Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Sastanci. Ona i on. Brak /

Crkveni razvod

> malllaaaa: > @katarinamartina > "Je li pedofilija poremećaj, a ne zločin, kada je psihijatrijski s dijagnozom, a u kojim slučajevima kazneno djelo, neka se struka i kompetentne institucije izjasne." > Ne treba mi ni struka ni institucije da mi objašnjavaju nešto što je protivno zdravom razumu! Pedofilija je u SVAKOM slučaju loša. > "Bez selekcije svakog zlostavljača bi se moralo sankcionirati, bez obzira na vjersku zajednicu, obitelj, institucije ove i one." > Ok, sada ste se pobili totalno. Prvo bi se struka trebala izjasniti, a sada bi trebali svakog zlostavljača sankcionirati, bez obzira na ovo ili ono, i to bez izjašnjavanja struke. > U biti, sada ste priznali da ste za to da se takve zlostavljače sankcionira, bez obzira što institucije (struka) rekle. Obrati se savjetom roditeljima, posebno majkama koje zatrpavaju profile na fejsu i ostalim društvenim mrežama fotkama svoje dječice. Većina ima profile na 'public', one koje nemaju, izgovor im je da vidjeti mogu njihovi iz friend liste. 'Super' izgovor, a tim frendovima piše na profilu jesu li svi s dobrim namjerama ili možda nisu. Sigurno piše, o yess. Moj komentar iznad, čitaj s razumijevanjem, ako nisi struka, pitaj one kojima je to profesija pa će ti točno i kvalitetno objasniti.
2020 06 17
> ankicabanankica: > O cjepivima bi se dalo.raspraviti, od troje djece sce sam ih cjepila, prvo djete akutni bronhitis nakon cjepljenja, drugo modrice po tjelu (jos nerazjasnjeno) evonjedino treca beba zasad nema problema, ne mora nuzno biti od cjepiva, ql prije toga nista, u vrtic za upis traze iskaznicu cjepljenja , za skolu, itd, ako nema nema upisa, dok ne primi cjepiva, i naravno natezanja i kazne ako ne zelite, prijeteljica je zdravu curicu cjepila sa 6 god za skolu cjepivo, nakon toga mjesec dana umjeato skole leukemija, i naravno kemoterapija vise od godine dana, jel od cjepiva? Nitko ne zna, Oprostite, ali ne mogu da se ne nadovežem na Vaš post. Kako ne vidite uzročno-posljedičnu vezu? Zar Vam treba netko to napisati na papir? Pa normalno da je od cjepiva u vezi kojeg ni sami pedijatri nemaju pojma što je unutra! Niti ih zanima. Ako iz ovog mog upisa niste skužili na koji način se vrši distribucija cjepiva, da su oni spremni riskirati milijardu ipo ljudskih života u svrhu prevencije tog virusa za kojeg ni sami nisu sigurni 100% ni kako izgleda, a kamo li što bi moglo spriječiti bolesti koje on (navodno) izaziva, onda nam zaista treba korona i "ljudi" (zvijeri) koji otvoreno kažu da nas je previše na planeti i da se po tom pitanju treba nešto poduzeti. I da, ti isti smišljaju kojekakva cjepiva za hrpu bolesti koje do jučer nisu ni postojale! Zar ne vidite da su oni naši neprijatelji? Oni su u otvorenom ratu protiv nas, običnih ljudi, samo ovog puta ne šalju vojnike na nas, nego medicinare!!! Jer ofce vjeruju ljudima sa dr.mr.sc. kraj imena i koji su eventualno u bijeloj kuti. A da ne pričam da sa lažima uništavaju ekonomije naših nacionalnih država... I da se vratim na temu, ti isti medicinari koje sada koriste za svoje prljave poslove će biti prvi na udaru. I to se zove karma. (+)
2020 06 17
Ovaj post se neda obrisati, ali tema nije o cjepivima, a što se njih tiče držimo se uputa.
