Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Odustajanje od suradnje - primopredaja

Ahjoj... jednostavno ću morati.. "Bilo bi mi draže da je kupac pitao - koliki je šal? Može li više fotografija? Može li whatsapp video? Može li na svijetlu..." Kad sam napisala draže, napisala sam to u želji da Vam ublažim razočarenje koje je ova suradnja proizvela u vama. Ali realno, radi se o tome da to što bi Vama bilo draže ili ne, ne bi trebalo biti mjerilo suradnje, odnosno poštenja ili korektnosti druge strane. Kako je ova suradnja zaslužila negativnu povratnu? Prevareni za novac ili artikl niste.. samo niste ostvarili suradnju i to na primopredaji. Znači gubitak vremena nije fotkanje artikla sa svih strana, na svakom osvjetljenju, mjerenje, slanje 200 poruka, ali golemi gubitak vremena je primopredaja od 5 minuta na lokaciji Trga bana Josipa Jelačića, za koju i sami tvrdite da je sam "centar grada u koji svatko baš nekad ide". Znači primopredaja više ne služi da bi se artikl vidio, pogledao i pregledao, nego to sve treba napraviti virtualno (gdje većina stvari nikad ne može biti realna kao uživo), a ponovno će taj artikl doći u ruke kupca pri primopredaji. Evo, možda sam ja glupa, ali to meni jednostavno nema smisla... Sto pitanja za artikl koji ćeš uživo vidjeti... Naravno, suludi su primjeri u kojima se netko ide nalaziti za artikl koji nije uopće njegov broj i slično, ali ovdje nekome jednostavno nije odgovarao artikl koji prodajete.. To što Vi kupujete stvari koje Vam ne pašu i kasnije prodajete dalje ne znači da je to univerzalno pravilo te da bi se i ostali tako trebali odnositi/ponašati. Što se tiče dogovora oko primopredaje, mislim da je irelevantan za ovu konkretnu situaciju jer ste pristali na njega. Vi ste kao prodavač mogli uvjetovati gdje i kad radite primopredaju i u kojem slučaju. Što se tiče laganja, nitko ne brani laganje i izmišljanje. To je apsolutno dno dna (ako je tome tako), ali isto tako mislim da ste krivo postupili kad ste ostavili negativnu povratnu za ovu suradnju.
2022 05 10
Bome, prodavateljica je u pravu... Kad bolje pogledam fotkicu šala na ruci, čini se da ne bi išao oko vrata ni mojoj gospodičnici, a kamoli odrasloj osobi. Šteta što nije u oglasu fotka šala oko vrata ili neki centimetrići.
2022 05 10
tek sad mi ništa nije jasno! Kakve veze ima velika fotka s ovim što prodajete osin da zbuni potencijalnog kupca?! na kraju će ispast da jedina osoba koja je utrošila svoje vrime (na ispravljanje vaših marketinških trikova) zapravo jest potencijalni kupac
2022 05 10
> dobrojutro: > tek sad mi ništa nije jasno! Kakve veze ima velika fotka s ovim što prodajete osin da zbuni potencijalnog kupca?! na kraju će ispast da jedina osoba koja je utrošila svoje vrime (na ispravljanje vaših marketinških trikova) zapravo jest potencijalni kupac Velika fotka je priložena jer je tako kupilica opisala šal iz mog oglasa. Nije ta fotka bila u oglasu. Fotka iz mog oglasa je fotka šala s mojom rukom. Iz te fotke je očito da je šal malen. Okej, ajde, nek se ljudi predomišljaju na primopredajama, ali zar nije stvar poštovanja prvo pogledati oglas, pitati stvari ako nisu jasne i onda (ne)raditi daljne dogovore?
2022 05 10
> teehee: > Bome, prodavateljica je u pravu... Kad bolje pogledam fotkicu šala na ruci, čini se da ne bi išao oko vrata ni mojoj gospodičnici, a kamoli odrasloj osobi. > Šteta što nije u oglasu fotka šala oko vrata ili neki centimetrići. Trebala sam staviti fotku s metrom ili nekim predmetom kojem svi znaju veličinu, da. Ali mislila sam da se vidi iz ove s rukom. Šal je za odraslu osobu, ali je malen, kao i puno drugih takvih vintage šalova.
