Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Muke po preseljenju - previše obuće (!?)

> NadaMihaljevic: > Mislim da je ovdje u pitanju puno ozbiljniji problem od muka po preseljenju. > Ne bih vam htjela pametovati, jer svatko od nas ima svoje prioritete i zna što mu je važno - i kad je odjeća i obuća u pitanju, i u odnosu s drugom osobom - ali ja bih od muškarca koji bi se usudio zahtijevati, zabranjivati i naređivati mi (nevažno o kojim se životnim situacijama radi), pobjegla glavom bez obzira. > Netko tko je tako tvrd oko pitanja količine obuće, teško da će biti tolerantan i spreman na kompromise u nekim važnijim životnim odlukama. > Ovo je mali segment života, možda i nevažan, ali je dobar pokazatelj nečijeg karaktera. A to se ne mijenja tako lako. S ovim se u potpunosti slažem. Sad su cipele, ali život donosi daleko veće probleme i ako će sve rješavat uvjetovanjem tebi - loše ti se piše... A bome ti se dobro ne piše ni ako ćeš morat skrivat stvari zbog mira u kući, to nisu dobri temelji za zajednički život. I moj se čudi ko pura dreku kaj će mi toliko cipela/haljina/parfema/make upa/....., al to ne iznosi na ovakav način.
2019 05 16
Jer ja jedina razumijem tog dečka? U njegov skromni život pun jednostavnih navika dolazi hrpa svega...on vidi nered, gomilu stvari, previše boja....prima ga panika. Ali mora se pomiriti da se sada mijenja i pretumbava njegov životni prostor. Obećajte da će stvari biti isključivo u ormarima, a da će moći vidjeti samo ono što ste odjenuli. Jedna gđa s velikim životnim iskustvom baš mi je objašnjavala da treba imati puno cipela i da ih često treba mijenjati, te da se cipele trebaju zračiti. Ako imaš mnogo obuće, puno će ti dulje trajati omiljeni parovi. Najružnije mi je vidjeti iznošenu obuću. 40 pari uopće nije puno, kad ih podijeliš na zimske, proljetne, jesenske, jesenske za kišu, obuću za posao, tenisice za van, tenisice za dvoranu, gležnjače za Sljeme, buce za snijeg, kućne šlape, štikle za svadbe, japanke, sandale za ljetne šetnje...dođeš do 40. Nacrtajte mu mentalnu mapu s potrebama jedne osobe za različitom obućom za razne namjene. Pa ne ide u istim cipelama i u svetak i u petak...morate preokrenuti njegovo razmišljanje...šaljite mu videa...paris hilton i njezina obuća...negdje ćete ga dočekati...i moram reći...divim se umovima koji funkcioniraju u minimalizmu i pobogu, ne ostavljajte ga...
2019 05 16
> vedranapv: > Ja to ne bi tako ozbiljno shvaćala, mislim da su to zbilja smiješne stvari. > Mom još uvijek nije jasno šta će mi toliko robe, svega...i povremeno > postavlja pitanje, ne kao prigovaranje, kad sam nešto kupila, > a to se odnosi i na stvari kupljene prije dva dana i prije 5 godina, svejedno mu je, > ionako ne zapamti i neće nikada razumjeti, kao ni većina, šta će mi npr.6 kaputa > ili ne znam koliko pari cipela, i da ih sve i nosim, barem povremeno ,:) > Zato on ima svoje kompjutere, pc programe, kabele, žice....punu ostavu, , > kao šta ja imam pune ormare, tako da smo zapravo na istom, > svakome svoje igračke x-) hehe, ovo mi je poznato, pa oni ne mogu prepoznati stvar, točno, nedavno sam napravila eksperiment, oprala novu cvjetnu tuniku, odjenula je, našetavam se ispred njega, on gleda u mene, ne vidi tuniku...sve mu je to isto jer slabo razlikuje plavo i zeleno, a sve nijanse od narančaste do ljubičaste zove- crvena, pojma nema o broju mojih cipela, ali uredno i pod kontrolom drži desetak eksternih hardova, 4 kutije kablovinja, veliku kutiju zastarjele tehnike za koju se nada da će postati moderna...
