Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Sastanci. Ona i on. Brak /

Crkveni razvod

da ne prdoklačimo, evo... https://smn.hr/ustanove/sud
2020 06 14
> dobrojutro: > da ne prdoklačimo, evo... > https://smn.hr/ustanove/sud 8 godina rješavaju slučaj?!?
2020 06 15
> Danijela707: > s obzirom da se preudala, već je u tzv.smrtnom grijehu. Preudala se, živi u sretnom braku, djeca žive u miru, odgaja ih biti dobri ljudi, to ne može biti smrtni grijeh, to je zdravi temelj za budućnost djece, najljepše moguće. Iz komentara zaključujem da si vjernica, vjeruješ u Boga, ako da, pokušaj vjerovati u Božje milosrđe/milost, koje je veće i jače od svih grijeha. Jesi li čula o sinu razmetnome, izgubljenom novčiću i ovčici, vjerujem da jesi, dovoljno. Najveći smrtni grijeh napravili su svi oni, koji su ljude doveli na rub siromaštva ili siromaštvo, dok oni uživaju sve blagodati na njihovoj muci i jadu.
2020 06 15
> katarinamartina: > > Danijela707: > > s obzirom da se preudala, već je u tzv.smrtnom grijehu. > Najveći smrtni grijeh napravili su svi oni, koji su ljude doveli na rub siromaštva ili siromaštvo, dok oni uživaju sve blagodati na njihovoj muci i jadu. Čujte, Vatikanska banka jedna od najjačih na svijetu. Kad bi oni razvezali vrećicu, glad i siromaštvo bi se prepolovilo. Uz to, nemojmo smetnuti sa uma da ta ista banka ima udio u firmi "Pietro Beretta" za koji ne sumnjam da su svi čuli čime se bavi.
2020 06 15
> katarinamartina: > > Danijela707: > > s obzirom da se preudala, već je u tzv.smrtnom grijehu. > Preudala se, živi u sretnom braku, djeca žive u miru, odgaja ih biti dobri ljudi, to ne može biti smrtni grijeh, to je zdravi temelj za budućnost djece, najljepše moguće. > Iz komentara zaključujem da si vjernica, vjeruješ u Boga, ako da, pokušaj vjerovati u Božje milosrđe/milost, koje je veće i jače od svih grijeha. Jesi li čula o sinu razmetnome, izgubljenom novčiću i ovčici, vjerujem da jesi, dovoljno. > Najveći smrtni grijeh napravili su svi oni, koji su ljude doveli na rub siromaštva ili siromaštvo, dok oni uživaju sve blagodati na njihovoj muci i jadu. vjernica nisam, a terminologiju koristim koju koriste u crkvi jer je u Međugorju upravo tako rečeno osobi koja se crkveno nije razvela, a išla je na ispovijed. To joj je rekao svećenik, a ne ja. Ja sam bila tek vozač. Koliko je zdravo okruženje za djecu i jesu li sretna s tom gospođom i njenim suprugom, nemam pojma. Imate dvije pretpostavke u komentaru, jedna je sigurno pogrešna, a nadajmo se da vam je makar druga točna.
2020 06 15
> malllaaaa: > > dobrojutro: > > da ne prdoklačimo, evo... > > https://smn.hr/ustanove/sud > 8 godina rješavaju slučaj?!? Nekima riješe za 8 dana ili mjeseci. Ovisi. Djeca idu na vjeronauk od 1. razreda osnovne škole, u 4. razredu na Prvu pričest, odrasli to obave u jednom/dva dana. Za Krizmu ista situacija. Neki svećenici odbiju krstiti dijete ako roditelji nemaju sve sakramente, ima ih koji su sretni da mogu krstiti dijete, jer ga oslobađaju istočnog grijeha praroditelja. Grijeh je odbiti krstiti dijete, a ne da svećenik donosi zaključak hoće li dijete biti ili neće, odgajano u vjeri. Vjera je, po meni, biti dobar čovjek, ne raditi a niti poželjeti nekome/nikome zlo, a ne busati se u prsa da je veliki katolik jer je primio sve sakramente, živi u braku zavjeta dok ih smrt ne rastavi, a ono pakao u obitelji, od nasilja do zlostavljanja i sve najgore. Ako roditelji žele krstiti dijete, mora im se to omogućiti, ako ne žele, dijete kad odraste odlučiti će samo. Isusa nisu krstili sa mjesec/dva starosti, krstio se sa 30 godina.
