Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Moda /

Kako se lijepo oblačiti?

Pozdrav curke, otvaram ovu temu jer me već dugo pati jedno pitanje, a to je kako se lijepo i skladno obući, sa time da ne bude pretjerano ili minimalno. Otkako sam na krpicama, prodala sam nekih dobrih 80% svog ormara jer mi se nista ne svida. I rekla sam sama sebi, poceti cu se lijepo oblaciti, no svaki put kada odem u shopping nista mi se ne svida, i onda se vratim sa nekom bez veze krpicom koju opet prodam ovdje. Dosta puta vidim neku curu na ulici, lijepo obucena, a kad ja nesto slicno probam u trgovini, ne stoji mi. Osjećam se katastrofa jer mi se nista ne svida, ne znam gdje da dobar jeans kupim jer imam samo troje traperica u ormaru, koje su donekle😟
2020 08 04
Odlična tema! Pa, za početak trebaš znati kakav stil voliš. Ja volim eleganciju i neke klasične, jednostavne komade. Stoga znam unaprijed kada uđem u šoping centar u koje dućane neću ulaziti jer ne nude takve stvari i samo ću izgubiti vrijeme. Bezciljno lutanje od dućana do dućana zaista nema smisla. Svaki put kad sam izašla iz svoje comfort zone i kupila nešto šareno/otkačeno, stajalo bi u ormaru i na kraju završilo ovdje na prodaji. Ja sam imala problem što su kod mene postojale u ormaru samo bijela, bež, crna, siva... Pa čak i po ljeti. I dalje kupujem jednostavne komade koje je lako kombinirati, ali u bojama. Evo, danas nosim maslinaste hlače, kraljevsko plavu bluzu, bijele stiklice i bijelu torbu na koju sam stavila tamnoplavu maramu. Ponekad tražim inspiraciju za instagramu, ali opet to stavim u neki svoj đir. 😃
2020 08 04
I ne moraš se ograničiti na lokalnu ponudu, riskiraj sa online kupovinom i ukoliko ti nešto ne bude odgovaralo, uvijek možeš vratiti.
2020 08 04
Zanimljivaa tema ☺️ ja sam u zadnje vrijeme postala preizbirljiva, nista mi se ne svida,odem u shopping s namjerom da dosta toga kupim i na kraju ili nista ne kupim ili kako i sama kazes kupim neku bez veze krpicu hahah a isto vidam druge cure svuda kako su divno obucene i pitam se gdje samo pronadu takve lijepe stvari...a to kako se lijepo obuci,kada vidim da neka moja frendica/ poznanica ima neku lijepu odjecu,raspitam se gdje je kupljeno pa kupim i ja 😅
2020 08 04
Oblačenje je stvar osobnog ukusa i stila, ali uvelike igraju ulogu mašta, smisao za detalje, osjećaj za boje. Također, jako je važno stoji li ti uopće stil koji ti se sviđa. Nije čak dovoljno imati puno odjeće i komade koji ti se sviđaju, treba to znati kombinirati. Postoje neka pravila kojih se dobro pridržavati, makar, i kršenje pravila može biti pun pogodak. Ja recimo ne volim sakoe ni odijela. To je na nekome lijepo, ali meni ne stoje sakoi. Eventualno bi mi stajao sportski sako, ali klasični nikako. Također znam da mi ne stoje suknje do koljena. Najlonke- izbačene davno. Kratke suknje- nipošto. Kratke hlače- samo na plažu. Na petu-manju mogu imati samo gležnjače. Volim šareno- ali to se mora dobro iskombinirati, da ne bismo izgledali kao papige dobro je imati samo jednu šarenu stvar na sebi. Tako da...pokušajte izdvojiti odjeću koju imate i koja vam se sviđa. Vidite što vam nedostaje za kombiniranje pa to kupite. Listajte po Instagramu, pratite neke modne blogerice koje ne služe samo tome da reklamiraju dućane, već daju korisne savjete. Pravi modni trik koji uvijek pali je kombiniranje nekih hit komada s bejzik stvarima. Često znam provesti pola sata pred ormarom......ne bih li nešto složila jer često je važno- kakvo je vrijeme, idem li biciklom, imam li važan sastanak. Kada ste u dućanu pitajte se: s čim ću to nositi? A ne samo: jel mi se ovo sviđa? Trik je često u dobroj kombinaciji i u dobrom odabiru stila.
