Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Narudžbe iz e-dućana /

Online shopping UK/Velika Britanija

Pozdrav! Ne znam ako ima već ova tema, ali zna li tko što se mijenja sada kada kupujemo s npr. CultBeauty ili SpaceNK? Plaćamo carinu i/ili PDV? Hvala! :)
2021 01 02
Još ne, od 1.7. da za uvoz iz svih država van EU, vjerojatno će u to uči i Velika Britanija
2021 01 02
> TinTina987: > Još ne, od 1.7. da za uvoz iz svih država van EU, vjerojatno će u to uči i Velika Britanija To se odnosi i na carinu i na PDV? Hvala puno! 😃
2021 01 02
> lea.g.rovinj: > > TinTina987: > > Još ne, od 1.7. da za uvoz iz svih država van EU, vjerojatno će u to uči i Velika Britanija > To se odnosi i na carinu i na PDV? > Hvala puno! 😃 Prijelazno razdoblje za povlačenje Ujedinjene Kraljevine iz EU-a završilo je 31. prosinca 2020. To znači da je Ujedinjena Kraljevina sad službeno treća zemlja i da se pravo EU-a u njoj više ne primjenjuje. Za potrebe carine od 1. siječnja 2021. Ujedinjena Kraljevina smatra se jednakom bilo kojoj drugoj zemlji koja nije država članica EU-a. Konkretno, na trgovinu između Ujedinjene Kraljevine i EU-a sad se primjenjuju carinski postupci i formalnosti. Međutim, u skladu s dogovorenim Protokolom o Irskoj i Sjevernoj Irskoj, carinska pravila i postupci EU-a općenito se i dalje primjenjuju na robu koja ulazi u Sjevernu Irsku i izlazi iz nje.
2021 01 02
Ovo sam sad pročitala. Tako da nisam sigurna. Sigurno se ne carini do 160 kn, a preko ne znam. Od 1.7. svakako podliježe porezu i carini
2021 01 02
Tina, hvala za trud i info.. </3
2021 01 02
bravo Tina, mislim da nas ima dosta ovdje koje naručuju iz UK tako da je lijepo i praktično vidjeti ovako fino popisane "novosti" :") hvala ti
2021 01 02
Hvala puno! Znam da cultbeauty plaća carinu unaprijed, umjesto kupaca iz EU. Hvala :)
2021 01 02
Nema problema. I sama dosta naručujem iz Kine i UK pa mi je bitno znati Evo provjereno sve. Za sad stoji to da do 160 kn nema troškova. A iza 1.7. je 25% i carinska naknada, dakle i za pošiljke iz Bosne, Rusije, UK i ostalih trećih zemalja, onih van EU Pa se svakako vodite time. I te bi naknade trebale biti odmah uvrštene u cijenu, dakle neće biti naknadnih neugodnih troškova, no to treba prvo vidjeti i u praksi.
2021 01 02
160 kuna sa šipingom?
2021 01 03
> Pjegava: > 160 kuna sa šipingom? Da. Planirate naručiti još plastičnog smeća iz Kine i prodavati ovdje?
2021 01 03
> TinTina987: > > Pjegava: > > 160 kuna sa šipingom? > Da. Planirate naručiti još plastičnog smeća iz Kine i prodavati ovdje? Kapa do poda TinTina987
2021 01 03
Danas mi je dosao paket iz UK i udrili su mi PDV plus 5kn posti plus otvaranje paket bla bla. 240kn sam platila za paket od 650kn. 😅
2021 02 22
> KatarinaSarah: > Danas mi je dosao paket iz UK i udrili su mi PDV plus 5kn posti plus otvaranje paket bla bla. 240kn sam platila za paket od 650kn. 😅 Ajmee ja sam jučer naručila par Gymshark stvari (970kn) i danas se sjetim da bi mi mogli opalit takvu carinu na to. Skroz sam smetnula s uma Brexit i cijelu tu situaciju. Iako mi nije jasno zašto su Vam naplatili jer piše da se naplaćuje od 1.7, a na stranici prilikom plaćanja nije uvršeno u cijenu barem meni na Gymshark stranici:/
2021 02 26
Ako dobijes VAT invoce koji je preko hrvatskog VAT broja fakturiran neces platiti nista, meni je New look prosao bez davanja ( 54 gbp). Takoder puno uk shopova salje sa eu skladista upravo zbog brexita, tako da pravila nema i treba prije narucivanja provjeriti detalje pod delivery, brexit FAQ i sl.
2021 02 27
1 2