Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Sezonski posao 7500

> Tanči14: > Previše se radi, puno više od zakonom propisanih 40 sati tjedno. > I bez slobodnog dana. > I za minimalac. > Što je s prijavom? > Ima je ili nema? > I ako ima; na koju plaću? > 11 000 bruto da bi se došlo do 7500 neto? > Čisto sumnjam. > A kad se 7500 kn netto podijeli sa cca tristotinjak odrađenih sati koliko meni izlazi ovako napamet računajući, ispada da će osoba raditi za goli minimalac. > Napojnice su dobre? > Da, i? > Kakve to ima veze s poslodavcem? > Napojnica može biti i ne mora. To nije fiksni prihod na koji radnik može računati. > Ma... Sta ti nije jasno da pojasnim? Dali si ti zainteresirana ili samo iz hobija pises jer nemas pametnijeg posla?
2018 02 04
Ne znam zašto ste se vi našli uvrijeđenom. Neki nemaju iskustva sa sezonskim radom pa imaju puno upitnika ali to vas nebi trebalo uvrijediti. Uostalom ovo je oglas za posao, način na koji se izražavate također ostavlja jedan dojam prije nego što dođe do dogovora (mislim na zadnje tri poruke). Tko ima iskustva sa sezonama pretpostavlja što ga čeka. Ne vidim potrebu za tim "tonom" u komunikaciji.
2018 02 04
> hulalula: > Ja bi radije izabrala selo nego grad ali razumijem da želiš promjenu. Možda se otvori neka dobra prilika, provjerena preko nekoga koga poznaješ. Sretno :) Hvala ti :) :D
2018 02 04
> hulalula: > Ne znam zašto ste se vi našli uvrijeđenom. Neki nemaju iskustva sa sezonskim radom pa imaju puno upitnika ali to vas nebi trebalo uvrijediti. Uostalom ovo je oglas za posao, način na koji se izražavate također ostavlja jedan dojam prije nego što dođe do dogovora (mislim na zadnje tri poruke). > Tko ima iskustva sa sezonama pretpostavlja što ga čeka. > Ne vidim potrebu za tim "tonom" u komunikaciji. Mislim da nisam nista ni tebi rekla. Koliko sam uspila skuziti. Sa tobom se i slazem da cura nebi tribala raditi dok je maloljetna. Moj ton je savim u redu s obzirom da doticna pise da je 7500 kn minimalac. Blago nama ako je toliki minimalac. Ja sam svjesna da su ljudi razocarani u sezone. I sama sam prije 7 godina bila sezonac. I bilo mi je ajme. I isto tako mislim da svako ima pravo na izbor nitko nikoga ne drzi da mora raditi. Ali i dalje mislim da 7500 (NETO) nije mala placa pogotovo ne u lijepoj nasoj. I opet govorim da be znam di sam pogrijesila u oglasu da se netko nasao uvrijeđen. Uvjeti su takvi kakvi su. Bisam nista ni uljepsala ni nista iznenađenja nema. Al vidim da mnogima je puno bolje kad im se laze.
2018 02 05
> cezarkoana: > > Tanči14: > > Previše se radi, puno više od zakonom propisanih 40 sati tjedno. > > I bez slobodnog dana. > > I za minimalac. > > Što je s prijavom? > > Ima je ili nema? > > I ako ima; na koju plaću? > > 11 000 bruto da bi se došlo do 7500 neto? > > Čisto sumnjam. > > A kad se 7500 kn netto podijeli sa cca tristotinjak odrađenih sati koliko meni izlazi ovako napamet računajući, ispada da će osoba raditi za goli minimalac. > > Napojnice su dobre? > > Da, i? > > Kakve to ima veze s poslodavcem? > > Napojnica može biti i ne mora. To nije fiksni prihod na koji radnik može računati. > > Ma... > Sta ti nije jasno da pojasnim? > Dali si ti zainteresirana ili samo iz hobija pises jer nemas pametnijeg posla? Gospodična, sve što mi nije jasno sam napisala. Dali ne postoji u hrvatskom jeziku. Nismo zajedno ovce napasale da se tako sa mnom razgovarate. Ja imam previše godina, škole, a bome i radnog staža te životnog iskustva i imam pravo na javno objavljenu temu na javnom forumu napisati svoje mišljenje. Koji je Vaš problem? Niste mi odgovorili niti na jedno pitanje. Po zakonu se plaća dogovara u BRUTO iznosu. Ako ne znate što je to pa izguglajte si i educirajte se. I da, ovo što nudite je čisto IZRABLJIVANJE! I protuzakonito u svim stavkama. Vrijeđanje ostavite za članove svoje obitelji ako Vam dozvole jer ja Vam ne dozvolim i prijaviti ću Vaše postove administratoru stranice. Laku noć Vam želim.
