Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

Klubovi, sastanci istomišljenika /

Kakvo je kod vas stanje?

> xennab: > > katarinamartina: > > > jackrussel: > > > Kod nas bi moglo biti gore nego u Italiji. > > > Ogroman broj naših ljudi vani ostaju bez posla i vraćaju se doma jer nemaju čime platit režije. > > > Budimo odgovorni i oprezni. > > Neće biti gore, a naši koji su vani i ne mogu se vratiti, ali će im države u kojima rade pomoći financijski i materijalno. > Kako se ne bi mogli vratiti, pa granice nismo zatvorili? Vraćaju se svi doma...moj šogor radi u Africi i danas kreće njegov povratak od tamo u Hrvatsku...
2020 03 16
Dobro bi bilo slijediti upute koje smo dobili, smanjeno se kretati i ne boraviti u velikim društvima, čisto zato da se ne optereti zdravstvo koje i tak propada. Dakle, pamet u glavu.
2020 03 16
Da ljudi nisu ovce koje kupuju za sedam godina, a ne sedam dana, ne bi uopće bilo potrebno ići u nabavu kao u rat. Neće ničega nestati ako racionalno kupujemo i trošimo. Evo, kod nas nema germe. Germ, ljudi, stvarno? Fali šećera i ulja također. Zar svi planiraju peći kolače, buhtle kaj već i onda pravac wc i brisati guzice papirom koji su nataložili da im potraje dvije godine? Mislim, ne kužim, odakle ta opsesija wc papirom?
2020 03 16
> micick: > Mislim da bi trebalo izbjegavati i zamjene,slanje paketa jer i ljudi koji prevoze pakete su izloženi,kao i mi koji moramo poslati,preuzeti paket. Slažem se. Ja sam osobno obustavila prodaju dok ova situacija ne prodje, pogotovo jer smo mi u Istri već par dana u karanteni, a djevojke od kojih sam htjela uzeti artikle razumijeti će s obzirom na situaciju koja je nažalost takva pomalo i u cijeloj Lijepoj Našoj :)
2020 03 16
Jao, kad nas za pola godine na krpicama preplave oglasi za ovo po par tisuća kuna <3 <3 <3 https://www.index.hr/vijesti/clanak/dior-i-givenchy-proizvode-besplatne-dezinfekcijske-gelove-za-francuze/2165662.aspx
2020 03 16
> Tamara5485: > Da ljudi nisu ovce koje kupuju za sedam godina, a ne sedam dana, ne bi uopće bilo potrebno ići u nabavu kao u rat. Neće ničega nestati ako racionalno kupujemo i trošimo. > Evo, kod nas nema germe. Germ, ljudi, stvarno? Fali šećera i ulja također. Zar svi planiraju peći kolače, buhtle kaj već i onda pravac wc i brisati guzice papirom koji su nataložili da im potraje dvije godine? Mislim, ne kužim, odakle ta opsesija wc papirom? ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/6e23a2b9d01e3733ab60a7cc1f39d995.jpg)
2020 03 17
> Elle001: > > micick: > > Mislim da bi trebalo izbjegavati i zamjene,slanje paketa jer i ljudi koji prevoze pakete su izloženi,kao i mi koji moramo poslati,preuzeti paket. > Slažem se. Ja sam osobno obustavila prodaju dok ova situacija ne prodje, pogotovo jer smo mi u Istri već par dana u karanteni, a djevojke od kojih sam htjela uzeti artikle razumijeti će s obzirom na situaciju koja je nažalost takva pomalo i u cijeloj Lijepoj Našoj :) To je odgovorno ponašanje. Dosta je ustanova i firmi donijelo odluku za rad od kuće, savjetuju nam da kontakte svedemo na minimum i da plaćamo po mogućnosti karticama. Jučer sam dobila par upita za zamjenu i uredno odbila. Zasta ne razumijem zašto bi nekome u ovoj situaciji bilo zabavno ili nužno slati/primati pakete.
2020 03 17
> xennab: > > katarinamartina: > > > jackrussel: > > > Kod nas bi moglo biti gore nego u Italiji. > > > Ogroman broj naših ljudi vani ostaju bez posla i vraćaju se doma jer nemaju čime platit režije. > > > Budimo odgovorni i oprezni. > > Neće biti gore, a naši koji su vani i ne mogu se vratiti, ali će im države u kojima rade pomoći financijski i materijalno. > Kako se ne bi mogli vratiti, pa granice nismo zatvorili? Što znači ako mi nismo zatvorili granicu, a više država EU i izvan je?
2020 03 17