2020 06 15
> katarinamartina: > > malllaaaa: > > > dobrojutro: > > > da ne prdoklačimo, evo... > > > https://smn.hr/ustanove/sud > > 8 godina rješavaju slučaj?!? (...) > Ako roditelji žele krstiti dijete, mora im se to omogućiti, ako ne žele, dijete kad odraste odlučiti će samo. Isusa nisu krstili sa mjesec/dva starosti, krstio se sa 30 godina. Ako ćemo se pridržavati Svetog pisma kao što jest, onda bi pravi vjernik trebao biti obrezan kao Isus, i to još u djetinjstvu, ne jesti svinjetinu, ne piti alkohol, kada se moli nema držanja sklopljenih ruku kao hindusi, nego se klanja u stilu muslimana itd itd Puno ima zakona u toj knjizi što ne poštuju ni pastiri, a kamo li stado. Ako ćeš biti dio neke "stranke", onda poštuješ sva pravila, bez iznimke (za početak pročitaš literaturu), a ne samo ono što ti se sviđa i što ti u određenom trenutku odgovara.
2020 06 15
A ovaj istočni grijeh je priča za sebe. Kako nevino dijete, koje ne zna ni kako se zove, praktički tek izašlo iz žene, može biti krivo za bilo što? Zato što je živo? Od čega ga se to čisti uopće? Odakle pravo roditeljima da odlučuju o takvoj jednoj važnoj stvari kao što je sloboda ispovjedanja vjere umjesto djeteta? Zar se to dijete ništa ne pita?
2020 06 15
> malllaaaa: Uz to, nemojmo smetnuti sa uma da ta ista banka ima udio u firmi "Pietro Beretta" za koji ne sumnjam da su svi čuli čime se bavi. Moram te negirati, Vatikanska banka nema udio u privatnoj kompaniji FAPB/Italia, a niti je ikada imala. Ta dezinformacija se dugo vrti po netu, a na temelju jedne fotke kardinala sa snajperom koji nema veze sa Berettom. U startu objave o Vatikanskoj banci kao drugom najvećem dioničaru te kompanije za proizvodnju oružja, uslijedio je demant iz FAPB-a, tako da su to samo priče, jer banka nije niti na popisu dioničara.
2020 06 15
> malllaaaa: > > katarinamartina: > > > malllaaaa: > > > > dobrojutro: > > > > da ne prdoklačimo, evo... > > > > https://smn.hr/ustanove/sud > > > 8 godina rješavaju slučaj?!? > (...) > > Ako roditelji žele krstiti dijete, mora im se to omogućiti, ako ne žele, dijete kad odraste odlučiti će samo. Isusa nisu krstili sa mjesec/dva starosti, krstio se sa 30 godina. > Ako ćemo se pridržavati Svetog pisma kao što jest, onda bi pravi vjernik trebao biti obrezan kao Isus, i to još u djetinjstvu, ne jesti svinjetinu, ne piti alkohol, kada se moli nema držanja sklopljenih ruku kao hindusi, nego se klanja u stilu muslimana itd itd > Puno ima zakona u toj knjizi što ne poštuju ni pastiri, a kamo li stado. > Ako ćeš biti dio neke "stranke", onda poštuješ sva pravila, bez iznimke (za početak pročitaš literaturu), a ne samo ono što ti se sviđa i što ti u određenom trenutku odgovara. Pobrkala si kockice. ;)
2020 06 15
> malllaaaa: > A ovaj istočni grijeh je priča za sebe. > Kako nevino dijete, koje ne zna ni kako se zove, praktički tek izašlo iz žene, može biti krivo za bilo što? Zato što je živo? Od čega ga se to čisti uopće? > Odakle pravo roditeljima da odlučuju o takvoj jednoj važnoj stvari kao što je sloboda ispovjedanja vjere umjesto djeteta? Zar se to dijete ništa ne pita? Nisam ja pisala Stari, a niti Novi zavjet, nisam svećenik, časna sestra također pa sam ti skroz kriva adresa. :)
2020 06 15
> malllaaaa: > Ako ćemo se pridržavati Svetog pisma kao što jest, onda bi pravi vjernik trebao biti obrezan kao Isus, i to još u djetinjstvu, ne jesti svinjetinu, ne piti alkohol, kada se moli nema držanja sklopljenih ruku kao hindusi, nego se klanja u stilu muslimana itd itd > Puno ima zakona u toj knjizi što ne poštuju ni pastiri, a kamo li stado Evo, zbog ovakvih komentara su teme svjetonazorskog karaktera totalni promašaj. Ovo gore napisano je moglo biti iz pera nekoga tko veze s teologijom nema, ali se razbacuje frazama koje je negdje načuo odnosno načula. Doista se ne mislim prepucavati niti ulaziti u raspravu o ovome, samo ću te zamoliti da ne lupaš gluposti koje eto, nemaju veze s naukom niti KC niti bilo koje druge kršćanske crkve, a niti Biblije koju čine i SZ i NZ, a tumače ju crkve. Malo se povuci iz ovoga jer pišeš neistine. Pitanje uvodničarke se odnosilo na predmet koji se tiče KC. Kako je u islamu i njihovim vjerskim bračnim zajednicama ne znam jer njihov nauk ne poznajem.
