Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ostalo /

Narudžbe iz e-dućana /

Online shopping UK/Velika Britanija

Pozdrav! Ne znam ako ima već ova tema, ali zna li tko što se mijenja sada kada kupujemo s npr. CultBeauty ili SpaceNK? Plaćamo carinu i/ili PDV? Hvala! :)
prije 16 dana, 15:59
Još ne, od 1.7. da za uvoz iz svih država van EU, vjerojatno će u to uči i Velika Britanija
prije 16 dana, 16:32
> TinTina987: > Još ne, od 1.7. da za uvoz iz svih država van EU, vjerojatno će u to uči i Velika Britanija To se odnosi i na carinu i na PDV? Hvala puno! 😃
prije 16 dana, 17:48
> lea.g.rovinj: > > TinTina987: > > Još ne, od 1.7. da za uvoz iz svih država van EU, vjerojatno će u to uči i Velika Britanija > To se odnosi i na carinu i na PDV? > Hvala puno! 😃 Prijelazno razdoblje za povlačenje Ujedinjene Kraljevine iz EU-a završilo je 31. prosinca 2020. To znači da je Ujedinjena Kraljevina sad službeno treća zemlja i da se pravo EU-a u njoj više ne primjenjuje. Za potrebe carine od 1. siječnja 2021. Ujedinjena Kraljevina smatra se jednakom bilo kojoj drugoj zemlji koja nije država članica EU-a. Konkretno, na trgovinu između Ujedinjene Kraljevine i EU-a sad se primjenjuju carinski postupci i formalnosti. Međutim, u skladu s dogovorenim Protokolom o Irskoj i Sjevernoj Irskoj, carinska pravila i postupci EU-a općenito se i dalje primjenjuju na robu koja ulazi u Sjevernu Irsku i izlazi iz nje.
prije 16 dana, 19:33
Ovo sam sad pročitala. Tako da nisam sigurna. Sigurno se ne carini do 160 kn, a preko ne znam. Od 1.7. svakako podliježe porezu i carini
prije 16 dana, 19:34
Tina, hvala za trud i info.. </3
prije 16 dana, 20:37
bravo Tina, mislim da nas ima dosta ovdje koje naručuju iz UK tako da je lijepo i praktično vidjeti ovako fino popisane "novosti" :") hvala ti
prije 16 dana, 21:12
Hvala puno! Znam da cultbeauty plaća carinu unaprijed, umjesto kupaca iz EU. Hvala :)
prije 16 dana, 21:18
Nema problema. I sama dosta naručujem iz Kine i UK pa mi je bitno znati Evo provjereno sve. Za sad stoji to da do 160 kn nema troškova. A iza 1.7. je 25% i carinska naknada, dakle i za pošiljke iz Bosne, Rusije, UK i ostalih trećih zemalja, onih van EU Pa se svakako vodite time. I te bi naknade trebale biti odmah uvrštene u cijenu, dakle neće biti naknadnih neugodnih troškova, no to treba prvo vidjeti i u praksi.
prije 15 dana, 23:41
160 kuna sa šipingom?
prije 15 dana, 10:39
> Pjegava: > 160 kuna sa šipingom? Da. Planirate naručiti još plastičnog smeća iz Kine i prodavati ovdje?
prije 15 dana, 14:16
> TinTina987: > > Pjegava: > > 160 kuna sa šipingom? > Da. Planirate naručiti još plastičnog smeća iz Kine i prodavati ovdje? Kapa do poda TinTina987
prije 15 dana, 16:18