Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Ukrasni grm?

Moze mala pomoc? Zna li neko koji je ovo ukrasni grm?🤗 ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/18a496ae1ca95760cb087ccaa6f99780.jpg) A moze i preporuka za neki zimzeleni grmic. Nesto sta ide u pitar a da ne naraste ogroman. I ako imate nesto za poklonit/prodat,slobodno ponudite ali da nije cifra boli glava 😉
2020 04 15
Izgleda kao aukuba
2020 04 15
> kroasan: > Izgleda kao aukuba Je ili po naški- pjegavi javor. Koliko je to pogodno za teglu, nisam baš sigurna.
2020 04 15
Aucuba japonica/ japanski javor je dosta zahvalna biljka;s time da ne smije biti na prevelikom suncu nego je najidealnija za polusjenovito mjesto.Šta se tiče posude-može se uzgajati i u većoj posudi ali ga se onda mora redovito oblikovati/obrezivati(ja ga npr imam u posudi već godinama i super mu paše u njoj-s time da je konstantno u polusjeni)..
2020 04 15
> Mystery: > Moze mala pomoc? Zna li neko koji je ovo ukrasni grm?🤗 > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/18a496ae1ca95760cb087ccaa6f99780.jpg) > A moze i preporuka za neki zimzeleni grmic. Nesto sta ide u pitar a da ne naraste ogroman. I ako imate nesto za poklonit/prodat,slobodno ponudite ali da nije cifra boli glava 😉 Ja sam imala isti takav, Samo u zemlji sam ga posadila , ne u posudi. . Bio mi je veliki preko 1.m. širok krasan, ali mi se prije dvije g, smrznio, sad ga nemam. Inaće je divno drvo, Koje kada se posadi u zemlju ima debelo stablo.
2020 04 15
E super,fala puno svima 👍 @Tanci,slika je dokaz da moze 😉 @Jullia,odlicne informacije,sve vridi znat. Imas slucajno "viska"? 😊 Dobila od jedne zene ali mi se nije uspilo primit. Bas mi je za jer je predivan. Imate neku sugestiju sta bi moglo u pitar? Da naraste max do 1,5- 2m i oku ugodno. Fala!
2020 04 15
Stela,ti si zena od svita,daj prijedlog 😘
2020 04 15
Posadi ga negdje draga. Gdje ti nije jako sunce. Ali opet da nije u bladu i da ima zastitu kad je tuca. Snijeg. U zavjetrini. Ja sam ga imala dugo godina. I kada su ti jake grane otkini i zabodi u posudu s zemljom da pusti korjen. I mozes imati vise toga ako imas mjesta za posadit. :")
2020 04 15
> Mystery: > E super,fala puno svima 👍 > @Tanci,slika je dokaz da moze 😉 > @Jullia,odlicne informacije,sve vridi znat. Imas slucajno "viska"? 😊 > Dobila od jedne zene ali mi se nije uspilo primit. Bas mi je za jer je predivan. > Imate neku sugestiju sta bi moglo u pitar? Da naraste max do 1,5- 2m i oku ugodno. Fala! Da imam viška drage volje bi ti dala ali nemam:-( To je grmić koji raste iz jedne stabljike i nema viška grana ali baš ću malo proučiti kako se razmnožava...
2020 04 15
Možeš ga vrlo jednostavno razmnožiti:-) Pitaj tu ženu neka ti odreže koju grančicu viška i stavi je u vodu da pusti korijenje(najbolje ju staviti u staklenu bocu) ili ju direktno posadi u mješavinu pjeska i zemlje(jedna sugestija-mislim da je puno lakše i jednostavnije razmnožiti pomoću vode)...
2020 04 15
Stela,napravin tako ali moran prvo nabavit. Inace mislih da imas ideju za nesto dr jer znan da imas vrtal 😉 Jullia,fala na info. 👍 Sad kad znan koji je grm,nasla sve na netu. Na zalost,zena je u Du a ja di jesan,nema sanse da ponovo doden do nje. A niko u mojoj blizini nema. Evo ako neko ima "viska" rado bi udomila. Na netu san nasla da je sadnica 150kn. Nije bas malo 😁
2020 04 15
> Mystery: > Stela,napravin tako ali moran prvo nabavit. > Inace mislih da imas ideju za nesto dr jer znan da imas vrtal 😉 > Jullia,fala na info. 👍 Sad kad znan koji je grm,nasla sve na netu. > Na zalost,zena je u Du a ja di jesan,nema sanse da ponovo doden do nje. A niko u mojoj blizini nema. > Evo ako neko ima "viska" rado bi udomila. Na netu san nasla da je sadnica 150kn. Nije bas malo 😁 Ma ništa..i drugi put🙂 Navijam za to da se netko javi tko ima viška aucube👍
2020 04 15
E fala ti ;)
2020 04 15
> Mystery: > E fala ti ;) 🙂
2020 04 15
> Mystery: > E super,fala puno svima 👍 > @Tanci,slika je dokaz da moze 😉 > @Jullia,odlicne informacije,sve vridi znat. Imas slucajno "viska"? 😊 > Dobila od jedne zene ali mi se nije uspilo primit. Bas mi je za jer je predivan. > Imate neku sugestiju sta bi moglo u pitar? Da naraste max do 1,5- 2m i oku ugodno. Fala! Mini cherry rajčica :)
2020 04 17
1 2