> Eisen77: > > Elle001: > > > micick: > > > Mislim da bi trebalo izbjegavati i zamjene,slanje paketa jer i ljudi koji prevoze pakete su izloženi,kao i mi koji moramo poslati,preuzeti paket. > > Slažem se. Ja sam osobno obustavila prodaju dok ova situacija ne prodje, pogotovo jer smo mi u Istri već par dana u karanteni, a djevojke od kojih sam htjela uzeti artikle razumijeti će s obzirom na situaciju koja je nažalost takva pomalo i u cijeloj Lijepoj Našoj :) > To je odgovorno ponašanje. Dosta je ustanova i firmi donijelo odluku za rad od kuće, savjetuju nam da kontakte svedemo na minimum i da plaćamo po mogućnosti karticama. > Jučer sam dobila par upita za zamjenu i uredno odbila. Zasta ne razumijem zašto bi nekome u ovoj situaciji bilo zabavno ili nužno slati/primati pakete. Slažem se. Ja imam sreću pa od utorka ne radim jer je to ipak državna firma, ali znam onih kojima to nije omogućeno(tete u dućanu itd), te njima svaka čast na tome koje se susreću sa tko zna koliko ljudi na dan. Ima nas svakakvih, iako meni iskreno nema smisla uzeti nešto (riskirati da se proizvod kontaminira) i to nositi gdje, po kući😁. Naravno da će biti gubitaka u svakom sektoru pa tako i ovdje ali prevencija je na prvom mjestu barem što se mene tiče 😊.
2020 03 17
> jackrussel: > > katarinamartina: > > > jackrussel: > > > Kod nas bi moglo biti gore nego u Italiji. > > > Ogroman broj naših ljudi vani ostaju bez posla i vraćaju se doma jer nemaju čime platit režije. > > > Budimo odgovorni i oprezni. > > Neće biti gore, a naši koji su vani i ne mogu se vratiti, ali će im države u kojima rade pomoći financijski i materijalno. > Onda ne živimo u istoj državi, ako u krugu samo 500-600m znam za 9 ljudi koji su se vratili iz inozemstva u posljednjih 7-8 dana. Ne znam za niti jedan slučaj, ali zato znam za više koji su vani, rade i neće dolaziti. Mi smo inače otvorena zemlja, ulazi tko želi, dolazak nije ograničen, turistički promet kao da je sve u najboljem redu, odvija se nesmetano, ali se broj zaraženih povećava. Bilo je i slučajeva da su u eksploziji korone neki odlazili na skijanje npr. u Italiju, vratili se, radili, kretali se kao da je sve ok, a bili su zaraženi te je zbog samo jedne od tih osoba 30-ak njenih/njegovih kolega/kolegica sada u izolaciji. Koliko je onih izvan radnog mjesta, broj se ne zna. To je ono što znam, nije pričam ti priču, nego istina. Totalno neodgovorno ponašanje, za svaku osudu. Konačno su se sjetili zabraniti starijima od 65 godina izlazak iz kuće, a jučer sam ih vidjela jako puno bez ikakve zaštite, maske ili rukavice za jednokratnu uporabu. Možda su, kao što @dobrojutro kaže, zaboravili kupiti šampanjac.
2020 03 17
> trouhgmyeyes: > > Majalike: > > > trouhgmyeyes: > > > Imam jedno mozda malo upadajuce pitanje... Znam da je zdravlje na prvom mjestu, no da li imate strah od "ne imanja" posla, otkaza, mogućnosti da stvarno ponovo nastupi recesija ukoliko turizam "propadne"? > > Daaaa!! > Ja isto.. Već sam počela rezati nepotrebne troškove i odgodila do neke druge prilike sve što sam si mislila kupiti... Lako ću kupiti kad prestane ovo ako se nastavi sve normalno, ali ako se sve promjeni... Bolje pričekati Takodjer :)
2020 03 17
Jučer vidjeh prve nam turiste, grupica od 20-ak ljudi, svi 60+ nit brige nit pameti..
2020 03 17
Da ne kopiram i ne razvlačim post preko cijele stranice, bit ću vrlo kratka. Ako se ljudi ne vraćaju iz inozemstva i nisu problem, kako to da su svi dosadašnji slučajevi importirani virus ili kontakti s tim osobama koje su bolest donijeli izvana?
2020 03 17
> jackrussel: > Da ne kopiram i ne razvlačim post preko cijele stranice, bit ću vrlo kratka. > Ako se ljudi ne vraćaju iz inozemstva i nisu problem, kako to da su svi dosadašnji slučajevi importirani virus ili kontakti s tim osobama koje su bolest donijeli izvana? Upravo su takvi problem jer su uvezli virus u HR.
2020 03 18
Gledam danas na blagajni jednog većeg dućana, nije ni bitno kojeg, prazan dio police gdje su stajale minijaturne boćice nekakvog dezinfekcijskog sredstva. Cijena 13 kn. Ispod toga bombice votke i mirogojčeka veće zapremine. Cijena 10ak kuna. Ne kužim zakaj toga ima, a ove tekućine koja je samo za ruke, nema.
2020 03 18