Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Pomoć na stranici /

Zabranjeni proizvodi, brisanje proizvoda i blokiranje korisnika - nejasnoće?

> Admin2nd: > Ma da se mene pita, kozmetici ovdje uopće nema mjesta iz najjednostavnijeg i očitog razloga, a taj je higijena. Isto mi je i sa cipelama, nema šanse da bih na šapu stavila tuđu obuću. Ako tako gledate onda se ne bi trebala niti prodavati odjeća koja se ne može prati na visokim tempereturama na kojima se ubijaju gljivice, bakterije i sl. Vi ste na ovoj stranici u funkciji administratora i ovakvi osobni, subjektivni komentari što vi bi i što vi ne bi nisu primjereni. To i je problem ovdje, što administrator ne radi objektivno prema zadanim pravilima već prema tome što se njemu u kojem trenu prohtije.
2020 08 11
> Admin2nd: > > Prirodna kozmetika, bez dodataka, parabena i otrova zapravo i je najbolja za naš najveći organ, naravno, ne testirana na životinjama. Da, kad je proizvedena u kontroliranim higijenskim uvjetima. Ovdje se međutim prodaje kozmetika koju netko miješa doma u tko zna kakvim uvjetima, kojoj je upitan rok trajanja i sl.
2020 08 11
> Admin2nd: > Jest, zabranjeno je staviti like pandora i brisala sam sve lajk pandora prije nego sam otišla od kuće. > Tag je nešto što opisuje artikl i smatram da tag može biti "like Pandora". Ako si tražim narukvicu tog stila onda mi je logično da ću potražiti nešto što je "like Pandora". Ako pak želim narukvicu isključivo brenda Pandora, onda mi se treba omogućiti pretraga prema brendu!!!!!! Dakle jedna stvar je pretraga prema brendu, a druga stvar je pretraga prema tagu. Dok ovo ne shvatite, problem takozvanog "krivog tagiranja" se neće riješiti.
2020 08 11
Uh, Pandora. Svašta se nađe pod tim imenom, a najjača mi je jedna korisnica koja oglašava kopije, ali u oglasu piše Pandora narukvica- nemam certifikat. 😂 Nigdje ni slova o tome da to NIJE Pandora, već lažnjak s Alija plaćen pola $, a tu se nudi za 150 kn 😂😂 I ona uredno neometano posluje . Ista priča je s Furlama koje to nisu itd.
2020 08 11
A što je s onim profilima koji za nas naručuju Avon, Farmasi i sl. Jel to dozvoljeno, jel to preprodaja.
2020 08 11
Ili ovo https://mojekrpice.hr/bubamara3011-6290 Kako netko moze imati 2800+ artikala za prodaju. Ja toliko ne bi imala da sve pjate i šalice u kući pojedinačno prodam plus namjestaj, plus roba plus cipele plus plocice sa zidova.
2020 08 11
> Lunass: Pa zašto bi netko to konstantno radio, naručio nešto pa zaključio samo preko ambalaže da mu ne odgovara? Nije sve crno ili bijelo. Svatko ima svoje metode i razloge kupnje jednog ili više proizvoda. Osobno nikad ne kupujem kozmetiku u Hrvatskoj (a zadnjih par godina niti odjeću/obuću) jer sam se uvjerila da mi je u HR parfumeriji prodan proizvod kojem je prošao rok trajanja po svim standardima kupljenog branda. Naše parfumerije nemaju niti mogućnost zamjene proizvoda (bar tad nisu imali) tako da sam se dugo natezala s prodavačicama zbog slučaja jer sam primijetila da maskara nije kakva bi trebala biti i tek sam onda došla do informacije da je proizvodu odavno prošao rok trajanja. U Hrvatskoj je promet mali i nerijetko se dogodi da na policama parfumerija godinama stoje maskare, puderi itd. i kad se otvore nisu onakvi kakvi bi trebali biti a mogu uzrokovati ozbiljne očne/kožne alergije i infekcije. Iz tog razloga kad god sam u inozemstvu, iskoristim priliku kupiti zalihe, obnoviti garderobu i kozmetiku od glave do pete, jer u Hrvatskoj mi nema smisla kupovati, a cijene su neopravdano uglavnom veće. Tako se dogodi da nagomilam proizvode koji su na čekanju koje nisam stigla niti otvoriti jer sam ih se ili zasitila ili otkrila nešto bolje. Netko si može priuštiti više, netko manje, netko putuje, netko ne, ali to ne implicira da onaj tko si može priuštiti više, da je automatski prevarant i da treba svu svoju imovinu pokloniti jer kako se samo usuđuje prodavati. Ja redovito i tenisice/cipele kupim 2. par ako naletim na super model i ustanovim da je vrijedno kupiti još jedan par, pogotovo limited edition jer znam da ih više neću naći. Tako da svako neutemeljeno osuđivanje na račun nečijeg hira i pritužbi na platformi gdje se još uvijek ne znaju jasna pravila nije opravdano, a ja kao korisnik želim i trebam znati svoja prava i pravila stranice na kojoj sam korisnik zbog sebe i kao kupca i prodavača. Pozdrav
