Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Zdravlje /

Lijekovi /

Upala grla - lijek

Onda ti ne preostaje ništa drugo nego doktor po antibiotik... meni su bili natečeni limfni čvorovi nekih 3-4 dana i na kraju svega sam dobila nekakav osip po licu ali to je sve odma prošlo bez temp
2013 09 23
da lidokain je super za bol [:kesi]
2013 09 23
jedino rješenje koje će ti doktor dat su antibiotici jer oni ne znaju ništa drugo za upalu grla osim antibiotika.. ja sa odustala od njih nakljukali su me sumamedom tri puta u godinu dana plus ostali antibiotici bez da su trazili uzrok i alternativno rješenje. otkad sam ih odjebala (doktore) kad osjetim upale grla mama mi przi sećer nikakve kadulje pastile ništa ti tu ne pomaze
2013 09 23
Da njima je najlakse dati antibiotik i to ti je to- ali ako je virusna upala grla onda tu nema pomoći od antibiotika! Zato ja već godinama ne pijem antibiotike jer koliko pomažu toliko i odmažu!
2013 09 23
Lidokain se koristi i kod tetoviranja, tak da će ti sigurno olakšat da možeš odgugutat svoj završni. Sprej preko te tanke kožice začas uđe, kud treba da uđe i budeš pjevušila. Poslije se dobro nacuclaj rakije za dezinfekciju od faksa i bit ćeš ko nova! Šala. [:smije] Sretno!
2013 09 23
e pa čula sam da vlada neka viroza, zato sam se i nadala da će brzo proć. ali teško mi je bilo što pojest. [:tuzan] prženi šećer mi je više puta pomogao, možda probam opet s tim. ljelja, to sa slanom vodom sam probala jednom ranije, ali bilo je bezuspješno, jednostavno mi se diže želudac od toga i ne mogu uopće grgljat. [:ljut]
2013 09 23
haha, comestai, hvala! [:smije] jel znaš možda koliko košta to?
2013 09 23
Meni je pomoglo med i toplo mlijeko - usput i fino je [:smije]
2013 09 23
Nije baš jeftin , između 60-70 kn je bio kod nas, ali stvarno dugo traje. Mene čim zaboli, a idu zimski dani, jedan štrc i mirna sam. :)
2013 09 23
med i toplo mlijeko nisam pila, al jesam karamel mlijeko (tj. mlijeko sa zaprženim šećerom) i to mi je baš ostalo u lijepom sjećanju dok bi mi mama napravila ko klinki i odmah mi je bilo bolje. [:smijesi] jučer sam sama probala napravit, al mi se zapekao šećer skroz, haha. [:smije]
2013 09 23
Ima ti nekakav propolis koji kupiš bez recepta u apoteci, u bočici je i imaš strcaljku izduženu pa se to kao pospreja u grlo, ne znam naziv ali znam da je nekakav propolis, znat će ovi u apoteci, dosta je dobro, čak mislim da je puno bolje od tih pastila. Uz to si uzmi neki aspirin ili tako nešto. Postoji još i otopina na bazi joda za grgljanje, mislim da se zove Betadine, okus je kao vodica za ispiranje usta, ali je otopina crveno ljubičaste boje. Možeš si i sama provjeriti grlo, uzmi ogledalo i lampicu uperi u sebe i pogledaj si grlo pa ako vidiš bijele čepiće na grlu, moguće da se radi o nekoj težoj upali... Ali najbolje je doktoru otići, jer ne možeš sama znati je li virusno ili bakterijski pa se i drugačije tretira, a i kažeš da si imala povišenu temperaturu, tim više. I ako piješ čaj, nemoj piti baš kipuće, jer npr ako se radi o bakt. upali to ti je može samo razbuktati još više, dakle pij mlačno. Ja kada sam imala recimo streptokoknu anginu čak mi je preporučeno jesti sladoled, kao da se upala ublaži valjda hladnim..... sretno!
2013 09 23
Ja kuham čaj od kuša, med, limun - (limun i med čiste grlo od bakterija) dobro je da unosiš puno vitamina c. Kupi šumeće tablete sa visokim udijelom vitamina c, pij jogurt, jela sa češnjakom te cuclaj pastile (neonagin one su odlične) da ti grlo uvijek bude vlažno i da olakša gutanje. Imam stalno problema s grlom, ni antibiotici ne pomažu, samo kućna medicina :D sretno
2013 09 23
poprženi šečer s mlijekom više puta na dan i slana voda .. [:smijesi]
2013 09 23
kombinacija meda i propolisa je odlična ,olakšat će ti gutanje ,i to ti je odlična prevencija za sve upale dišnih puteva ,i prehlada [:smijesi]
2013 09 23
petrae, ne vidim ništa bijelo, valjda onda nije ništa strašno. mislim da ću probati s propolisom prirodnim s tržnice, a ni mlijeko sa šećerom neće odmoć. a vjerojatno ću i otić doktoru čim stignem. puno hvala svima na savjetima! [:zaljubljen]
2013 09 23