Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Kako se riješiti mirisa vlage iz bunde?

Drage žene, prije par dana sam kupila bundu u jednom Second Hand-u. Kasnije sam saznala da je bunda, navodno, od pravog krzna. Nova je skroz, prekrasna i nisam joj mogla odoljeti, a cijena mi je bila skroz prihvatljiva. No, kada sam došla doma, tek tada sam skužila da se osjeti vlaga iz nje.. Sad je već dva dana držim na balkonu da se provjetri, ali ne znam hoće li to otići. Imate li kakav učinkovit savjet? Hvala svima
2019 11 19
Pozz,probajte sa kavom .Stavite bundu u vrecu i unutra ubacite nekoliko vrecica mljevene kave (koju ste stavili u neku krpicu ili jos bolje u onaj papirnati filter za caj) .Zatvorite vrecu dobro i ostavite je do sutradan tako.Kava je odlicna za preuzimanje mirisa,a ja sam tako izvukla miris vlage iz kozne torbe.Inace je znam staviti u hladnjak na tanjuric i kad otvorim vrata zapuhne me svjez miris kave😉
2019 11 19
Super, super, hvala na savjetu. Pokušat ću s tim. :")
2019 11 20
Pravo krzno se inače čisti s piljevinom. Za savjet je najbolje pitati krznara.
2019 11 20
Slažem se da je najbolje pitati krznara ili u nekom dobrom servisu za čišćenje, npr. Lemia. Ja bih probala ukloniti miris sa parom odnosno sa parnom postajom. Para je visoke temperature te ubija gljivice, a uzrok neugodnog mirisa zbog vlage su upravo gljivice. Moja preporuka je da odnesete bundu u Lemiu, oni imaju profesionalne parne postaje sa vrlo visokim tlakom.... To što bunda stoji vani na balkonu neće na žalost ništa pomoći jer gljivice "uživaju" uzimajući vlagu iz zraka, pogotovo za kišnih dana :(
2019 11 20
kava i krznar - da, Lemiju ne preporučam znam da sam negdje čitala da se bunda koja se osjeti po vlazi stavi u one vakum vreće i da se izvuče zrak i onda stavi na tri dana u ledenicu da ubije sve... a onda se nasipa zrnje kave da upije ostatak vlage i ružne mirise...
2019 11 20
Hvala puno svima! :") :") Već sam poslala upit u servis, a ovo s kavom ću definitivno isprobati. :") :")
2019 11 20
Mislim da je bitno imati na umu da smrad uzrokuju gljivice. A gljivice je nemoguće ubiti kavom, piljevinom i sl... Može ih se ubiti jakim kemijskim sredstvima, ali to kod bunde ne dolazi u obzir. Preostaju samo visoka temperatura (iznad 60 stupnjeva celzijusa) i niska temperatura (zamrzavanje).
2019 11 20