2020 08 11
Ne znam zasto ste se mog profila uhvatili jer na krpicama postoji toliko drugih profila sa nakitom koji cisto sumnjam da placaju ikakav porez a rade potpuno istu stvar. Samo par cura imaju registrirano koliko ja znam. Ja sam na krpice dosla cisto na nagovor par cura , orijentirana sam na shop i vecina stvari na profilu koje su oznacene kao prodane su prodane u tom istom shopu a ne na krpicama. Cak nemam ni fejs stranicu jer mi online prodaja nije nesto cim se imam vremena bavit. Nije da imam 2000 povratnih i da sam se obogatila na krpicama. Niti mi je problem placat web shop da mi se da peglat sa istim. Odi isključivo i zbilja samo zato jer me par mojih kupilica od prije nagovorilo na krpice jer su smatrale da bi trebala svoj nakit i ovdje pokazat. Ako se donese odluka da se nakit ne smije prodavat na krpicama ja cu moj profil isti momenat uklonit. Nemam nikakvih problema s tim niti ovisim o krpicama Carina dozvoljava prodaju zbog toga sta se radi o proizvodnom obrtu a ne o klasicnoj trgovini. Znaci ne trebate imat registriranu trgovinu na malo da bi mogli prodavat svojih ruku djelo. Druga stvar bi bila da narucivam nakit sa interneta i prodavam ga pod svoj. Sto se tice handmade kozmetike ona takodjer spada pod proizvodni obrt i kao takva podliježe i sanitarnoj inspekciji. Ako netko placa sve poreze i proizvodi su prosli sanitarnu inspekciju ne vidim razlog zasto ne bi mogao svoj vlastiti proizvod prodavat Stranica se zove moje krpice, ali osobno smatram da bi stranica bila dosadna da su samo krpice na njome. Meni je veci problem iskreno preprodaja, nakit kupljen na aukcijama pa prodavan pod mamin,tetkin,babin itd jer te cure zaradjuju a da drzavi ne plate ni lipe i preprodaja svih ostalih stvari a da ne govorimo o fake proizvodima i laznim tagovima Sta se mene osobno tice, ako se donese odluka da je prodaja rucno radjenog nakita zabranjena admin moze moj profil prvi uklonit sa krpica .
2020 08 11
> MissSenorita2: > Što se prodaje boca testera tiče, mislim da bi trebalo ispitati vjerodostojnost prodaje testera (i tih gore navedenih siteova) jer, koliko znam, boce testeri su namijenjeni isključivo za parfumerije, a ne prodaju krajnjim korisnicima i ne vidim razliku tih testera i malih, dapače, ekipa koja radi u parfumeriji može si uzeti velike testere i dalje prodavati u svrhu vlastitog interesa zbog pozicije koja im to omogućava. > Hvala Boce testera nisu namijenjene samo za parfumerije, same kozmetičke kuće puštaju u prodaju testere. Zanimljiva mi je tema, ali nešto me piklo u oko. Ujutro sam počela čitati temu i pogledala profil pokretačice teme, ali nisam stigla komentirat. Na profilu se u prodaji za 150kn nalazila Elemis Pro-collagen marine krema od 15ml koja je dolazila kao poklon uz Gloriju/Story ili tak neki časopis za cijelih 20kn. Je li to preprodaja? Dvostruki standardi? Više te kreme nema na profilu, nadam se da nije netko kupio za 150kn nego da je prodavačica shvatila da krši pravilo :D
2020 08 11
> Tanja0204: > > Sto se tice handmade kozmetike ona takodjer spada pod proizvodni obrt i kao takva podliježe i sanitarnoj inspekciji. Ako netko placa sve poreze i proizvodi su prosli sanitarnu inspekciju ne vidim razlog zasto ne bi mogao svoj vlastiti proizvod prodavat > Mene zanima tko na Mojim Krpicama kontrolira da li su razne kozmetičke home made mučkalice koje se ovdje oglašavaju prošle sanitarnu inspekciju.