2020 06 17
@katarinamartina Jesam, u više njih. Kako bih i došla do ovakvih informacija i službenih dokumenata koje ovdje navodim? Sigurno ih nisam na HRT-u čula, kao ni Vi. Svaka čast poštenim ljudima bili oni u kutama ili ne, imam zubara koji je uz to što super radi zube je i čovjek sa kojim se može prijateljski i popričati. Ali sa pedijatrima i obiteljskim liječnicima sam u razlazu mišljenja. Blago rečeno. Jedna je istina u vezi ove teme, na žalost vrijeme će pokazati da sam 100% u pravu. I mnogi poput mene koji upozoravamo na najgore moguće scenarije. U današnjem svijetu se ništa ne bi smjelo prihvatiti zdravo za gotovo. Imajte makar malu dozu opreza. Evo Vam navod iz gornjeg službenog dokumenta koji je prošao u susjednoj državi. Zakon na temelju kojeg je donijet ovaj pravilnik izglasan je po zakonskoj proceduri, objavljen u službenom glasilu zvanom "Službeni glasnik Republike Srbije" i sve skupa je na snazi od 7.5.2020. U pasosu 3.2. se navodi sljedeće: "Ako SZO [Svjetska zdravstvena organizacija, WHO] proglasi pandemijsku pojavu gripa (novi podtip ili nova rekombinantna varijanta virusa influence), donosi se posebno stručno-metodološko​​ uputstvo za imunizaciju protiv pandemijskog gripa. Aktivna imunizacija protiv gripa sprovodi se u nadležnim zdravstvenim ustanovama i ustanovama van zdravstvenog sistema (kod čijih je korisnika indikovano davanje), u koordinaciji sa teritorijalno nadležnim institutima, odnosno zavodima za javno zdravlje." Ako Vama nije sporan termin "pandemijska gripa", ... Na temelju Službene stranice Vlade za pravodobne i točne informacije o Kvirusu došla sam do brojke od 107 preminulih (navodno) od ove pošasti i to od veljače, većinom starci '30, '40, '50 godišta koji su imali i prije zdravstvenih komplikacija, znači većinom kronični bolesnici. Nisam čula za nijedan smrtni slučaj djeteta, osobe srednje dobi i slično (osim onog gospodina sa sva 4 oduzeta uda), znači potpuno zdravi i/ili za rad sposobni ljudi.
2020 06 18
Ne o cjepivima!
2020 06 18
Možete obrisati i moju repliku, ali bi samo jedno pitanje postavila @malllaaaa. Gripa, sezonski, znači zimi je drastična, rijetko govorimo o gripi ljeti. Eto, kada sve znaš ;) odgovori mi molim te, kako je coronavirus iz Brazila napravio 'grobnicu', a znamo da su temperature tijekom cijele godine ljetne. Pa recimo države u kojima su cijele godine visoke temperature zraka, npr. Singapur, Tajland, Filipini, Kolumbija, Venezuela, Ekvador, Peru, Kuba i još mnogo drugih država? Jesu li oni imali zaražene, umrle ili nisu? Oboljevaju i stari i mladi i djeca, a logično da svi oni koji već imaju jednu od osnovnih bolesti spadaju u rizične skupine, jer im je organizam zbog smanjenog imuniteta neotporan, slab. Preporučam ti da odeš na sunce, jer je to najjeftiniji i najjednostavniji način nafilati se 'D' vitaminom pa ćeš na taj način pojačati imunitet. Nemoj mi, molim te, pametovati c/p sa nekih divljih stranica sa neta na kojima 'veliki' stručnjaci komentiraju, prepucavaju se. Ovaj virus nije zafrkancija, nije obični virus gripe i treba ga vrlo ozbiljno shvatiti. Definitivno nije bezazlen.
