar 7 dana u stanu,zena se odselila u Zadar Nakon 7 dana me zove da dolazi u Zg,da bude u stanu,koji sam ja iznajmila od nje Drugo jutro mi kaze da je odlucila da ne zeli iznajmit stan nepoznatoj osobi,te da ja nisam kakvom se cinim Dala mi je rok 7 dana da izađem iz stana Shvatila ja da zena nije cista u glavi i trazila stan dalje
2019 04 30
Zanimljiva tema. Ja sam stanodavac. I ne tražim ništa osim fer igre. Mogla bih knjigu napisati. Zadnje iskustvo mi je posebno interesantno. Javilo mi se u dva dana pedesetak kao ozbiljno zainteresiranih najmoprimaca. Stan je na super lokaciji i jako atraktivan. Htjela sam svakome dati priliku i da dođe, pogleda, popričamo... Na dogovoreni sastanak je došlo troje ljudi. Troje! Ostali niti su se javili, ispričali, ništa. Toliko o ozbiljnosti. Od ovih troje, svega jedna djevojka je bila ok i nju sam uzela u stan. Druga djevojka je bila bez posla i ikakve garancije da može plaćati, a treći je bio muškarac sa šupljom pričom kako on traži stan za kolegicu da bi se u razgovoru nesvjesno odao kako on iznajmljuje stanove po Zagrebu i ovo moje mu se učinilo atraktivno i jeftino pa bi on to uzeo i dalje iznajmljivao za veću cijenu turistima. I što reći? Dobar podstanar je kao dobitak na lotu. Hvala Bogu djevojka koji imam je super i dobro sam procijenila.
2019 04 30
I moji su stanodavci i imali smo zenu koja je otisla duzna nekoliko stanarina a o rezijama da ne pricam. I jos k tome je njena macka unistila sav namjestaj. Zena s djetetom pa malo ima za platit pa nema. Pa ti je zao pa ju ostavis i na kraju i ona ode bez da podmiri stanarine. Onda mladi par, kolju se i tuku se, svaki drugi dan policija dolazi, na kraju je ispalo da se i drogiraju. Stan su unistili kompletno, nozem su izrezali kauc i to sve u mjesec dana. Mi kad smo zvali oglase kaze covjek dodite u 15h pogledat stan, ja reko necete iznajmit u meduvremenu, ma necu ne brinite ionako sam od 15h doma. Dodemo mi na adresu u 15h zovem covjeka, kaze on aaaa ja sam vec iznajmio. Mi smo svaki stan do sad cuvali i odrzavali. Buku ne radimo, placamo stanarinu i rezije na vrijeme, ali nema sto stanodavac odredivat tko ce meni dolazit u stan u koji ja placam. Ali ovakav nacin da nam kaze da imamo 2 sata nek se pokupimo jer je on skuzio da mu se ne isplati niti kune uloziti u taj stan nakon kompletnog dogovora je dno dna.
2019 04 30
Chinchilla koliko su stanarine tražili da plaćate mjesečno ako smijem pitati? Ovo što ste doživjeli je jako ružno. Imali ste dogovor, a oni su se ponijeli tako bahato i istjerali vas na ulicu. Da li ste potpisivali kakav ugovor? Iz ovog što ste napisali, povezala sam da možda niste, jer dogovor za kupnju zamrzivača je bio usmenim putem. Pokušajte drugi put pri dogovoru za najam, odmah pogledati stan i dogovoriti ugovor (ovjeriti kod javnog bilježnika) i eventualno u ugovoru nabrojati sve što postoji već u tom stanu i što se planira kupiti. Zamislite da ste se uselili u taj stan i za neko vrijeme opet selite. U međuvremenu ste kupili grijalicu/peć i onda vam vlasnik kaže da to ostaje u stanu, jer je njegovo, a vi ni ugovora ni išta drugo s čime bi dokazali da to nije istina. Nije taj ugovor kod javnog bilježnika savršenstvo, ali barem malo daje neku sigurnost, bitno da je na papiru.
2019 04 30
Također, mislim da je nemoguća misija postići uopće dogovor da vlasnik stana ide nešto kupiti za stan i svoje podstanare. Ako nešto tom stanu nedostaje, možda je bolje predložiti manju stanarinu, a to što nedostaje sam nadmiriti pa poslije ako dođe do selidbe, nositi to sa sobom ili prodati ako nema druge mogućnosti. Svakako bi bilo najbolje da objavite svoje neugodno iskustvo negdje u nekoj grupi itd. Bolje upozoriti i ostale.