2020 08 11
> Hanna-100: > > Tanja0204: > > > > Sto se tice handmade kozmetike ona takodjer spada pod proizvodni obrt i kao takva podliježe i sanitarnoj inspekciji. Ako netko placa sve poreze i proizvodi su prosli sanitarnu inspekciju ne vidim razlog zasto ne bi mogao svoj vlastiti proizvod prodavat > > > Mene zanima tko na Mojim Krpicama kontrolira da li su razne kozmetičke home made mučkalice koje se ovdje oglašavaju prošle sanitarnu inspekciju. Iskreno to ne bi znala rec, vjerojatno nitko. Ali i to se moze rjesit na nacin da se samo registriranim proizvodnim radinostima, obrtima dozvoli bit na krpicama. Iskreno jako je tesko bit konkurentan sa cijenama ako sve placas naspram onoga koji ne placa nista.
2020 08 11
> MissSenorita2: > > Lunass: > Pa zašto bi netko to konstantno radio, naručio nešto pa zaključio samo preko ambalaže da mu ne odgovara? > Nije sve crno ili bijelo. Svatko ima svoje metode i razloge kupnje jednog ili više proizvoda. > Osobno nikad ne kupujem kozmetiku u Hrvatskoj (a zadnjih par godina niti odjeću/obuću) jer sam se uvjerila da mi je u HR parfumeriji prodan proizvod kojem je prošao rok trajanja po svim standardima kupljenog branda. > Naše parfumerije nemaju niti mogućnost zamjene proizvoda (bar tad nisu imali) tako da sam se dugo natezala s prodavačicama zbog slučaja jer sam primijetila da maskara nije kakva bi trebala biti i tek sam onda došla do informacije da je proizvodu odavno prošao rok trajanja. > U Hrvatskoj je promet mali i nerijetko se dogodi da na policama parfumerija godinama stoje maskare, puderi itd. i kad se otvore nisu onakvi kakvi bi trebali biti a mogu uzrokovati ozbiljne očne/kožne alergije i infekcije. > Iz tog razloga kad god sam u inozemstvu, iskoristim priliku kupiti zalihe, obnoviti garderobu i kozmetiku od glave do pete, jer u Hrvatskoj mi nema smisla kupovati, a cijene su neopravdano uglavnom veće. Tako se dogodi da nagomilam proizvode koji su na čekanju koje nisam stigla niti otvoriti jer sam ih se ili zasitila ili otkrila nešto bolje. "Malo" ste kontradiktorni....na jednom prijašnjem postu kažete da prodajete kozmetiku koju ste kupili unazad godinu-dvije, a na ovom o isteklom roku trajajanja proizvoda po našim parfumerijama. S obzirom na rok trajanja, npr.krema od 6 mj do 1 godine, izgleda da je i većini vašh proizvoda istekao taj rok tj. prodajete staru kozmetiku. S obzirom da su vam svi proizvodi brandirani, možete batch code kao sliku staviti u oglase, pa je lako provjeriti ispravnost proizvoda.
