Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ostalo /

Razgovori /

kućna radinost- upravo otvorila - info za sve vas

> Uljeshura: > Hebem onoga tko je pisao te zakone... ;) > Bespotrebne li komplikacije. Nešto je i u ljudima koji ih ne znaju tumačiti ili ih namjerno tumače pogrešno iz određenih motiva ;)
2017 01 21
Ma samo otezavaju ljudima koji zele raditi, umjesto da olaksaju, zakompliciraju maksimalno. A propisi i zakoni su nedoreceni, da bi inspektori imali cime puniti drzavnu blagajnu. A pokoji i svoj đep :o
2017 01 21
I ja želim puno uspjeha u radu :) Imam još jedno pitanje vezano za fiskalnu blagajnu. Ako dobro razumijem, postoje i besplatne aplikacije i taj najam se ne mora plaćati. Sve što trebate je računalo ili tablet spojen na internet i printer (ili wifi printer) da bi mogli izdavati račune i jasno aplikacija, jesam li u pravu?
2017 01 21
> darydary: > Ma samo otezavaju ljudima koji zele raditi, umjesto da olaksaju, zakompliciraju maksimalno. A propisi i zakoni su nedoreceni, da bi inspektori imali cime puniti drzavnu blagajnu. A pokoji i svoj đep :o Potpis na ovo. A hodala sam kratko sa inspektorom zastite na radu (dobro, nije ista bransa kao bas porezni inspektori, ali ima istu ulogu- nadziranje da li netko krsi zakon ).:s Rekao mi je x puta da je sve to što radi u principu podložno subjektivizmu i dobroj inspektorovoj volji.:/ Jedino kad se pokretao je bilo kad je bilo već nevjerojatno lose stanje, na koje bi čak i "Provjereno" izašlo 😅
2017 01 21
U nasoj drzavi nista nije besplatno pa tako niti oprema, programi, aplikacije... ima povoljnih ponuda, sve ovisi sto trebate. Naime, Porezna je u zadnje vrijeme u akciji cesljanja racunala, ne smijete imati instaliran niti jedan besplatni program (npr, WinRar) a kazne su nenormalne. za sve morate imati racun, odnosno licencu (za programe). mail u slijedecem postu
2017 01 21
> darydary: > ne smijete imati instaliran niti jedan besplatni program (npr, WinRar) a kazne su nenormalne. Pa besplatni program je besplatni program, pretpostavljam da mislite na program za osobne potrebe ili za potrebe neke djelatnosti. Sve ovisi kakvu licencu program nudi (EULA). Naravno da se licence plaćati moraju, te provjere čak nisu ni odnedavno.
2017 01 21
Ako trebate besplatne inačice programa, javite što vam fali pa ćemo nešto izgugati ;)
2017 01 21
> hanami: > > darydary: > > ne smijete imati instaliran niti jedan besplatni program (npr, WinRar) a kazne su nenormalne. > Pa besplatni program je besplatni program, pretpostavljam da mislite na program za osobne potrebe ili za potrebe neke djelatnosti. Sve ovisi kakvu licencu program nudi (EULA). > Naravno da se licence plaćati moraju, te provjere čak nisu ni odnedavno. da ali na racunalu koje koristite kao blagajnu ne smiju biti nikakvi besplatni niti trial programi ili app
2017 01 21
Pa nek vam inspektor dođe za vrijeme test perioda, vi ga nemate placenog niti imate licencu, hop! Kazna!
2017 01 21
Dary nemojte širiti dezinformacije. Ako nešto mrzim, to je neosnovano širenje panike iz neznanja. Čitam EULA-u Winrara i ne vidim gdje piše da se trial period ne smije koristiti za neku djelatnost. Ne smiju se koristiti crackovi kojima se Winrar stavlja u vječni trial period, no nemojmo brkati kruške i jabuke. Neki drugi programi imaju drugačije EULA-e u kojima je naznačeno da je trial period samo za osobne potrebe. Samo treba čitati!
2017 01 21
Ja sam uzela uređaj ii programe u vipu, najisplativija opcija mi je bila, i nakon tri godine iznenađenje! INstalirani windowsi nisu imali licencu nit su bili naznaceni na racunu. kad smo kupovali nisam isla za tim... I jos sta je najbolje, sustav javi za to pet dana prije otvaranja (sezonski je posao pa poslujemo samo ljeti), mogla sam ih tuziti, natezti se s njima ali nisam imala vremena i nije mi preostalo nista drugo nego kupiti nove Windowse, hiljadu kuna samo tako... Da su mi slucajno dosli u tih tri godine, mogla bi slobodno zatvoriti obrt i trazit posao, jer kazna je 5 do 50 tisuca kuna!!!
2017 01 21
OK, ja samo znam da je bas za Winrar naplacena kazna od 15 tisuca kuna jednom mom poznaniku... Detaljno sam se raspitala i receno mi je da se za SVE mora imati racun i/ili licencu.
2017 01 21
> darydary: > OK, ja samo znam da je bas za Winrar naplacena kazna od 15 tisuca kuna jednom mom poznaniku... Detaljno sam se raspitala i receno mi je da se za SVE mora imati racun i/ili licencu. Igrate se pokvarenog telefona. Naplaćena je kazna jer je istekao period od 40 dana besplatnog korištenja.
2017 01 21
Nemam namjeru siriti krive informacije, samo zelim pomoci. I sama vodim posao vec nekoliko godina, kao i moj muz nesto duze od mene, i zato moram biti upucena u ovakve stvari jer mi poslovannje ovisi o tome. Kazne su ogromne da ne zelim riskirati i s obzirom kakvi su nasi inspektori bolje paziti i na sitnice. Pravilnici se mijenjaju nekoliko puta mjesecno i tesko je biti u toku. A poznavajuci ispektore, nekad ne mozete nista, izmislit ce vam prekrsaj samo da naplate, to se mom muzu dogodilo. Ako i ne nadju nista naplate vam za krivi font na cjenicima. pa onda cu radje da naplati 1000 kn za "reda radi" kaznu nego nekoliko tisuca. Danas je bolje raditi na crno, isplativije je, jer cim registrirate neku djelatnost imaju vas i znaju kamo doci. Nazalost kontrole se provode kod onih koji posteno placaju drzavi doprinose i poreze a oni koji rade na divljaka uvijek lišo prođu. Nazalost.
2017 01 21
Sve me strah pitati za ovo s krivim fontom na računu. Ali pitati ću, što je točno bio prekršaj?
2017 01 21
1 2 3 4 5 6 ... 10