2020 06 18
> katarinamartina: > Možete obrisati i moju repliku, ali bi samo jedno pitanje postavila @malllaaaa. ... Definitivno nije vrijedan zatvaranja granica, ukidanja osnovnih građanskih prava, izigravanja Ustava i ne uvođenja izvanrednog stanja, stvaranje pararelne vlade i svega ostaloga kroz što smo bili primorani proći. I opet su mi izbrisani postovi, a kopirala sam info sa službenih stranica HZJZ-a! Ne sa nikakvih divljih "portala". Pa naravno da ima gripe svugdje, bilo je i bit će. Organizam se čisti. Ne svakome u isto vrijeme, ali većini na sjevernoj hemisferi u zimi. Ne vidim problem u tome. Jedino je fora da se sad to pomno prati, a prije su to bile samo procjene. Jedna je razlika oboljevanje, a druga je stvar umiranje od bolesti! Kao i kod vodenih kozica, manje više svi obolimo od njih, prebolimo ih, ali rijetko tko od njih umire. I nije bila potrebno tražiti cjepivo za njih. Kao i od ove "nove" bolesti, isto ima masu oporavljenih, ljudi to preleže, kao i kod obične gripe, samo što je razlika u tome što se o tome danas vode evidencije i takvi se ljudi zavode kao "oporavljeni". Inače jako smrtonosna bolest od koje se narod sam izlječi. I mahnito se traga za cjepivom. Jako zanimljivo.
2020 06 18
> malllaaaa: Kao i kod vodenih kozica, manje više svi obolimo od njih, prebolimo ih, ali rijetko tko od njih umire. I nije bila potrebno tražiti cjepivo za njih. Hoćeš reći da za vodene kozice ne postoji cjepivo? Nije isto ako djeca obole od vodenih kozica ili odrasli i stari ljudi, kod kojih komplikacije mogu biti vrlo ozbiljne, ponekad i smrtonosne, da ne govorim o trudnicama koje u djetinjstvu nisu preboljele vodene kozice ili od istih cijepljene, a u vrijeme inkubacije bile u kontaktu s oboljelima. Kao i od ove "nove" bolesti, isto ima masu oporavljenih, ljudi to preleže, kao i kod obične gripe, samo što je razlika u tome što se o tome danas vode evidencije i takvi se ljudi zavode kao "oporavljeni". Inače jako smrtonosna bolest od koje se narod sam izlječi. I mahnito se traga za cjepivom. Jako zanimljivo. Oporavljeni, ne znači trajno izliječeni i nitko sa sigurnošću ne može tvrditi da se virus neće potentniji reaktivirati i napraviti kolaps u organizmu, o ishodu ne bih. Ti si sva isprepadana, preuzeo te strah od cj.....a. Draga malllaaa, velika, ako nas hoće cj....., postoji stotinu načina da to naprave, ne mora nužno biti..'boc, boc iglicama, ne diraj ga ručicama, evo ide jež, bit' će suza bjež'. Opusti se i uživaj, budeš li se pretvorila u strah, ode ti sav imunitet. Imaš dijete, ne opterećuj se svim i svačim, biti će kako mora biti, tj. biti će dobro. Uključi sve opcije optimizma, osmijeh od uha do uha i sve 5. <3
2020 06 19
26 NOVA ŠANSA Dugotrajni i mučni procesi: Crkveno poništenje braka ovi su Hrvati tražili i dobili od Vatikana Večernji danas.
