Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Slobodno vrijeme i hobiji /

Putovanja, odmori /

Zagreb izleti - ili kako ne prolupati za vrijeme korone

Kako se opustiti bez izlazaka u kazalište, kino, na izložbe ? Ovako sam se ja snašla, pa ako informacije dobro dođu kojoj dragoj krpičarki-super. E pa nova zanimacija koju sam pronašla su izleti, i da odmah napomenem, nisam sportski tip pa svi koji očekujete cupkanje po planinama to ovdje ne bute našli. Ovo su izleti za kiljave kao ja, znači malo šetnje, dosta kulture i cigareta. Dvorac Jakovlje, pol sata od Zagreba, ako hoćete produžiti izlet možete prek Sljemena natrag. Dvorac nije nešto, no ispred je park skulptura naših najeminentnijih suvremenih kipara, kao što je "Mačka" Branka Ružića, "Žaba" Stjepana Gračana, "Jedra" Šime Vulasa, "Isječak rijeke" Ivana Kožarića, "Kap" Ratka Petrića, "Torzo" Zvonimira Gračana, "Kupač" Zvonimira Lončarića, "Stanje svijesti" Georgine Juriše, te radovi Josipa Diminića, Peruška Bogdanića, Zlatka Boureka, Raula Goldonija, Ksenije Kantoci, Hanibala Salvara, Ivone Biočić Mandić, Alema Korkuta i drugih. Skulpture su rađene u raznolikim materijalima, tehnikama i može se reći da pružaju raskošni presjek hrvatskog kiparstva u drugoj polovici 20. stoljeća. Mene su najviše razveselile kugle obješene o drvo, interaktivno i nekako čarobno. Ako posjetite dvorac javite mi koja skulptura je vama najinteresantnija. Ako hoćete vođenu turu i pogledati dvorac iznutra treba se najaviti na 098-176-3406 Alen Novoselec Nastavak o mojim izletima ovisi o vašim reakcijama drage krpičarke… ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/8d6fe2743c0a933bbd6d1e234aea853b.jpg)
2020 10 18
Hvala na odličnoj temi, sa zanimanjem ću je pratiti!
2020 10 18
Meda81 hvala :) čekam i neki tvoj izlet :) Marbil, ovo zvuči jako dobro, budem proguglala. Hvala :)
2020 10 18
Odlična tema :-) I baš mi je drago što je tura krenula u mom kraju, u Jakovlju :D
2020 10 19
> NadaMihaljevic: > Odlična tema :-) > I baš mi je drago što je tura krenula u mom kraju, u Jakovlju :D Nado hvala :) Sretni ste, živite u prekrasnoj prirodi :) Pridružite se sa nekim Vašim izletom.
2020 10 19
> vintage.red.cat: > Meda81 hvala :) čekam i neki tvoj izlet :) > Marbil, ovo zvuči jako dobro, budem proguglala. Hvala :) Trebali smo prije tri tjedna organizirano u Park znanosti u Oroslavju, ali je, nažalost, propalo zbog nedovoljnog broja zainteresiranih. Budući da tražimo i nešto što bi našem malom školarcu bilo interesantno, okrenuli smo se intenzivnijem pohađanju muzejskih radionica. Nedavno smo bili u Etnografskom muzeju na izložbi Kapa dolje (uz ulaznicu uključeno utorkom i stručno vodstvo) i bilo je odlično!
2020 10 19
> Meda81: > > vintage.red.cat: > > Meda81 hvala :) čekam i neki tvoj izlet :) > > Marbil, ovo zvuči jako dobro, budem proguglala. Hvala :) > Trebali smo prije tri tjedna organizirano u Park znanosti u Oroslavju, ali je, nažalost, propalo zbog nedovoljnog broja zainteresiranih. > Budući da tražimo i nešto što bi našem malom školarcu bilo interesantno, okrenuli smo se intenzivnijem pohađanju muzejskih radionica. > Nedavno smo bili u Etnografskom muzeju na izložbi Kapa dolje (uz ulaznicu uključeno utorkom i stručno vodstvo) i bilo je odlično! Gledala sam Park znanosti, interesantno. Planirala sam odvesti nećakinju, no bumo pričekala bolje vrijeme. Kako sam u umjetničkom fahu, muzeji su mi bili svakodnevica. Sad radi obiteljske situacije izbjegavam odlazak. Zato i ovi mini izleti. Kako izaći, sresti što manje ljudi, i malo se opustiti.