2019 04 30
Danas je tesko naci dobar stan, ili su puni vlage, ili stari namjestaj koji se raspada ili kao sto sam ja dozivjela dok pustim vodu isle su crne mrvice van s vodom, nekad i voda skroz crna. Prije najma treba stan dobro pogledati i sve staviti na papir
2019 04 30
3000kn + rezije i nismo nista potpisivali. Stan je mali, prastari, kao sto sam rekla nema klime tako da grijanje i hladenje nista, nema tople vode u kuhinji i u umivaoniku u kupaoni, tv iz proslog stoljeca, kauc od prababe i tako. To je zapravo prizemlje kuce a oni zive na katu. Ali jbg nazalost na to smo prisiljeni pristati jer se iznajmljuje samo jos gore ali ako smo podstanari nismo smece da je dosta u 4 pljesiva zida ubaciti namjestaj iz 2.svj rata i naplatiti to 3000kn. Rekao je da nas nece prijaviti da mu niti to ne odgovara a nama treba svakako prijava, ali na pocetku je sve bilo divno krasno. Mislim da nebi zadrzao stvari ali svakako stoji ovo sto kazete da bi nas mozda izbacio kasnije za par dana kad bi vidio da "krivo" stavljam ves na strik ili nesto. Tako da mi je u jednu ruku drago da smo se maknuli od tamo. Jos kako smo se pakirali covjek je svako malo nesto drugo govorio i jos govori meni decko ajme zajebali smo se kad je covjek poceo pokazivati svoje pravo lice. Ja mu jos govorim a vidjet cemo jos i sad ne mozemo odustati kad smo covjeku rekli da uzimamo. Glupaca
2019 04 30
Citam vase slucajeve i to je grozno. Ja sam isto podstanar, prvi stan u koji smo usli cinilo se kao dobitak na lotu dok nije dosla zima i poceli crniti zidovi od vlage, doslovno su svi zidivi bili crni, horor. Kad smo rekli gazdi sta se desava on je nas otkrivio da smo mi krvi,da je to od kuhanja, nevjerojatno hahaha tada smo osli iz stana i sad smo u super modernom stanu za male novce, a gazdarica je odlicna zena 😀
2019 04 30
Bit ce bolje, cak u nekim stanovima je uzasno losa izolacija i sve se cuje dok neko prica. Jedna zena je dovodila svog decka pa sam bila primorana slusati svasta hahah a bile smo u 2 odvojena stana.
2019 04 30
Prvo podstanarstvo super, kad smo gledali u tom kvartu smo gledali 5-6 stanova, ovaj je bio zadnji. Do tog zadnjeg jedan je bio prihvatljiv. Jedan je bio kaktiga nov ali mene nije imoresionirao, sve kao renovirano, a sve se svodilo na jacuzzi kadu. U sobi star namještaj i stara kuhinja, a zidovi jedino opiturani. I kad je krenuo sa uvjetima zavrtilo mi se. Ispalo je da bi bili pod nadzorom da ne smiješ čačkalicu maknut ili nedaj bože da ti se prolije što. Kad je počeo kako je grozno da je vrtić blizu i da djeca rade buku i da ne voli djecu u stanu prekrižili smo to skroz. Jedan je bio ok stanodavac na prvi dojam al je nevoljko htio pristat jer nije znao kad ćemo morat van. I stan na petom katu bez lifta. I na kraju taj zadnji, koji nam se činio na telefon vrlo nepristupačan kad smo se našli stan super, velik, u prizemlju. Nismo ga godinu i pol vidjeli skoro. Većinom plaćali na račun, a kad bi došao zvao je da se nađemo u obližnjem kafiću. Super je bilo. Iduće iskustvo je stanodavka, ta nije u dvije godine uopće došla. Kad je pukao kauč ona otišla i donila novi iako nismo tražili to tako. Očito smo imali sreće. U totalnom sam šoku na navedeno gore. Jako ružno i jako tužno i nehumano!
