Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Zasto primopredaje ne?

Pozdrav cure, cesto puta naidem na profile u kojima stoji opis da nisu za primopredaje.. pa evo, pitanje za cure koje ne rade primopredaje — zasto, a i za sve vas koje imate svoje teorije, jer po meni ne postoji neka ultradobra teorija zbog koje je lakse pakirati, odlaziti na tisak/postu i slati, nego se dogovoriti s kupcem i obaviti to za cas posla.
2023 03 27
Ja radim primopredaje, ali imam tri teorije: 1. znalo mi se dogodit da odvojim vrijeme kako bih otišla naći se s nekim i taj netko se ne pojavi, nekome je prekipilo zbog toga pa je odustao od primopredaje 2. netko je introvert pa se ne voli nalaziti s ljudima 3. ako ima više narudžbi lakše je otići samo na tisak i sve poslati s jednog mjesta nego se nalaziti po gradu 4. peikrivanje stvarnog stanja robe
2023 03 27
Ja volim primopredaje iz nekoliko razloga: 1. znam se brzo dogovorit, 2. uživam u kretanju 3. štedim pare, 4. volim čavrljat s ljudima s kojima se nalazim 5. znam naletit na zbilja sjajne ljude koji su toliko pozitivni i imaju duha 6. uživo uvijek skupim neke nove informacije o svemu i svačemu... Najtužnije mi je kad se nađem s nekim i onda razmjena traje 1 sekundu bez normalnog pozdrava i minimalne komunikacije, osoba kao da ju je netko prisilio da napravi primopredaju i još provjerava lijevo desno dal ju netko gleda kako kupuje ili prodaje predmete od nepoznate osobe... Ljudi nemojte radit primopredaje ako ne želite ili vam je neugodno...Slobodno odbijte primopredaju :-)
2023 03 27
Netko možda nema vremena za primopredaje, nalaziti se s nekim i dogovarati se jer možda nikad nezna raspored za taj dan.Ovako poštu/Tisak/paketomat obavi po vlastitoj želji. A ako baš želite primopredaju, možda da lijepo zamolite korisnicu i potrudite se da joj maksimalno izađete u susret, ovisno o razlozima zbog kojih ne želi primopredaju.
2023 03 28
I ako se radi o Zagrebu, razumijem da netko ne želi ići iz jednog kraja grada u drugi.Jedino da se nađu na pola puta,a i tu je pitanje da li netko ima vremena za to.
2023 03 28
Ja bi rado, ali u malom gradu sam, ima korisnica iz grada, no nikad s nikim nisam surađivala. Imala sam 1 samo primopredaju, žena iz živi u St, ali bila u mom gradu kod familije, uzimala novo s etiketom za poklon kod te iste familije. Rado bi primopredaju, sada kada poklanjam, ide isključivo preko sharing grupe na faceu i primopredaja kod mene. I dođu ljudi bez problema.
2023 03 28
Dok sam bila u Zagrebu cure su znale doći kod mene doma. Tako sam upoznala par super žena. Sad sam se preselila u Pulu, ovdje je toga manje što je logično jer je manji grad. Uvijek je zabavno upoznati nove ljude plus kako skupljam vintage nakit korisno je podijeliti znanje, uvijek se može naučiti nešto novo :)
2023 03 28
Ja ih radim ako se uspijemo dogovoriti. Nekad se ne mozemo uskladiti vremenski zbog posla, nekad me traze da dolazim na drugi kraj grada jer one ne mogu doci na pola puta (da imam auto nebi mi bio problem, ali javnim prijevozom ne zelim putovati 1h u svakom smjeru), radi 3 eura sigurno necu na drugi kraj grada. da je veci iznos u pitanju otisla bih gdje treba. Neki nemaju vremena, posao, djeca, druge obaveze. Pošta mi je nasuprot posla i tisak isto pa mi je jako praktično slati
2023 03 28
Zato sto bi svi da im dođes na noge U Zg su htjeli da idem s jednog kraja grada na drugi,zbog 30kn Pa prodajes nesto za 20kn,pa na primopredaji hoce za 10 ili 5 Sad ne zivim tamo,pa i dalje pitaju za primopredaju u Zg ili cak Rijeci Trenutno zbog posla koji radim niti mogu niti imam vremena za primopredaje Jer neki ne razumiju da ne mozes otic s posla zbog komada odjece
2023 03 28
Napravila sam zbilja puno primopredaja, i uvijek sam ih radila, ali u zadnje vrijeme se dogovori oduže, kažu da će se javiti za primopredaju, pa se ne jave, a u međuvremenu netko drugi želi kupiti, ili redovito kasne po pola sata, ili odgađaju po par puta, ili neodređeno kažu da će se javiti kad budu u prolazu u tom dijelu grada. I jednostavno je sve manje takvih primopredaja koje prođu glatko. Za skuplje artikle ću se svakako naći, da ih osoba može pogledati uživo, ali za ove 2-5 eura previše vremena uzme...
