Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Smije li se trčati?

Pozdrav svima, Već sam neko vrijeme u dilemi da li je ok trčati ili ne u ovoj situaciji, tj. nikako ne mogu shvatiti upute "treba biti na zraku-ostanite doma".. inače sam trčala u kvartu čije su ulice poprilično puste, navečer bude par ljudi na ulici koji šetaju pse ili isto tako trče... zadnja dva-tri tjedna nisam išla uopće van navečer, radim više-manje sjedeći posao, iz stana u taxi-na posao i nazad, znači nikakvog kretanja..radim vježbe snage u kući, ali osjećam se općenito onak... umorno, loše... htjela bih trčati barem 2 puta tjedno navečer, ali ne znam dal će me policija zaustaviti i pitati kud idem šta radim? Evo molim ako je netko shvatio iz uputa jel to ok ili ne da me prosvijetli, ako nije poslušat u mjere, naravno, ali ako je išla bih..
2020 04 02
Na zraku se smije normalno biti, bilo da se radi o trčanju, šetanju ili šetanju pasa jer još nismo u onoj potpunoj karanteni. Ne smije se biti u grupi od više od pet ljudi (ili dvoje ako budu opet mijenjali). Ako vas zaustave i pitaju samo kažete, ne radite ništa protuzakonito, ne napuštate mjesto prebivališta niti vam je određena mjera samoizolacije.
2020 04 02
Hvala na odgovoru, jučer sam vidjela intervju s Capakom koji kaže da je bicikl "samoizolacija u pokretu" i da je to u redu, jer je novinar pitao konkretno za biciklizam, za trčanje još nisam ništa čula.. Da, moj kvart je i inače jedan od pustijih i prije svega ovoga kada bih išla trčati srela bih par ljudi...sada vjerujem da neću nikoga ili eventualno 2-3 čovjeka, to ni na koji način nije "grupiranje".. Ići ću večeras pa ako me zaustave tako reći
2020 04 02
Koliko sam shvatila mi nemamo "policijski sat", pa samim time zakonski se ne može zabraniti kretanje i kao što kaže pigmypuff pogotovo ako nemaš mjeru samoizolacije ili da nisi u mjestu prebivališta bi bio problem. A na grupaciju ljudi, odnosno na ono što su mislili da su zabranjena okupljanja i izlasci tipa da odeš u malecni park u kvartu, a tamo vas je 100 ljudi. Ovako samo u prolazu, šetnji, trčanju bez nepotrebnog zaustavljanja i bez "druženja" mislim da ne bi trebao biti problem, još i samim time što si navela kako si i u mirnijem kvartu, gdje i inače nema toliko ljudi je valjda plus.
2020 04 02
Upravo tako kao što kaže andrejama, nemamo policijski sat i poanta je da se ljudi ne grupiraju i ne zadržavaju da popričaju ili da se podruže (što opet s druge strane mogu ako ih je manje od pet). Ja svaki dan šetam psa, redovno vidim ljude da šetaju i trče po parku. Planirala sam i ja početi trčati, ali sve je još uvijek na "sutra ću"... :')
2020 04 02
Capak to tvrdi kako svi ne bismo mislili da je super stalno biti vani, i još organizirati roštiljanja kao što su neki već i radili. Malo zbunjujuće govori, ali se da iščitati to da je ok ići van, ali ne biti u grupama i ne organizirati kojekakva druženja. Trčanje, šetanje i vožnja bicikla su poželjni. Dečko i ja smo za vikend pozvani na biciklizam s našim prijateljima, no odbili smo jer smatramo da je to grupiranje. No, svaki dan/predvečer odemo tamo gdje nema ljudi i šetamo barem pola sata. Planiramo i trčati sad kad je zatoplilo. S balkona vidim ljude kako šeću po nasipu, ali to su uvijek jedno-dvoje i pas uglavnom. Nitko se ne grupira, vidi se veliki razmak između pojedinaca i to je to. :")
2020 04 02