2020 06 15
> malllaaaa: > > andrejama: > > > ankicabanankica: > > > Skupiljala je novce za to, nwk pokusa ja joj zelim srecu iako sam joj ja rekla isto sto i vi teško da ce uspjeti, > > Znači ako sam dobro shvatila, crkveni razvod mora platiti 3000kn i za to je skupljala novce ili sam nešto pobrkala? Hvala > Ionako neće ući nevina u brak, ne znam zašto se onda inzistira toliko na ponovnim crkvenim ceremonijama kada iza toga ne stoji čvrsto uvjerenje, dapače požurila se svjetovno vjenčati prije nego li je definitivno raskrstila sa bivšim mužem, znači i pred Bogom. Ako joj tada svjetovni brak nije predstavljao problem, ne znam zašto se sad povlače neka pitanja... > Nije mi jasno koji je smisao dvostrukog sklapanja braka sa istom osobom? Da li se to uopće moguće nakon proteka određenog vremena (nisam razumjela da li su se davno ili nedavno vjenčali pred matičarem)? Mislim da se mora prvo crkveno vjenčati, onda se papiri šalju matičaru da dobiju zakonsku snagu. Kako god okreneš, opet se matičar u to upliće. Sve si dobro rekla, tako je. Ma mislim tko više uopće i ulazi u brak nevin, još se "nevinost" smatra ako je jedan partner, a dosta većina ih ima i poveći broj. A ovdje može biti i razlog za te sve ceremonije zbog toga što će reći okolina, pa nadalje zato što živimo u takvoj "kulturi" i sve van toga je nemoralno.
2020 06 15
> teehee: > > malllaaaa: > > Ako ćemo se pridržavati Svetog pisma kao što jest, onda bi pravi vjernik trebao biti obrezan kao Isus, i to još u djetinjstvu, ne jesti svinjetinu, ne piti alkohol, kada se moli nema držanja sklopljenih ruku kao hindusi, nego se klanja u stilu muslimana itd itd > > Puno ima zakona u toj knjizi što ne poštuju ni pastiri, a kamo li stado > Evo, zbog ovakvih komentara su teme svjetonazorskog karaktera totalni promašaj. Ovo gore napisano je moglo biti iz pera nekoga tko veze s teologijom nema, ali se razbacuje frazama koje je negdje načuo odnosno načula. > Doista se ne mislim prepucavati niti ulaziti u raspravu o ovome, samo ću te zamoliti da ne lupaš gluposti koje eto, nemaju veze s naukom niti KC niti bilo koje druge kršćanske crkve, a niti Biblije koju čine i SZ i NZ, a tumače ju crkve. Malo se povuci iz ovoga jer pišeš neistine. Pitanje uvodničarke se odnosilo na predmet koji se tiče KC. Kako je u islamu i njihovim vjerskim bračnim zajednicama ne znam jer njihov nauk ne poznajem. Meni je svaka tema zanimljiva gdje se slobodno može diskutirati o svemu i svatko ima pravo iznijeti što želi, vjera kao vjera je dosta skandalozna tema, istina je i uvijek se nameće tko je u pravu ili nije i teško je uopće dokazivati za nešto što ne postoje dokazi, osim da nešto prihvatiš takvo kakvo je ili ne. Zaista nikoga ne osuđujem da li je vjernik ili ne, no problem je što sve to iza sebe nosi mnogo toga problematičnog. Tu pričam o dokazanim i opipljivim stvarima. Osobno sam pročitala mnogo knjiga o tome, ne samo kršćanski nauk, već i Kur'an, kinesku filzofiju......da sve ne nabrajam, a ovo što mallllaaaa kaže je istina da je Isus bio obrezan.
2020 06 15
Evo mallllaaaa se već dotakla nekih pitanja, a ja bi samo nastavila, zašto sam izjavila termin "zatucanost" zbog koje me se proziva. Dakle u Bibliji crno na bijelo kako je ŽENA ta koja je kriva za prvi grijeh i jadan Adam ne bi on nikad da nije bilo te kuještine, ŽENA je također stvorena iz Adamovog rebra naknadno, paralelno u Kur'anu žene se navode kao manje vrijedne od muškaraca i da kad su "oni dani" u mjesecu mora biti u drugoj sobi i ne smije biti pored muškarca. Također i neke primitivne kulture i vjerovanja navode kako je ŽENA tada pod "demonima" i mora ju se udaljiti dok ne završe njene "tegobe". Zaključno tome ŽENE dugo nisu imale pravo glasa, još uvijek negdje nemaju, muškarci si još uvijek uzimaju za pravo zlostavljati žene, te ih podcjenjivati jer tako piše u najvažnijoj knjizi na svijetu. Nadalje što se radilo sve od 11 pa sve do 16.st, travarice se palilo kao vještice, znanstvenike proglašavalo luđacima, mentalno oštećene osobe vezalo po trgovima i naplaćivalo "predstave", križarski ratovi, čvrsta veza između kralja i pape, koja je rezultirala samo daljnjim bogaćenjem bogatih, a još više osiromašenjem naroda, nasilno pokršćavanje po cijeloj Africi pod maskom misija....
2020 06 15
1 2 3 4 5 6 7 ... 8