2023 03 28
Osobno preuzimanje mi je super ali dolazak kod mene, nalaženje po gradu ne dolazi u obzir jer nemam vremena. Ali da su svi koji su rekli da će nešto kupit održali riječ, ja više ne bih imala što prodavat. Ovako nikuda ne idem pa ako se netko predomisli i ne pojavi nema veze.
2023 03 28
Ja volim primopredaje. Vrijeme ti oduzme i pakiranje i odlazak na tisak ili poštu.
2023 03 28
Ja volim primopredaje i rado ih određujem, svaka do sad je prošla super. Čim vidim da je korisnica iz mog grada pitam dali je za primopredaju i svaka je do sada pristala. Jednostavno mi nema smisla da korisnica šalje poštom ili tiskom paket ako smo u istom gradu. Osobno mi je draže kad vidim osobu od koje nešto kupujem u živo jer tako znam kome dajem novac a mogu i pogledati artikl na licu mjesta (mada to nikada ne radim). Primopredaje su super za one koji se boje prijevara jer tako ništa ne gube (osim vremena), novac ostaje njima ako se druga strana ne pojavi ovako kad dođe do prijevare većina ne dobije svoj novac natrag ili moli za njega danima, tjednima, mjesecima da im se vrati. Mislim da neke korisnice ne rade primopredaje jer nemaju vremena i teško im se uskladiti s drugom stranom a možda i žive dalje od grada pa nemaju kako doći. Razloga može biti sto a znaju ih samo korisnice koje ne rade primopredaje. U slučaju kada korisnica ne želi primopredaju najbolje je pristati na slanje ili odustati i naći taj artikl kod nekog drugog jer nema smisla inzistirati na istoj. Ovo je neka moja teorija, a sada da li je to tako ili ne znaju samo korisnice koje ne rade primopredaju.
2023 03 28
Super su mi primopredaje, kad god sam u mogućnosti, radije tako proslijedim stvari, nego da nosim po poštama ili kioscima, naročito ako su veće stvari u pitanju, pa ih je teško i spakirati. Pa mi je praktičnije samo donijeti. I slažem se sa teorijom @Jagoda_letgo da je moguće da se izbjegavaju primopredaje zbog prikrivanja pravog stanja stvari. Vjerujem da ima i toga. A ima i druga strana priče, kao rušenje cijene na licu mjesta, pa razgledavanje stvari i na kraju ne uzimanje iako se unaprijed sve dogovorimo. Možda je i taj bezobrazluk nekima dozlogrdio, pa fino naplate poštarinu i spakiraju same i pošalju, bez puno rasprave.
2023 03 28
Treba uzeti ubzir da netko radi do 17 h dok dođe doma bude i 18, još ako ima dvoje ili više djece i djeca razne aktivnosti, zaista ne znam kada bi se stigao nalaziti sa korisnicama po gradu, još ako ih je cca dvije tjedno, i to za npr 5 eura. Primopredaja je po meni za mlađe djevojke - studentice koje imaju višak vremena, a ne za zaposlene žene sa hrpom obaveza. Kada prodam skuplji artikl , čak ponekad i inzistiram na primopredaji , ali za 5 eura zaista ne mogu. Uvijek kažem ako netko baš želi neka mi dođe pred kuću po artikl, njegova stvar..
2023 03 28
1 2 3 4