Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Informacije za korisnike /

O korisnicima stranice mojekrpice.hr /

Odustajanje od suradnje - primopredaja

Eto, svatko nešto misli.
2022 05 08
Ajme, da kupim stvar koja mi je mala jer sam došla na primopredaju???!!!! Pa tko ovdje postavlja pravila? Ako pravila o tome nema na stranici, znači- trebamo se dogovoriti! Dogovor je jedan jako riskantan, neočekivan i zanimljiv proces, jer pregovaraju 2 osobe koje često ništa ne znaju jedna o drugoj. Znači, ako trebam primopredaju, u tražilicu upišem Zagreb, ako vidim Zagreb-zapad u opisu, na konju sam, znači sve mi može biti usput. Na primopredaji trebam uživo vidjeti artikl, ta torba mi može biti savršena, ali mogu shvatiti da mi je preteška kao gvožđe i neću je kupiti. Ne očekujem da se tada netko naljuti ili mi spiči negativnu. Očekujem razumijevanje s druge strane, da osoba shvati da tegljim već u torbi 3 kg i da mi torba treba biti lagana. To je samo jedan primjer. Za najsavršenije kožne gležnjače, probam ih, ne kupujem bezveze. Pogledam cipele sa svih strana i ženu u oči. Onda odlučim. Isto tako sam spremna vratiti se doma s artiklom koji prodajem jer nekome nešto ne paše kod te stvari. To su samo predmeti, uostalom. A mi smo osobe. Trebale bi nam više biti važne osobe od predmeta. Tako mislim.
2022 05 08
Moje osobno mišljenje je da odbijanje kupovine artikla na primopredaji definitivno nije za negativnu povratnu. Jednostavno, smatram da upravo tome primopredaja služi, da uživo vidiš odgovara li artikl onome što želiš ili ne. Mogu reći da od 100% primopredaja koje sam napravila, nekih 70% je bilo prodaja, ovih 30% su cure rekle "ne, ne sviđa mi se, nije to to što tražim", neke su i probale pa im bilo veliko, malo.. svašta. I stvarno nikad se zbog toga nisam osjećala loše ni razočarano. Idem na primopredaju sa željom da prodam, ali znam da to možda i neće biti tako. Iz xy razloga.. to je nekako rizik ovog "posla". Mislim da ste zapravo ovom primopredajom izbjegli ono što bi se dogodilo da je nije bilo. Žena bi dobila šal, bila bi vjerojatno nezadovoljna.. tražila bi povrat, vjerojatno bi se povlačile po forumu. Ovako je to sve završilo samo s izgubljenim vremenom.. i eto možda gorivom... Budimo iskreni, što je žena mogla napraviti? Kupiti šal koji joj se ne sviđa i ne paše samo zato što je došla na primopredaju?
2022 05 09
Upravo tako, ValkyrieBlue. Potpis!
2022 05 09
"Mislim da ste zapravo ovom primopredajom izbjegli ono što bi se dogodilo da je nije bilo. Žena bi dobila šal, bila bi vjerojatno nezadovoljna.. tražila bi povrat, vjerojatno bi se povlačile po forumu. Ovako je to sve završilo samo s izgubljenim vremenom.. i eto možda gorivom..." Znači, ako je kupac razočaran predmetom koji mu je poslan tiskom jer je krivo procjenio fotke on ima pravo izmisliti da je predmet iznošen i tražiti povrat? Neke cure misle da je primopredaja samo finalizacija dogovora, neke da je to tek moguća suradnja. Čini mi se da je to baš sivo područje na krpicama. Cure koje misle da je primopredaja za razgledavanje bez obzira na predhodni dogovor: teehee, valkyrie, sanjaurban, boston, casopisi20, zagrebvrapce, mala, dorinica (8) Cure koje primopredaju smatraju finalizacijom: embrace, fraagaria (uz mogućnost da su uz predhodni dogovor neke za daljnje isprobavanje), ninica, jelena693, amparo, ja (6) Pišem ovo jer su prve korisnice puuuno glasnije, no definitivno nije jednoglasan stav.
2022 05 09
Sasvim logično ako na primopredaji predmet nije kakav sam htjela da neću ni kupiti Smatram da primopredaja nije 100% sigurna prodaja
2022 05 10
@NoirRouge, onda vaša grupica neka kupuje, ako je sve isto kao na fotki i u opisu (tvrdim da često nije), a naša grupica neka se dogovara sa svojim prodavačicama, premišlja, prevrće, pregledava unutarnje šavove tkanine, način lijepljenja obuće, etikete mješavina, debljinu i miris predmeta, težinu ili boju (znači sve ono što često nije preneseno fotkom), tako je najpoštenije
2022 05 10
> NoirRouge: > Znači, ako je kupac razočaran predmetom koji mu je poslan tiskom jer je krivo procjenio fotke on ima pravo izmisliti da je predmet iznošen i tražiti povrat? > Pišem ovo jer su prve korisnice puuuno glasnije, no definitivno nije jednoglasan stav. Ne, to definitivno ne znači to. Ja Vam samo govorim životno kako to ja vidim, vrlo vjerojatno bi Vaš šal završio ovdje na forumu, slikan iz najgoreg mogućeg kuta (jer je to ipak nošeni artikl i takav je kakav je) gdje bi i izgledao vrlo vjerojatno puno različitije od onog što Vi prodajete i što ste Vi slikali. A onda bi omjer snaga mišljenja bio još različitiji nego što je sad. No dobro, to je samo moje mišljenje... Postavlja se pitanje što bi Vi napravili da ste u situaciji kupca? Došli ste na primopredaju i vidite artikl koji Vam ne odgovara. Kupili ga reda radi jer je prodavač došao? Mislim okej, svi smo različiti. Da se razumijemo, ja osobno bih to napravila i to sam već napravila u par navrata. Ali smatram da sam zbog toga blesava i tupava, a ne korektna i poštena. Poanta svega je, zar Vam nije draže da je suradnja ovako završila, nego da je kupac kupio artikl za koji misli da je ofucan, malen i neadekvatan?