2019 04 30
> Nikolina95: > Citam vase slucajeve i to je grozno. Ja sam isto podstanar, prvi stan u koji smo usli cinilo se kao dobitak na lotu dok nije dosla zima i poceli crniti zidovi od vlage, doslovno su svi zidivi bili crni, horor. Kad smo rekli gazdi sta se desava on je nas otkrivio da smo mi krvi,da je to od kuhanja, nevjerojatno hahaha tada smo osli iz stana i sad smo u super modernom stanu za male novce, a gazdarica je odlicna zena 😀 To sam 100 put cula. Vlaga je izbila od kuhanja, ali mi jedemo vani. Onda je jer ne luftate, ali prozori su stalno otvoreni. To ljeti zakamufliraju i izgleda super pa s prvom kisom vidis pravo stanje
2019 04 30
> Majalike: > Prvo podstanarstvo super, kad smo gledali u tom kvartu smo gledali 5-6 stanova, ovaj je bio zadnji. > Do tog zadnjeg jedan je bio prihvatljiv. Jedan je bio kaktiga nov ali mene nije imoresionirao, sve kao renovirano, a sve se svodilo na jacuzzi kadu. U sobi star namještaj i stara kuhinja, a zidovi jedino opiturani. > I kad je krenuo sa uvjetima zavrtilo mi se. Ispalo je da bi bili pod nadzorom da ne smiješ čačkalicu maknut ili nedaj bože da ti se prolije što. Kad je počeo kako je grozno da je vrtić blizu i da djeca rade buku i da ne voli djecu u stanu prekrižili smo to skroz. > Jedan je bio ok stanodavac na prvi dojam al je nevoljko htio pristat jer nije znao kad ćemo morat van. I stan na petom katu bez lifta. > I na kraju taj zadnji, koji nam se činio na telefon vrlo nepristupačan kad smo se našli stan super, velik, u prizemlju. Nismo ga godinu i pol vidjeli skoro. Većinom plaćali na račun, a kad bi došao zvao je da se nađemo u obližnjem kafiću. > Super je bilo. > Iduće iskustvo je stanodavka, ta nije u dvije godine uopće došla. Kad je pukao kauč ona otišla i donila novi iako nismo tražili to tako. > Očito smo imali sreće. > U totalnom sam šoku na navedeno gore. Jako ružno i jako tužno i nehumano! I nasa bivsa stanodavka je isto tako zamjenila neke stvari koje su se strgale dok smo mi tamo bili. Bile su vec klimave kad smo dosli ali smo bili lijeni rec i onda jebaj ga dokazi da to ti nisi strgao. Zena je bez ijedne rijeci to zamjenila to iako nije treala, mogla je reci vi ste vec nekoliko mjeseci tu i vi ste strgali. Ja sam nju samo obavjestila da je to strgano i nisam ni stigla reci da cemo zamjeniti vec je ona rekla sutra ce to srediti. Krepala je masina u cetvrtak navecer, u petak ju je kupila a u ponedjeljak montirala. A zena radi svaki dan od 15-00 .Nikad nije ulazila u stan, samo po stanarinu i to je to.
2019 04 30
Pročitala sam samo prvi post...ja sam bila podstanar. Imam samo jedan i to ključni savjet - sve staviti na papir prije nego se poduzmu neke "akcije". I gotovo. Moram čak priznati da ne kužim koliko glup mora biti netko tko u današnje vrijeme nešto s nekim "dogovara" ovako usmeno. Bez ugovora u kojem je sve precizirano nema selidbe. Sami ste si krivi. Nije nemoguće naći korektnog stanodavca koji će potpisati ugovor i uredno vas prijaviti. E sad, ima i stanoprimaca koji to ne žele, pa ono....
2019 05 01
Ok, sad sam sve pročitala....ponavljam, sami ste si krivi. Ne čini se baš da ste se potrudili oko traženja stana, pa niti da ste baš neki poželjni stanoprimci, a kao takvi nećete naći ni dobrog stanodavca. Ja sam sa gazdom precizirala u ugovoru sve do toga tko što popravlja, bla, bla...neodgovorni ste, nezreli, niste se informali ni oko čega. Stan za 3000kn koji je horor i nema ništa ispod te cijene, ajde molim te...znam iz iskustva da nije tako. Nitko ne bi ništa na papiru i držao se reda, a poslije se čude. I podstanari i gazde. Svašta.
2019 05 01
1 2 3