Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Cijepljenje

Pozdrav cure, zanima me je li se mozda neka od vas odbila cijepiti u srednjoj školi (4. razred) protiv diferije / tetanusa. Naime, trebala bi se ići cijepiti slijedeci tjedan u petak, a ja bih, najvjerojatnije odbila cijepljenje. Kažem najvjerojatnije, jer jos trazmišljam o tome pa molim savjete. Znam da su roditelji prema zakonu dužni cijepiti djecu (u suprotnom slijedi kazna od 2000 kn), ALI ne znam dal meni mogu naplatit kaznu jer cu ja tad bit punoljetna ( taman u srijedu punim 18 :) ), a nemam vlastitih prihoda da mi naplate kaznu, a kažem punoljetna sam pa mislim da nemaju pravo teretit roditelje. Osobno sam protiv cijepljenja, pogotovo ovakvih vrsta jer bi ja, da mi se desi nesto tipa ugiz psa i slično ,dobila to isto cjepivo protiv tetanus direktno cim bi dosla na bolnicu, bez obzira jesam cijepljena ili ne. Tako da to smatram zbilja nepotrebnim, štoviše, više štete nego koristi, da ne govorim o brojnim trenutnim , ali i trajnim nuspojavama koje moze ostavit ( i sama bolujem od kronične bolesti koja je vrlo vjerojatno nastala upravood cijepljenja) . Jedino se dvoumim zbog difterije. Molim savjete! [:sramezljiv]
2014 11 27
Ps: jedna frendica iz razreda ce odbiti cijepljenje sigurno, jer je njoj mama potpisala jos u 6. razredu da se ne cijepi, ali mislim da tad još nisu postojale kazne za necijepljenje tako da ne znam kako ce to sad proci
2014 11 27
svakako se cijepiti, moja misljenje osobno, velika vecina je cijepljena i ja svoju cerku takodjer vodim na cijepivo, da sutra ne razbijam glavu zasto nisam , zivot je lutrija i sreca, tako da je sve to relativno, vasa odluka u svakom slucaju ali ja sam za.
2014 11 27
Moja frendica je odbila ( nije se ni pojavila tad) i nikad poslije je nisu niti zvali niti ništa
2014 11 27
Hvala na odgovorima :) ako netko ima jos kakav savjetdobro bi dosao
2014 11 27
Prehladi se malo pa odgodi doluku...
2014 11 27
ne znam, osobno su mi sve to budalaštine...ne žele cijepiti djecu, pa se iščuđavaju kad obole, vamo tamo...no comment, ako ne želiš, tvoja osobna stvar, imaš 18 g tako da ti se živo fućka...ja bih se osobno cijepila...ali ti nisi ja, tako da odluči po svojoj savjesti [:smijesi]
2014 11 27
A što kada cjepe djecu pa dobiju sto nuspojava, ali vidi čuda, nikada se ne može dokazati da je to od cjepiva, pa se zaključi da nije i da bi se ionako dogodilo, a ne može se zaključiti jer name dovoljno iskustva i jer se ne zna dovoljno o tom..pa ako je tako, a jest, ja sam malo skeptična, sam zdrav razum mi nalaže i oprez i strah..
2014 11 27
super....bas me zanima sta bi bilo da se nitko od nas nije cijepio te da se ukinu cjepiva,pa vratiti ce se stotine bolestina koje su izumrle. Dajte ljudi obrazujte se malo....Ok mozda ce jedno od 1000 djece negativno reagirati na to no zelite li tifus,boginje i ne znam ni ja koje sve bolestine kojih vise nema. A ti s 18 godina odbijas cjepivo? pa curo jesi li normalna
2014 11 27
Ako vec imas neku bolest koju si dobila od cjepiva, nemas sta razmisljati, a to ti je i glavni argument tko god te bude sto pitao o tome. Ja se ne bih cijepila. [:sramezljiv]
2014 11 27
Bas sam se neki dan cijepila protiv tetanusa,a zadnji puta je to bilo u osnovonoj skoli ako se dobro sijecam,i porezali su mi prst u vinogradu i isla sam u Novu bolnicu na sivanje i svasta nesto i nisu me cijepili protiv tetanusa jer sam bila vec cijepljena,tako da ti oni ako ti se nesto dogodi nece vise puta davati cijepivo ponovno jer si vec cijepljen.
2014 11 27
kome se dogodi tome je 100% ne 1 od 1000..lijepo je sve to, ali 5 u jednoj, sedam u jednom, zašto?? da ne bi uboli dijete tri puta, ma neka bodu 50, ništa mu od uboda neće bit, a napdati organizam o kojem ne znamo puno sa tvarima o kojima znamo još manje i to u hordi..kad izmješaš crno i bijelo vino od kombinacije pukneš a kamoli 7 baketrija i virusa..
2014 11 27
209 DitaFashion , prije 22 minuta prijavi | ↑ super....bas me zanima sta bi bilo da se nitko od nas nije cijepio te da se ukinu cjepiva,pa vratiti ce se stotine bolestina koje su izumrle. Dajte ljudi obrazujte se malo....Ok mozda ce jedno od 1000 djece negativno reagirati na to no zelite li tifus,boginje i ne znam ni ja koje sve bolestine kojih vise nema. A ti s 18 godina odbijas cjepivo? pa curo jesi li normalna neobrazovana si pa ne znas da mnogi obole od cjepiva...kao npr...kod mene u firmi su nudili prošle god cjepivo protiv gripe..aj pogodi što se dogodilo... SVI cjepljeni su obolili ...SVI!!!!!!!!!!!! mi koji se nismo, nama ništa nije bilo. cura koju znam cjepila se protiv HPV...pogodi..DOBILA GA JE... [:pospan] tetanus je totalna glupost i nemoj se cjepit... to je zarada na budala poput ove pametnice jedna ženska je bebu cjepila protiv ptičje gripe, djete završilo na respiratorima...SAMO DAJ [:znoji]
2014 11 27
Leptiricatina, slazem se s tobom . Sto se tice Ditafashion i njezinog komentara da imam 18 godina i.odbijam.cjepivo i pitanja jesam li normalna, evo joj odgovora : savrseno sam normalna, a i po svemu sudeci vise informirana o svemu za razliku od tebe. Ne kazem da cjepiva nisu pomogla u iskorjenjavanju bolesti, ali tu su utjecali i drugi faktori kao sto su higijena i slicno, a sto se mijenjalo tijekom godina. Nigdje nije znanstveno dokazano da su upravo cjepiva iskorjenila te bolesti jer su se ona pocela prvo koristiti u SAD-u , a tek onda u Europi. Zanimljivo je da su bolesti u Europi nestajale i prije nego sto su cjepiva uopce stigla do nje.
2014 11 28
Drag moje koje me nazivate neobrazovanom,po struci sam magistar kemije,pišem doktorat,uža specijalnost mi je mikrobiologija i to upravo na temu virusa,tocnije HIV-a......mislim da sam sve rekla
2014 12 03
1 2