Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Ideja za poklon

Ove godine sam sam par ljudi poklonila kolač u tegli, te su se oni oduševili. Stavljam recept kao ideju šta možete pokloniti i za rođendan ili kad idete nekome u goste. Ako hoćete ljepšu teglu kupite u Pepcu, Mulleru ili nekom takvom dućanu. Sastojci: ½ čajne žlice soli 2 ½ dcl brašna Prašak za pecivo 1 ½ dcl kakaa 1 ½ dcl smeđeg šećera 1 ½ dcl bijelog šećera 1 dcl tamne čokolade (choko-chips) 1 dcl bijele čokolade 1dcl mliječne čokolade 40g kokosa 50-100g isjeckanih oraha Galon od 1l oprati i dobro osušiti (može biti i manji). Brašno, prašak za pecivo i sol dobro izmiješati. Mjesavinu brasna sasuti u pripremljen galon. Brasno dobro utisnuti pomoću žlice.Veoma je vazno da sve slojeve kako ih stavljate dobro stisnute u teglu. U iduci sloj dodati kakao i kao u prethodnom koraku dobro ga stisnuti uz brasno. Bijeli secer, smeđi secer, kokos, tamna cokolada, bijela cokolada i mlijecna cokolada idu u sljedece slojeve. Na samom vrhu dodati isjeckane orahe tako kad zatvorite sa poklopcem da bude cvrsto stegnuto tj. da se sastojci ne mogu pomjerati. Na karticu koju ćete zavezati oko galona napisite ostale instrukcije; 3 jaja 150g istopljenog maslaca 4-5 žlica kave Sastojke iz tegle istresti u posudu i dobro izmjesati.Dodati sve vlazne sastojke i izmjesati. Peci na 175*C oko 25-30min. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/3a8be6b38086242bc6d1ab1cf7ca5423.jpg)
2019 12 31
Zgodno :")
2019 12 31
Super ideja! 💝
2019 12 31
Super. Odlicna ideja. Hvala i sve najbolje
2019 12 31
Predobro!
2019 12 31
Super..ali ..jel neko bio tužan što nije dobio pečeni kolač ? :) :,'(
2020 01 01
Odlično🙂🤔
2020 01 01
> Vikili: > Super..ali ..jel neko bio tužan što nije dobio pečeni kolač ? :) :,'( Moji prijatelji nisu bili tužni, dapače. 😂 Ovo im je top bilo kad netko javi sat vremena prije, doći ćemo u goste, pa na brzinu. A i lako je, jer sve imaju pripremljeno.
2020 01 02
> Vikili: > Super..ali ..jel neko bio tužan što nije dobio pečeni kolač ? :) :,'( To je i meni palo na pamet 😂
2020 01 03
Ajme super ideja😍
2020 01 04