Shvaćam sad napokon :D Hvala vam, sad mi je lakše <3 Neki su pisali po fejsu da ih je policija znala ovako usred dana zaustaviti i pitat kao kud idu, da obave kupovinu ili štoveć i da idu doma..a s druge strane nemamo policijski sat i sve mi je to bilo zbunjujuće.. Ja ću krenuti danas pa kako bude ^^
2020 04 02
Pse setaju Policijski sat nemamo. Trce ljudi mladi,vidim svakodnevno bas sam se cudila kak im je lijepo 😊.👏 I ja cu. Bum rekla da mi pas bobjegel 😅
2020 04 02
Ahahahah :D Dobra fora za psa :D Ja imam kunića, sada ga ne šetam jer se istrči i po stanu, ali ranije sam išla s njim po parkovima (malo je čudno izgledalo, ali da ušesa vide trave). PigmyP-> I ja sam stalno govorila "sutra ću" i onda sam bila u situaciji da sam trebala trčati da stignem na tramvaj i vidim da ni 200m ne mogu pretrčati da se ne zadišem, tu sam shvatila da je vrijeme za početi :D Daleko od tog da sam od nekog super trkača, ali sada sam na 3-5km rekreativno par puta tjedno i to mi je oke
2020 04 02
> Fraagaria: > PigmyP-> I ja sam stalno govorila "sutra ću" i onda sam bila u situaciji da sam trebala trčati da stignem na tramvaj i vidim da ni 200m ne mogu pretrčati da se ne zadišem, tu sam shvatila da je vrijeme za početi :D Daleko od tog da sam od nekog super trkača, ali sada sam na 3-5km rekreativno par puta tjedno i to mi je oke E to, da...😂 Ako imam vremena uvijek sačekam drugi još desetak minuta nego da trčim...😂
2020 04 02
> PigmyPuff: > > Fraagaria: > > PigmyP-> I ja sam stalno govorila "sutra ću" i onda sam bila u situaciji da sam trebala trčati da stignem na tramvaj i vidim da ni 200m ne mogu pretrčati da se ne zadišem, tu sam shvatila da je vrijeme za početi :D Daleko od tog da sam od nekog super trkača, ali sada sam na 3-5km rekreativno par puta tjedno i to mi je oke > E to, da...😂 Ako imam vremena uvijek sačekam drugi još desetak minuta nego da trčim...😂 Ahahahah i ja, ovo kad sam trčala je bila poveća razlika, nešto je taj dan bilo s voznim redom..inače bih čekala :D
2020 04 02
Meni isto definitivno treba jogging, nisam izašla, te se osjećam koma. Nisam živahna kao prije, te imam manje snage. 😞 Morat ću bar 1x tjedno dobro se istrčati. Srećom, spustila sam danas orbitrek sa tavana, pa će mi i to pomoći. 😅
2020 04 02
susjeda je zaustavio policajac doslovno ispred kuće i rekao mu da ne smije bit vani i da ide odmah kući, pa ako to nije zabrana oonda ne znam šta je, ali opet viđam ljude sa psima i nitko ih ništa ne pita dok eto sam čovjek ne smije stajat na livadi
2020 04 02
> kristinafloka: > Pse setaju > Policijski sat nemamo. Trce ljudi mladi,vidim svakodnevno bas sam se cudila kak im je lijepo 😊.👏 I ja cu. > Bum rekla da mi pas bobjegel 😅 Haha dobra 🤭
2020 04 02
Sada sam se evo vratila s trčanja (baš mi je dobro došlo!), ovih dva tjedna mirovanja je ubilo boga u mojoj kondiciji...jer sam prije i do posla išla raznim varijantama javni prijevoz + pješačenje, sada me vozi kolegica i tu sam izgubila na kretanju, na mob aplikaciji piše onak 50 koraka dnevno :D Koma.. bilo je par ljudi vani, šetali sa psima, dvoje je još trčalo, držali smo razmak svi...išao je jedan policajac po kvartu, ali nije nikoga ništa pitao niti zaustavljao... ako me i zaustavi nekad pitat ću ga koju to točno odredbu/mjeru kršim i nek me ostavi na miru. Jer ima sad i tu vjerujem zloupotrebe, tj.onih koji se "prave važni" da ne kažem prostiju riječ da bi tako zaustavili i ljude bez stvarnog razloga...ne kažem da ih je puno, nije, ali vjerojatno ovo što je korisnica iznad napisala i taj slučaj što sam vidjela na fejsu je to to
2020 04 02
1 2