2018 02 05
> cezarkoana: > > hulalula: > > Ne znam zašto ste se vi našli uvrijeđenom. Neki nemaju iskustva sa sezonskim radom pa imaju puno upitnika ali to vas nebi trebalo uvrijediti. Uostalom ovo je oglas za posao, način na koji se izražavate također ostavlja jedan dojam prije nego što dođe do dogovora (mislim na zadnje tri poruke). > > Tko ima iskustva sa sezonama pretpostavlja što ga čeka. > > Ne vidim potrebu za tim "tonom" u komunikaciji. > > Mislim da nisam nista ni tebi rekla. > Koliko sam uspila skuziti. > Sa tobom se i slazem da cura nebi tribala raditi dok je maloljetna. > Moj ton je savim u redu s obzirom da doticna pise da je 7500 kn minimalac. > Blago nama ako je toliki minimalac. > > Ja sam svjesna da su ljudi razocarani u sezone. I sama sam prije 7 godina bila sezonac. I bilo mi je ajme. > I isto tako mislim da svako ima pravo na izbor nitko nikoga ne drzi da mora raditi. Ali i dalje mislim da 7500 (NETO) nije mala placa pogotovo ne u lijepoj nasoj. > I opet govorim da be znam di sam pogrijesila u oglasu da se netko nasao uvrijeđen. > Uvjeti su takvi kakvi su. Bisam nista ni uljepsala ni nista iznenađenja nema. > Al vidim da mnogima je puno bolje kad im se laze. Vidim da Vam ni matematika uz pravopis ne ide. Po zakonu je mjesečni fond sati 176 sati,. To je 40 sati tjedno. Pet dana po osam sati i dva dana slobodna. Koliko se u Vašem kafiću radi? Otprilike duplo. Znači da se u mjesec dana odradi kao, zapravo u dva mjeseca. I onda je plaća od 7500 minimalac. Što drugo? Da se radi po zakonu ovih gore spomenutih 176 sati, onda bi 7500 bila solidna plaća za nekog tko ima samo srednju školu. Inače ne.
2018 02 05
Tanči, to što pišete u zadnjem postu stoji, ali nema veze sa sezonskim poslom u kafiću. Po zakonu.. u sezoni ne vrijedi zakon, to su neka druga pravila - kad s trajekta siđu gosti poslodavcima u očima samo $$$. A radnici su tu da na kraju dana skupe što više novčića. U kojim uvjetima? Nije bitno,.još samo koji mjesec i zima će. 😒
2018 02 05
> hulalula: > Tanči, to što pišete u zadnjem postu stoji, ali nema veze sa sezonskim poslom u kafiću. > Po zakonu.. u sezoni ne vrijedi zakon, to su neka druga pravila - kad s trajekta siđu gosti poslodavcima u očima samo $$$. A radnici su tu da na kraju dana skupe što više novčića. U kojim uvjetima? Nije bitno,.još samo koji mjesec i zima će. > 😒 Sve ja to znam. Ali mi je muka jer znam da će se nasanjkati neki/a Slavonac, Ličanin ili Zagorec jer je u tim krajevima uistinu teško naći posao. Posuditi će novce da si kupi kartu do posla i onda slijedi robijanje i izrabljivanje. Zašto? Zato jer se može. Zato jer inspekcije ne rade svoj posao. Zato jer se stvari ne nazivaju pravim imenom. Plaća od 7500 kn je solidna. Da. Za hrvatske prilike i više nego solidna, ali ne da se radi bez prestanka mjesecima i od 15, možda 18 ili 20 pa do 24 ili 03 ili 05 sati... Ma dajte- najte.