2019 05 16
čekam da vaši artikli osvanu na Krpicama:) Suživot podrazumijeva i neke kompromise, no ne bih njegovo ponašanje nazvala dramatičnim jer možda ima osnove za rečeno, i sami kažete da ne zanovijeta inače...valjda je i on u sličnoj poziciji, pa ako se i sam nečeg odriče, sve ok..važno je samo da to nisu stvari gdje bi kompromis za vas značio samokompromitiranje...
2019 05 16
Ja srecom nemam tih problema, moj decko je razuman 🙈
2019 05 16
sanjaurban & vedranapv, slažem se s vama što se tiče razmišljanja o predmetu iz naslova. A ovo s kablovima, eksternim hardovima, dijelovima PC-a, recieverima, zvučnicima i ostaloj tehnici mi je također poznato.
2019 05 16
> teehee: > sanjaurban & vedranapv, slažem se s vama što se tiče razmišljanja o predmetu iz naslova. > A ovo s kablovima, eksternim hardovima, dijelovima PC-a, recieverima, zvučnicima i ostaloj tehnici mi je također poznato. Kad tu dodamo bicikl, svu svemoguću opremu za isti, sto istih kompleta za bicikliranje, alate za nedaj bože, sjedalo od 1000 kn (a kako se ja vozim na onom od 100) ispada da oni zauzimaju puno više mjesta, barem je kod mene tako...imam jedan ormar i punim ga dok se ne raspukne...a oni, u svaku ćošu po par kablova..raširili se po stanu ko hobotnice..
2019 05 16
Nije tu kraj, da. Bušilica s kablom, aku bušulica, lemilica, šarafcigeri križni, obični, razno razni dijelovi za razne stvari, ključevi svih brojeva i oblika... Da se razumijemo, to je sve za hobi. Tak da... Par cipela više manje... neprimjetno. Eh da, sjetila sam se i kozmetike: kao niš, ono osnovno, gel za tuširanje, šampon, dezić i par parfema. Ali zato brate mili, šesnaest preparata za bradu: šampon, regenerator, balzam, ulje, vosak... Ali i dalje se čudi kaj će meni još jedna paleta sjenila. Sve u svemu, apsolutno nezabrinjavajuće.
2019 05 17
> teehee: > Nije tu kraj, da. Bušilica s kablom, aku bušulica, lemilica, šarafcigeri križni, obični, razno razni dijelovi za razne stvari, ključevi svih brojeva i oblika... Da se razumijemo, to je sve za hobi. > Tak da... Par cipela više manje... neprimjetno. Eeee, to sam zaboravila, alata kao u priči, čak i onog nikad korištenog, ali nek' se nađe ,:)
2019 05 17
Sad sam u kupaonici naletjela na jednu svjetiljku pa sam se i te kolekcije sjetila: svjetiljka i punjač 2in1, maglite u više veličina, naglavne u više veličina... Švicarce da ne spominjem. I tak.
2019 05 17
Joj, lampe razne bih mogla nabrajati do sutra, male, srednje, velike, okrugle, plosnate, naglavna za špilje....e, a zaboravili smo kameru i sve njezine dijelove....a tek šarafi, vijci, matice, tiple, čelični čavlići, kao da održava 3 hotela, a ne stan od 50 kvadrata. I tak. Kad pomislim na punjače plače mi se...malo malo pa nekom psuje mater....
2019 05 17
> NadaMihaljevic: > Mislim da je ovdje u pitanju puno ozbiljniji problem od muka po preseljenju. > Ne bih vam htjela pametovati, jer svatko od nas ima svoje prioritete i zna što mu je važno - i kad je odjeća i obuća u pitanju, i u odnosu s drugom osobom - ali ja bih od muškarca koji bi se usudio zahtijevati, zabranjivati i naređivati mi (nevažno o kojim se životnim situacijama radi), pobjegla glavom bez obzira. > Netko tko je tako tvrd oko pitanja količine obuće, teško da će biti tolerantan i spreman na kompromise u nekim važnijim životnim odlukama. > Ovo je mali segment života, možda i nevažan, ali je dobar pokazatelj nečijeg karaktera. A to se ne mijenja tako lako. Potpis. Sta on ima odredivat koliko ce ona imat cipela? Nek gleda u svoj ormar i suti. Da meni moj ide tako neke uvjete postavljat, svaku moju cipelu, a ima ih ohohoho broj, bi mu kirurski odstranjivali iz gu*ice. Pazi ti njega, jos ce joj on odredivat koliko ce cipela imat. Ne daj Boze da danas-sutra dode do toga da te on financira, imala bi japanke kroz sva godisnja doba. I ne, ne pretjerujem, zbilja bi ti do tog doslo, pocne s prigovaranjima zasto imas i koliko, a zavrsi na "ne triba ti" kad on triba kupit.