2020 06 19
> LOLSUPRISE1: > 26 > NOVA ŠANSA > Dugotrajni i mučni procesi: Crkveno poništenje braka ovi su Hrvati tražili i dobili od Vatikana > Večernji danas. Hvala na odgovoru 😁😁😁😁, idem joj javiti da uzme i pročita
2020 06 19
Evo Vam Brazil, našla sam : https://www.youtube.com/watch?v=fLYpsxn22ys Ajde jedno malo pitanje: Cijeli život nam tupe da su virusi NEŽIVE stanice, znači kako to nešto mrtvo može zaraziti? Uključite malo logiku. Shvatite da se oni stvaraju od krvi, u našem su organizmu, pomažu nam da se očistimo od otrova koje unosimo kroz zagađeni zrak, lošu prehranu i slično što je sve opterećenje za naše tijelo. To je prirodni mehanizam. Inače se to zove pleomorfizam. Informirajte se malo izvan medija. Najjednostavnije rečeno: ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/abcef9d6b8b62916c4a96d2e2e519581.jpg) Ovo što oni rade nama svima je kontrolirani kaos u cilju stvaranja kontrole nad stanovništvom. Njima nije potreban naš novac, oni si ga stvore koliko treba. I zbog toga nas pumpaju neznanjem i stvaraju paniku preko medija.
2020 06 19
Malllaaaa pa ti se zbilja u sve razumiješ: teologiju, religije, pravo, medicinu... Vjerojatno ti ni obrazovanje nije strano. Pretpostavljam da ćeš do djetetovog polaska u školu sve znati o tome. Tek je pravi oksimoron što u svemu tome ofcama nazivaš nas koji "vjerujemo" liječnicima i znanstvenicima, tvojim sustručnjacima (osim kaj tebi ta neka slova ispred imena ne pišu). Kužim da je za *vjeru* potrebno vjerovati, ali da je vjerovanje potrebno i za medicinu odnosno znanost, to je nekakva novost? Ipak, fascinantno je to kaj sve o čemu znaš, bez problema utrpaš na temu o crkvenom razvodu.
2020 06 19
Da tema je crkveni razvod, ne vjera i ostalo, a virusi pogotovo, velika hvala lolsurprise1, a sto se ovoga tice vjerovali ili ne al dr,mr, itd druge kratice znace nesto ipak, svi smo ljudi svi grjesimo, imaju i oni gresaka, al da nije njih pola nas ne bi bilo(prvo mene) itd u nedogled, mislim da svi koji su bolesni idu kod dr djete kod pedijatra, sto bi vi kuci s bolesnim djetetom? Napamet ga lijecili? Davali mu mozda razne trave kao bake? Ne kazem da je lose al potrebni su nam obrazovani ljudi u struci ipak, koji znaju sto rade , LP
2020 06 19
Ajoooo, što ste sve napisale........imunolozi neka se bave cjepivima, crkva vjernicima, liječnici bolesnima, a mi krpicama. Okk, nekad nas povuče da donosimo sami svoje zaključke!!!!!! Ali problem je u tome što vrlo, vrlo često te zaključke donosimo na temelju podataka: s TV-a, iz tiskovina i pretražujući internet. Svi ti podaci u glavi nam se izmiješaju i proizvedu neke zaključke. I to je onda naše mišljenje. E, pa....zapravo nije....često prepričavamo mišljenje drugih.........a da toga nismo ni svjesni......dodatni je problem što i crkva i liječnici i imunolozi imaju nešto što se zove: neistraženo područje. To su vrlo skliski tereni, a na njima proklizavaju i najveći, a kamoli ne bismo mi.......
2020 06 19
> malllaaaa: > Evo Vam Brazil, našla sam : https://www.youtube.com/watch?v=fLYpsxn22ys U jednom od komentara napisala sam ti da previše 'listaš' net. Imaš nekoga u Brazilu pa znaš kakva je situacija ili ti je Youtube točni, najtočniji izvor? O virusima, urotama i svaštanešto, više nikoga ne slušam osim tebe. Jesu li virusi živi ili nisu, što definira život, samostalno preživljavanje, jesu li nam virusi prijatelji/neprijatelji itd., sve ćeš mi ti objasniti i meni je to čist' dovoljno'. :) Samo te jedno molim, ne diraj u mojeg dobrog Pastira, to ti neću dozvoliti. Ne diram ja u tvojeg, a niti u ničijeg, sve poštujem . Pozdrav ovčica, ne oFca.
2020 06 19
1 2 ... 5 6 7 8