2020 08 11
MissSenorita2 hvala na objašnjenju, jer ste mi zaista napisali objašnjenje na koje nisam pomislila. Moguće je sve pa tako i kupnja zaliha. Neću nikog prozvati, ali sam mislila na jednu drugu korisnicu spomenuvši parfem, a ima i neke druge kozmetike na profilu. Svako malo ima u prodaji parfem koji je popularan i ima ga svugdje po Hrv za kupiti. I uvijek neki opis da je isproban, ne paše miris itd. Pa dokle misli tako isprobavati isti parfem i svaka 2-3 mjeseca je opet na profilu? Meni to zvuči suludo. Ili opis da se dobilo na nagradnoj igri. Pa koje su to nagradne igre da i mi ostale igramo kad se tako puno kozmetike dijeli :") Ne bih to ni primjetila, da nisam pratila oglase, jer sam jedno vrijeme tražila taj parfem za kupiti. Uglavnom, meni ne smeta nijedan takav profil sve dok je suradnja i opis pošten te si netko za manje novce može ovim putem razveseliti omiljenim parfemom ili nečim drugim. Ali barem neka prodavači onda ne naglašavaju u opisima nešto u što se ne može povjerovati. Nitko ne voli laž.
2020 08 11
> gea1508: > Zanimljiva mi je tema, ali nešto me piklo u oko. Ujutro sam počela čitati temu i pogledala profil pokretačice teme, ali nisam stigla komentirat. Na profilu se u prodaji za 150kn nalazila Elemis Pro-collagen marine krema od 15ml koja je dolazila kao poklon uz Gloriju/Story ili tak neki časopis za cijelih 20kn. Je li to preprodaja? Dvostruki standardi? > Više te kreme nema na profilu, nadam se da nije netko kupio za 150kn nego da je prodavačica shvatila da krši pravilo :D Prema batch kodu se mogu dobiti informacije o datumu proizvodnje I porijeklu proizvoda. Ne znam koji poklon spominjete, ali krema koja je bila u ponudi je kupljena u siječnju ove godine u Londonu u Elemis spa centru. Uz navedenu, imam još dnevnu Elemis kremicu, mali šampon, sapun i conditioner koje još nisam stigla objaviti, pa me kontaktirajte slobodno u inbox ako vas što zanima, rado ću surađivati. Niti vaš profil nije bez greške, naime vi dekantirate parfeme (https://mojekrpice.hr/items/kozmetika/10977683/dekantiram-mancera-parfeme). Kako kupac može biti siguran da mu niste npr. dekantat razrijedili npr. alkoholom ili izmiješali s nekim jeftinijim parfemom? Što ako ja nemam pojma kako taj parfem miriši, možete mi staviti što god u bočicu. Originalne boce parfema se ne mogu otvoriti (barem ja nisam uspjela nijedan svoj parfem otvoriti), a dekantati su, po meni, home-made testeri I ne vidim zašto bi se dekantati tolerirali. Drago mi je da se klupko počelo odmotavati i da sam barem malo tome doprinijela i nadam se da će mojekrpice.hr tim uspjeti doskočiti svim izazovima i usuglasiti i definirati nova pravila. Pozdrav
2020 08 11
> > > Lunass: > "Malo" ste kontradiktorni....na jednom prijašnjem postu kažete da prodajete kozmetiku > koju ste kupili unazad godinu-dvije, a na ovom o isteklom roku trajajanja proizvoda po našim parfumerijama. > S obzirom na rok trajanja, npr.krema od 6 mj do 1 godine, izgleda da je i većini vašh proizvoda istekao taj rok > tj. prodajete staru kozmetiku. > S obzirom da su vam svi proizvodi brandirani, možete batch code kao sliku staviti u oglase, > pa je lako provjeriti ispravnost proizvoda. Provjerite online za svaki brand koji kupujete koliko je vrijeme unutar kojeg je kozmetika valjana bez otvaranja (svaka kuća ima svoj određeni rok, uglavnom 3-5 godina), a na svakoj kozmetičkoj ambalaži (originalnoj) treba biti oznaka unutar kojeg vremenskog intervala možete iskoristiti taj rok (uglavnom 3-12mj, a maskare i kraće). Nisam ni ja znala dok se nisam opekla. Što mislite da je kozmetika na policama svježe dostavljena i spravljena baš za vas? Tako je, kozmetika koju sam oglasila je akumilirana unazad godinu-dvije i kao takva i dalje je visoke kvalitete prema svim standardima. Pozdrav
2020 08 11
1 2 3 4 5 6 7 ... 15