2020 10 20
Odlična tema,pratim! 🥰
2020 10 23
21 jezero !!! tik uz Zagreb, ornitološki rezervat Sava-Strmec Tražeći gdje otići, a da nema ljudi otkrila sam ovu lokaciju. Ide se starom samoborskom, i kad se pređe Sava to je na desno. Skup je to 21-og jezera, obišli smo samo prvo koje je lijepo uređeno, ima šetnica, klupe. Malo sam popričala sa jednim ribičem, jer muž i ja čim ugledamo neku baru, uskačemo. Uglavnom nije za kupanje radi mulja koji je nedavno nažalost koštao jednog mladog čovjeka glave, nije se uspio izvući. Sljedeći put ćemo pogledati i drugo jezero, ostalo je sve neprohodno. Pogotovo sa našim gradskim tenisicama. U biti to su poplavne šume, pa se za niskog vodostaja može vidjeti puno više. Kaj se tiče ptičica, može se vidjeti više od 150 vrsta. Mi smo vidjeli labudove i patke, ostale sumnjam da bi i znali prepoznati. Uz jezero su i poučne table sa fotkama. Ima i biciklističkih staza. Ambijent je romantičan, pomalo divlji, neočekivano za nekaj tako blizu gradu. Nabrala sam glog, pa sad čekam tri tjedna i onda bumo se počastili likerom. Bogme bu dobro došao, za razbijanje ove depresije oko nas te malo dezinfekcije iznutra. Nastavak sljedeći tjedan, gdje nas budu noge i google maps odveli…. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/7c2a2fb998f72d16b16d437fc214c517.jpg)
2020 10 24
> SilaVila: > Odlična tema,pratim! 🥰 Hvala, dodaj i nekaj svoje :)
2020 10 24
Samobor stari grad …nastavak izleta za nesportske tipove :) Ovaj put nisam tražila nikaj novo, otišli smo na šetnicu do samoborskog Starog grada. Naravno tu ne mislim na pentranje od centra grada, već vožnja do gore, pa laganini do Starog grada. Taman za potrošiti kalorije koje poslije dobijemo u kremšnitama. Vjerujem da je većina vas već bila. Šetnja nije neki doživljaj, no to nadoknadi Stari grad. Masivne zidine, prolazi, kule i prekrasan pogled. Povijest ovog grada seže u davno 13 st., mislim da od prvobitne građevine nije ostalo ništa. Kroz stoljeća broji su plemići bili vlasnici, te su po svom ukusu zidali, rušili i pregrađivali. Kak bi danas rekli – modernizirali :) Duh svih tih ljudi koji su voljeli, mrzili…još se osjeti, i kad se spuštamo niz stube po kojima su i oni hodali kao da se u trenu spotaknemo o prošlost. Kad smo prošli put bili, u proljeće prije potresa, fotkala sam kamen iznad prozora. Stajao je kao da prkosi gravitaciji, na rubu, drsko. Ovaj put ga više nije bilo. Pitam se koliko stoljeća je tako stajao nesvjestan opasnosti. Zato drage moje krpičarke, u ovim ludim vremenima izbjegavajte rubove, pazite na sebe i druge. I neka nam svima najveća briga bude krivo kupljena krpica :) Do nastavka…. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/e0b326f3b90509cba1f07a42bcda2fec.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/80b0356a884e11d7243d890c4e52b9c0.jpg)
2020 10 30
Super tema! I baš šteta za kamen... :(
2020 10 31
Pohvala za temu! ♥️
2020 11 01
> Uljeshura: > Super tema! > I baš šteta za kamen... :( Uljeshura hvala <3 I meni je žao zbog kamena, znam smiješno ali bio je nekak poseban :D Dodaj neki svoj izlet...
2020 11 01
> AnDra411: > Pohvala za temu! ♥️ AnDra411 hvala <3 za moja švrljanje zahvaljujem Google mapsu, kad se prebaci na satelit svašta se može naći. Jedino kaj ovaj moj čim je šetnja duža od 100 m. mrmlja- ovde bum te zakopal x-) Tako da znate ak me nema - kaj se dogodilo x-)
2020 11 01
1 2 Sljedeći