2019 05 17
Lonela1, što ste odlučili? Mogućnost 2: On je na nekom muškom forumu postavio temu: Djevojka useljava kod mene i donosi 40 pari obuće. Ovisna je o cipelama. Kako da to riješim i dokažem joj da je to pretjerivanje? Pa je možda dobio sljedeći odgovor: Recite joj da može useliti samo sa 6 pari. I on sada provodi svoju bitku.... Naravno, svaka veza i brak treba počivati na dogovoru. No, katkad je vrlo nemoguće postići dogovor, a da jedna strana baš svjetski ne popusti. Kod mene je uvijek bitka za nešto, a u nekim stvarima "dogovarali" smo se po tjedan dana. Svatko se bori za svoj prostor i slobodu. Nekoliko djevojaka koje vam pišu, vidi ozbiljan problem u ovoj vašoj situaciji koji će se preslikati na daljnji život. Ja ne bih to tako strogo gledala jer će sigurno biti još različitih razmišljanja u vašoj vezi i morat ćete tražiti zajednički jezik. I sviđa mi se vaš opis na profilu: "Tko se mača laća, la kukarača! :)" Tako da je ishod još uvijek neizvjesan...
2019 05 17
SanjaUrban, kakva borba za prostor i slobodu kad imaju prostora, pise u uvodu? I u vezi su jos, ne braku koji traje 100godina i vise nema zaljubljenosti pa se javlja potreba za nekom vlastitom slobodom, nego u vezi koja tek sad poprima ozbiljniji oblik tako sto pocinju zivjeti zajedno?! To bi trebalo biti glatko i slatko.. :/ Ipak u dilemi sam,ne naginjem niti jednom misljenju jer je svaki decko, odnosno svaka osoba prica za sebe. Takvo ponasanje ne znaci da joj nebi kupio par ako treba, niti da bi je zaista istjerao van ako ima vise od uvjetovanog broja, a najmanje znaci da bi u ozbiljnom zivotnom problemu zakazao, jer ajmo biti iskreni radi se o nebitnoj stvari -materijalnoj stvari! Osobno ne mogu i ne zelim insinuirati da ce decko biti ovakav i onakav kad je nesto dr. u pitanju, jer to je varljivo. Ma koliko tesko vama pa i meni samoj bilo to priznati, odjeca i obuca su sitnice (bez obzira na cijenu) sto nas kratkotrajno (ili u periodima) veseli ali da je od velike zivotne vaznosti nije, i sigurno ne mislim jedina ovako. Kad nastanu pravi problemi onda shvatis koliko su sitnice nebitne i koliko nemas koristi od njih. Uzmite samo primjer kad imate prehladu/gripu.. mislite li o stiklima i setanju po gradu? Mislim da ne. No..da je njegovo uvjetovanje sebicno i/ili bez razumjevanja jest. Popricajte, bolje sada nego za godinu ili par kad stignu pravi problemi, stignu nas sve jednom,nitko na Zemlji nije postedjen.
2019 05 17
Konkretno pricam o sebi, broj pari cipela, komentari na odjecu/sminku mi nikad nista nisu pomogli ni odmogli..oni su samo usputni slatki gust koji mene/njega razveseli, a da su mi na bilo koji nacin doprinjeli u vezi ..ma dajte! Mozda neka sexy stvarcica doprinosi poboljsanju u spavacoj ali i to je kratkotrajno i nebitno kad pricamo o vezi iz ljubavi. Jos nesto, kaze jedna pjesma, ostalo mi zapisano jer je komicno ali ima istine "Garancija nisu ni pamet ni depilirane noge jer oni odu kad se najmanje nadas"😅 .. Eto tako,Lonela, ne brini, 6 ili 60 pari nece promjeniti nista, bit ce kak mora, nebi bilo bas lijepo samo uci u kucu sa 10 kutija punih cipela i zato popricajte prije, ali da ce to naskoditi jako vezi ili pomoci u zivotu, vjeruj mi nece..Razgovor i kompromis i bude sve 5. To su samo cipele -oboje imajte u vidu.
2019 05 17