Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

BRUKSIZAM škripanje zubima

Zanima me da li je itko imao ovaj problem? Vec stvarno jako, jako dugo skripim zubima, a nisam ni svjesna. Ujutro se probudim sa bolovima u celjosti, zubi me bole, te imam izgrizenu unutarnju stranu obraza, nekad s obje strane nekad samo jednu. Kod zubara sam svaki mjesec dana, svaki mjesec i pol. Ovisi kako dobijem termin hodam vec godinu dana tako redovitije zbog naravno zubi kojima je uzrok bas skripanje zubima. Kazem ja njoj da skripim, vec par puta da se probudim sa bolovima, da sam napeta i da od tog skripanja nisam naviknuta imat opustenu celjust. Na to opet nista. Da li mi ona kao zubarka moze uopce pomoci? Il moram k privatnome? Citala sam o nekim udlagima koja je cca cijena? Ne znam ni sama sto napraviti. Jel netko kroz to prosao? Pa da mi pomogne da znam sto uraditi..
2021 09 02
Moj dragi zna po noći škripat zubima, ja ga uvijek zbudim kad počne. Al nije se žalio na bolove :(
2021 09 02
Najbolje kupiti tu udlagu, moze to zubarica napraviti po narudzbi koliko ja znam, ali kod njih je skuplje (nekih 700tinjak ako ne i vise), u svakom slucaju mozete to i privatno kod nekog zubara napraviti ako vasa ne zeli. Ja sam sebi gledala ima u polleo sportu, i ima u mulleru za nekih 60ak kn i te u mulleru imaju dosta dobre recenzije
2021 09 02
ja već 20 godina živim sa bruksizmo i to jačine da sam si znala us nu izbiti dijelove zubi od silnog stiskanja čeljusti. Zubar mi je izradio udlagu i uredno je koristim svaku noć... Otišla sam kod najbližeg privatnika jer mi je udlaga trebala što prije. Svaka mi udlaga u pravilu traje barem 2-3 godine (od silnog stiskanja je na kraju pregrizem u snu) to je prilično čest "poremećaj" i meni se pojačava ako sam pod većim stresom. ,:)
2021 09 02
Hvala vam puno na savjetima. Muko trpim, vec ni sama ne znam sto bih.. Guglala sam o tom poremecaju, kad o tome citam jos mi je vise muka, i razbijam glavom sto dalje.. tek sam usla u 20-te uopce me strah razmisljat kako ce bit dalje. Raspitat cu se kod par privatnika i vidjet. Za to vrijeme ce posluzit ova iz mullera 😃
2021 09 02
Ajme imam i ja to. Trenutno mi nije toliko cesto, al zato do prije po godine tj godinu doslovno san se budila u bolovima, sto je najgore ja u snu osjetim da ja to radim al nemogu se zaustavit🤦🏻‍♀️ ja sam pitala bila za tu udlagu u svog zubara i rekli su mi da je cijena iljadu kuna😩
2021 09 03
Takoder sam tek u dvadesetima a u zubara idem svakih par miseci.. ja sam sebi vilicu malo unistila radi tog.. al meni je i dida imao tu naviku, ocito je i na mene se prinilo genetski 🤦🏻‍♀️😅🤬
2021 09 03
Meni takoder mama rekla da je djed to radio.. Ocito su djedi krivi😅 Šalu na stranu, meni je bas sad gore, smirila mi se bol na jedno vrijeme. Sad mi se opet vratilo. Jos sam ja kriva, jer se forsiram i mucim s necim gdje uopce nema problema, a ja jadna svugdje pravim probleme i sama swbi stvaram stres. Sad eto vec tjedan dana pokusavam se ne zamarati nebitnim stvarima, al eto opet skripanja. Vec mi je stvarno skroz tesko jer i kroz dan tvrdo drzim celjust i vilicu. Bas zube skupim kad npr vjezbam il tak nest. Katastrofa😅😏
2021 09 03
Cure, imate li mozda fotku kako ta udlaga iz Mullera izgleda? :)
2021 09 05
Kod nas u Čakovcu nemaju, nemaju ni jednu zastitu za zube... tako da ne znam ni za ostale drogerije.. 😔
2021 09 05
Pozdrav, ja sam par godina imala strasne bolove u celjusti i glavobolje, sve od skripanja zubi, strasni bolovi. Na preporuku svog zubara otisla sam na stomatološki fakultet u Zg, gdje su mi nakon pregleda odlucili napraviti udlagu (udlagu placa hzzo ), dolazila sam 4-5 puta dok su uzeli otisak, provjerili jel sve stima.. Spasila sam se! Svaku vecer ju nosim, ako jednu vecer zaboravim, bol me ujutro podsjeti na nju. Ako imate volje i vremena, svakako preporučam da se narucite kod njih
2021 09 08