Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Sastanci. Ona i on. Brak /

Crkveni razvod

Pogledaj na netu. Moze se razvesti, ali taj proces traje neko vrijeme jer treba za to dobiti dopustenje od Vatikana.... bas je izasao clanak neki dan na netu na tu temu.... uglavnom neka pogleda sta su drugi navodili koji su prosli kroz slicno > ankicabanankica: > Bok, imam pitanje za prijateljicu, savjet, rastavila se na sudu prije 6 godina, sad je u drugom braku, kako bi rekla samo kod matičara, ja sam bila kuma, ona i ovaj muz bi se htjeli vjencati u crkvi , ima li netkoniskustvo i zma li ista kako napraviti crkveni razvod od prvog muza? Gledala je po internetu al nema nista konkretno, kako i sta , neki savjet svaki bi joj dobro dosao, ima i djete u starom braku, i jedno u novom
2020 06 19
> malllaaaa: > Definitivno nije vrijedan zatvaranja granica, ukidanja osnovnih građanskih prava Nije, definitivno nije vrijedan zatvaranja granica i ukidanja osnovnih građanskih prava, jer ti kažeš da su taj i ini virusi naši prijatelji. Vratio nam se 'prijatelj'.
2020 06 22
> katarinamartina: > > malllaaaa: > > Definitivno nije vrijedan zatvaranja granica, ukidanja osnovnih građanskih prava > Nije, definitivno nije vrijedan zatvaranja granica i ukidanja osnovnih građanskih prava, jer ti kažeš da su taj i ini virusi naši prijatelji. Vratio nam se 'prijatelj'. Treba nam korona, zaista. Tko preživi, pričat će.
2020 06 22
> sanjaurban: > > teehee: > > Tako je, krstiti dijete mogu jer oni za sakramentalni brak imaju zapreke. Drugačije bi bilo da ih nemaju, odnosno da se ne žele sakramentalno vezati. U tom slučaju bi bio problem krstiti dijete. Logično. > ja imam drugo iskustvo, osobe koje nisu vjenčane u crkvi niti to namjeravaju, mogu krstiti dijete, bila sam na takvom krštenju ✌️ muz i ja smo vjencani u maticara, i krstili smo dijete bez problema,, i plus ja sam jednom bila krizmana kuma, ako to ista znaci.. inace ja imam sve sakramente, a muz je samo krsten.. sve je to do zupe i kako njima odgovara 🤷‍♀️
2020 06 23
Ima više razloga za poništenje ženidbe (crkveni razvod je kolokvijalno), ja trenutno tražim poništenje ženidbenog sakramenta. Nije razlog samo nekonzumiranje braka i ne željenje djece. Za detaljne informacije, treba otići kod svećenika, pa čak i kod više njih na razgovor i savjetovanje za korake. Postoje dva načina, tj. postoji poništenje od Hrvatske Katoličke Crkve i postoji poništenje od Pape, Vatikana. Prije koju godinu je papa Franjo dao privolu crkvama da mogu same poništiti sakrament ženidbe. Prvo se pokuša dobiti poništenje od HKC, ako se kojim slučajem ne dobije.. jer to nije potpisat papir samo, to je pravo suđenje. Svjedočite vi, svjedoči vaš bračni partner i po dva svjedoka s obje strane koje vi imenujete. Sud čine tri suca, a odvjetnici tj. branitelj i tužitelj su svećenici. To traje određeno vrijeme, ovisi o teži samog slučaja. Ako tu ne uspijete, a želite silno poništenje, može se zatražiti od Vatikana ali nema garancije da će se dobiti. U slučaju da se dobije poništenje braka, vi (koja ste pokrenula postupak) dobivate odmah poništenje te možete sklopiti novi crkveni brak, a vaš bivši supružnik dobiva određeno vrijeme u kojem ne smije sklapati crkveni brak, no po isteku tog vremena, može zatražiti dozvolu od HKC da mu dozvoli stupanje u crkveni brak koji na kraju i dobije. U velikom broju slučajeva, brak bude poništen. Evo, da ne prolazim sama kroz to, ne bih toliko znala. Međutim, meni nitko ovo nije rekao, nego sam s tri različita svećenika pričala i dobila sve informacije. Nije lako, ali je izvedivo.
2020 11 05
1 2 ... 6 7 8