2022 05 10
> Velika fotka je priložena jer je tako kupilica opisala šal iz mog oglasa. Nije ta fotka bila u oglasu. Fotka iz mog oglasa je fotka šala s mojom rukom. Iz te fotke je očito da je šal malen. Okej, ajde, nek se ljudi predomišljaju na primopredajama, ali zar nije stvar poštovanja prvo pogledati oglas, pitati stvari ako nisu jasne i onda (ne)raditi daljne dogovore? ok, da, iz fotke s oglasa bi se dalo zaključit da šal nije velik...dobro, šta je tu je, ode bi se i sudac namučio da utvrdi bilo čiju isključivu krivnju. Da se mene pita, makla bi negativne, a obje parite elokventne i pametne pa se možda usuglasite da je šteta da van ta negativna ruši profil i nerve.
2022 05 10
> NoirRouge: > Zanima me mislite li vi da je u redu odustati od kupnje na primopredaji? > Ja sam bas danas imala takvo iskustvo, a razlog za odustajanje koji mi je mama korisnice koja je dosla na primopredaju dala je da joj se predmet nije svidio uzivo iako odgovara fotografijama i opisanom stanju u oglasu. Ako potencijalni kupac nije zadovoljan, odustati od kupnje je skroz normalno i moralo bi od prodavača biti prihvatljivo bez diskusije. Gdje piše i tko kaže da se na 'primopredajama' od 100% isto toliko kupoprodaja realizira?
2022 05 10
Točno tako katarinamartina potpisujem od riječi do riječi.
2022 05 10
> katarinamartina: > > NoirRouge: > > Zanima me mislite li vi da je u redu odustati od kupnje na primopredaji? > > Ja sam bas danas imala takvo iskustvo, a razlog za odustajanje koji mi je mama korisnice koja je dosla na primopredaju dala je da joj se predmet nije svidio uzivo iako odgovara fotografijama i opisanom stanju u oglasu. > Ako potencijalni kupac nije zadovoljan, odustati od kupnje je skroz normalno i moralo bi od prodavača biti prihvatljivo bez diskusije. > Gdje piše i tko kaže da se na 'primopredajama' od 100% isto toliko kupoprodaja realizira? Ja sam ih sve realizirala jer sam mislila da je to pravilo suradnje na krpicama. Al vi svi skupa ne mislite da kupac treba pogledati barem oglas prije upita za kupnju? Viditi kako oglas izgleda.
2022 05 10
> NoirRouge: > Ja sam ih sve realizirala jer sam mislila da je to pravilo suradnje na krpicama. Al vi svi skupa ne mislite da kupac treba pogledati barem oglas prije upita za kupnju? Viditi kako oglas izgleda. Naravno da mislimo da kupac treba pogledati oglas. Gledam sada taj vaš šal. Čini mi se da ga ne trebate nazvati šalom već ovratnikom i napisati da je iznimno kratak i ide samo oko vrata. Iz prve fotke se ne vidi da je tako kratak, A onda ni na drugoj fotki ne pretpostavimo da je baš kratak. Također za jednu tuniku od mješavine nisam pretpostavila da se stalno podiže na g. Za jednu košulju nisam vidjela da joj je lijeva strana dulja, a druga kraća. To je nešto što "otkriješ" tek kad stvar obučeš i malo pronosaš. Ako ste vi do sada kupovali na primopredajama, bez obzira jel vam se stvar svidjela, nadam se da vam je ova tema pokazala da imate pravo odustati jer nešto nije po vašoj želji. Možda si možete obrisati te negativne da vam ne kvare prosjek. Isto sam ovdje na temelju nekih tema neka svoja mišljenja oko suradnji malo izmijenila zahvaljujući mišljenjima ostalih korisnica.
2022 05 11
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/accfa4d30c794ae7c855bc9f22edab1a.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/8ba839f47afbf7e6c94f2f3d47e07caa.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/51bddcd42644eb8d9dfb6c089a327eb4.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/95b1558f02ef90ef2dd029852fe5d1b3.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/a3746884ebc38ea47430f7906c700954.jpg) Pozdrav svima uz još par fotografija ofucanog, ne plavog i malog šala. Obrisale smo povratne ocjene, hvala svima jer sad znam na koje još stvari obratiti pažnju u dogovorima.
2022 05 12
1 2 3 4