2022 05 10
Mene, uz navedeno, nervira i prežvakani kliše o dragocjenosti nečijeg vremena... ovo piskaranje nije trošenje nečijeg dragocjenog vremena, a isto kupili ništa, prodali ništa. Sa mnon 9.
2022 05 10
> dobrojutro: > Mene, uz navedeno, nervira i prežvakani kliše o dragocjenosti nečijeg vremena... ovo piskaranje nije trošenje nečijeg dragocjenog vremena, a isto kupili ništa, prodali ništa. Sa mnon 9. Također! Potpisujem!
2022 05 10
Po meni je primopredaja nešto slično kao uzimanje podataka. Dok uplatu nije izvršena i artikl nije proda. Tako i primopredaja nije prodano dok razmjena artikala i novca nije izvršena. Bez obzira da li je samo primopredaja ili primopredaja uz pregledan je, probu... Kupac i prodavač ne gledaju istim očima pa tako isto što je meni plavo, možda nekome nije isto plavo. Dalje, na mnogim profilima piše nisam za primopredaju radi lošeg iskustva. Loše iskustvo može biti i kad se paket šalje ali nitko nije napisao da ne šalje radi lošeg iskustva. Zato mnogi ne rade primopredaja a uz to napišu na profilu da ne vrše povrat i eto svako malo na forumu nova tema. Nekada nije isti artikl na slici i u živo. Znam biti još ljepši a zna biti s ato nije to. Osobno ne bi kupila na primopredaji nešto ako mi nikako ne odgovara. Ja biram, moji su novci i sa njima raspolažem ja kako želim. Nije mi jasna ta teorija kupila sam iako mi je malo, veliko.. Istina je da smo obe izgubile određeno vrijeme ali ja kao kupac gubim i novac i imam stvar koja mi ne odgovara. Prodavač je izgubio vrijeme ali se riješio nečega što mu ne treba i dobio novac. To je dvosjekli mač i na svakome je da odluči da li ide ili ne na primopredaju. U ovom bi slučaju problem bio sličan i da je artikl poslan. Kupac bi bio nezadovoljan, a na Vama bi bilo da odlučite da li ga primate natrag.
2022 05 10
Što se tiče korištenja vremena, koristim ga i kada šaljem paket. Dok ga kreiram, pa ga odnesem, nekad čekam u redu dok ga ne pošaljem. Znalo se dogoditi ljeti da sam išla fo 2-3 kioska jer su zatvorili ranije a ja nisam znala, pa odem do drugog, ponovo ista priča. Obećam da ću popodne poslati i tako mi se dogodi da idem ID tiska do tiska na +30 stupnjeva. To su sve krpice ili ih voliš ili ne. Moramo biti spremni nekada i na žrtvu, da bi na kraju zadovoljstvo bilo obostrano.
2022 05 10
"Poanta svega je, zar Vam nije draže da je suradnja ovako završila, nego da je kupac kupio artikl za koji misli da je ofucan, malen i neadekvatan?" Bilo bi mi draže da je kupac pitao - koliki je šal? Može li više fotografija? Može li whatsapp video? Može li na svijetlu, unutra? I onda rekao, super, može, ili ne, ne sviđa mi se. To mi nije gubljenje vremena. Uvijek sam za dogovor, no imam drugi stav o tome što je primopredaja. Meni je to finaliziranje suradnje, kao i tisak na primjer. Nisam nikad ništa isprobavala i mjerila na primopredaji. Vidim odgovara li oglasu i ima li oštećenja i kupim. Ako mi ne paše jer sam nešto krivo procijenila prodam dalje. Ja sam doduše uvijek pitala cure da isprobaju i desilo se par suradnja gdje sam ja curama savjetovala da ne kupe stvar - npr. jer je na njima bila prekratka. Mjesto na kojem smo se našli je bio Trg bana Josipa Jelačića, dakle centar grada u koji svatko baš nekad ide. Žena mi se javila za to nalaženje kad je već bila na trgu (dok je išla na Dolac), pola sata nakon našeg dogovora. Doslovno sam trčala na taj sastanak. Ofucanost je laž, mogu vam priložiti 1000 fotki ako treba, ali ne kužim kako možete braniti laganje jer, ako bi cura reagirala tako nakon tiska - i tad bi lagala. Cura nije bila na primopredaji već njena mama. Dakle problem je boja i veličina, odnosno loša komunikacija od strane kupca i manjak njenih pitanja.
2022 05 10
> dobrojutro: > Mene, uz navedeno, nervira i prežvakani kliše o dragocjenosti nečijeg vremena... ovo piskaranje nije trošenje nečijeg dragocjenog vremena, a isto kupili ništa, prodali ništa. Sa mnon 9. Meni je tema zanimljiva, a očito je i drugima. Da nije tako ne bi bilo toliko odgovora. Postoje različita viđenja primopredaje što se vidi iz ove teme.
2022 05 10
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/dcf73bdc2b872a2d2129e60678c69fd5.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/79c1ba18ee388255d684377d9d48cb1e.jpg) Ja ne kužim kako netko može dobiti dojam veličine s druge fotke kad vidi prvu fotku? Mislim koliku bi ruku netko trebao imati da je to toliki šal, od 35, 40 cm??
2022 05 10