2018 02 05
Jos jednom se izvinjavam ako sam nekoga uvrijedila. Samo sam u trenutku ostala paf na napade tj kolicinu postavljenih pitanja, kao da sam ponudila najgori moguci posao. Svatko ima pravo na svoje misljenje. Po postavljenim pitanjima sam davala odgovore. Vidim da pravopis je bitniji od posla. Eto izvinjavam se što u brzini tipkanja napisem pravopisnu gresku. Procitajte oglase u potražnji poslova, usporedite sa mojim oglasom i odvažite koliko je loš posao. To je sezona, a svako ima pravo na izbor hoce li raditi ili nece. Oglas nije napisan iz ocaja, jer ima nas koji vec vise godina radimo tu i ne osjecamo se izrabljenim. Ima nas koji smo sa ovim poslom platili vozake, kupili auta, platili fakultet, doskolovanja i prekfalifikacije, sve ono sto nam roditelji nisu mogli priustiti i sto im nismo htjeli biti na teret. Jos jednom moje isprike ako je netko osobno ovo shvatio. Zelim vam ugodan ostatak večeri.
2018 02 05
Sve se zna što se događa na sezonama - što se tiče inspekcija i institucija. Prihod od turizma sve govori. Bitna riječ je prihod. Jedina bitna.
2018 02 05
Koliko sati dnevno se radi? Hahahah od jutra do sutra i jos bi ti slobodne dane.. Eh Hrvatska mojaa..
2018 02 05
Kaže gospodična da je odgovorila na sva pitanja, a mi još uvijek ne znamo koliko sati se dnevno radi i što je s prijavom na mirovinsko i zdravstveno?!?
2018 02 05
Vidim da su objavu komentirale "visokoobrazovane" žene kojima posao ne treba. Mislim da nema smisla se objasnjavati, jer što god rekla doticne se smatraju uvrijeđenima. Al evo ako mi dopustite samo bi dala odgovore na neka vaša pitanja. I mislim da bi tu rasprava trebala biti završena. Ovako: Naravno da ide prijava, danas rijetko(bar ja nisam čula) da netko radi sezonski posao bez prijave. Tamo gdje su inspencije vrlo česte. Radi se koliko se radi, a to nije od jutra do sutra. Jer kad uzmemo u obzir čitavu sezonu, recimo 4 mjeseca. S obzirom da nekad ce osoba raditi 4 sata dnevno a nekada više. Kad sve zbrojimo koliko sati osoba radi u ta 4 mjeseca nece biti ostecena ni izrabljena. U konačnici to ispane kao da je radila 8 sati dnevno svaki dan. Za sezonu i vise nego prihvatljivo. S obzirom da kad pogledan sta ljudi dozivljavaju na poslu, od neisplata plaći do svega ostalog i dalje smatram da ja nisam ponudila najgori posao. Onaj ko je radio na sezoni ( ali da je zaradio) shvatit ce o cemu govorim. Ako Vi smatrate da sam ja nekoga uvrijedila onda svaka čast. Svi mi imamo pravo izbora i svi znamo što je dobro za nas a što ne. Niko nikoga ne moze prisliti da radi ( a to je kod nas opće poznato na statistiku nezaposlenih i osoba koje primaju socijalnu pomoć) Kao radnik zaradim oko 50 000kn a to niti sa jednim poslom nebi mogla, osim da san doktor. A ni doktori vise nisu cjenjeni kao što su bili. Isto tako mislim da osoba koja radi od svoje zavrsene skole ce u budućnosti više znati cijeniti svoj posao sa manjom plaćom i slobodnim danima u tjednu. Za razliku od onih koji su svoje poslove dobijali u drzavnim ustanovama preko veze ( zato imamo toliki broj nadrkanih teta na šalterima i u bilo kojim drzavnim ustanovama) Dok osoba koja se nije bojala posla će drugačije dozivljavati svaki "bolji"posao koji mu se ukaže.
2018 02 05
I zbilja nema smisla nastaviti ovo prepucavanje. Nisam nikoga molila za posao, samo sam napisala oglas. Svaki dan se susrećem s time da netko prosi za robu, hranu kuka i plače a nitko ne zeli raditi. Dok je meni zdravlja ja cu raditi, neću se nikoga moliti niti sam se nikoga molila. Lijep pozdrav!
2018 02 05
> cezarkoana: > I zbilja nema smisla nastaviti ovo prepucavanje. Nisam nikoga molila za posao, samo sam napisala oglas. > Svaki dan se susrećem s time da netko prosi za robu, hranu kuka i plače a nitko ne zeli raditi. Dok je meni zdravlja ja cu raditi, neću se nikoga moliti niti sam se nikoga molila. > Lijep pozdrav! Lijepo od vas da ste objavila oglas, jer sigurno ima cura koje će vam se javiti. Plaća od 7.500 tisuća kuna + smještaj, vjerujem i hrana, za konobara koji hoće raditi nije minimalac. Dobra je to plaća, netko bi rekao, super.
2018 02 08