2020 08 04
Ja volim jednostavan stil (crno, bijelo, bez) jer se to moze kombinirati na sve. Sad, koliko puta vidim na nekome tako nesto obicno, a ja to ne mogu naci jer sve trgovine nude dosta toga sto je sareno bla bla. Za početak bih htjela naci dobar jeans, ne znam koje trgovine imaju dobar jeans, da je kvalitetan i da ce trajati plus da je vizualno lijep. Kod nas u Levisa nikad nema moga broja. A zare nemamo. Dosta sam se djetinjasto hajmo reci oblacila, htjela bih promjeniti svoj stil(realno prije nisam imala stila, sto kupis to nosi s) Ne znam gdje kupovati ☹️
2020 08 04
Preporucula bi stradivarius,meni su tamo rifle najboljee i vecinom ih kupim tamo. Nisu nesto pretjerano skupe (oko 150 kn mislim),ali sam stvarno prezadovoljna. A ako nemate Stradivarius u blizni,ima online za narucit 😊ali naravno stvar ukusa,nekom se nesto svida...
2020 08 04
Traperica ima posvuda, doduše lakše je kad si u velikom gradu. Imam puno traperica iz raznih dućana, sve do 400 kn i dugo mi traju. Najgore su mi se pokazale Zarine jer se elastin razvukao na mjestima i onda izgleda ružno. Kako voliš crno, bijelo, bež, toga uvijek ima u izobilju. I prugasti sako koji imaš na profilu vidim u 100 kombinacija...
2020 08 05
Potraži ispiraciju na youtubeu (capsule wardrobe, staples itd). Meni je to puno pomoglo, isto sam se riješila tu pola toga i sad gradim. Najvažnije je imati osnovne komade i onda detaljima upotpunjavaš. Naravno za svakog su ti osnovni komadi drugačiji, ali inspiriraj se. Npr. važno je imati dobre traperice, ali treba tražiti. Meni su recimo najbolje iz Europe 92 (LTB, Mustang) , Peek&Cloppenburga (Review, Only), Esprit... Tamo kad kupim, skuplje su ali odlične i kvalitetne, super stoje i dugo traju.
2020 08 05
> iskrica0: > Potraži ispiraciju na youtubeu (capsule wardrobe, staples itd). Meni je to puno pomoglo, isto sam se riješila tu pola toga i sad gradim. > Najvažnije je imati osnovne komade i onda detaljima upotpunjavaš. > Naravno za svakog su ti osnovni komadi drugačiji, ali inspiriraj se. > Npr. važno je imati dobre traperice, ali treba tražiti. Meni su recimo najbolje iz Europe 92 (LTB, Mustang) , Peek&Cloppenburga (Review, Only), Esprit... Tamo kad kupim, skuplje su ali odlične i kvalitetne, super stoje i dugo traju. Mi imamo tu peek and cloppenburg probati cu tu nesto naci Hvala ti
2020 08 05
Tralala je lijepo sve rekla, a i Sanja. Takodjer sam nosila samo crno, bijelo i sivo. Par puta sam se odvazila i obukla na crnu odjecu kraljevsko plave i zute detalje, dobro sam to smislila, bilo je umjereno i svidjelo se svima. Dotad sam mislila da su te dvije boje nespojive. I crvene na crnu.. Onda sam kupila i neki komad u boji, prljavo rozu, plavu, pa tamno zelenu kad je dobila svojih 5min slave, pa kasnije pokoji print od 2 boje, umjereniji.. Sad nosim i kicastije stvari, odnosno npr. Dosta sarenu haljinu sa jednostavnim bez sandalama, kombiniram sivu i crvenu, oker i crvenu (npr cizme i detalji oker, crvena vunena haljina) zimi crvenu bas volim, tamno zelenu isto.. najmanje crno i sivo nosim sada. Bijelu jos nisam toliko smanjila, jednostavno se osjecam super, nju kombiniram sa svjetlim pastelnim bojama, pa i printom. Ponekad cak i zimi ovisno o raspolozenju i materijalu kombiniram pastelne boje. Nema tu pravila, treba pokusati obuci ono sto na prvu izgleda skupa nenosivo.. I tako ispadnu top originalne kombinacije.
2020 08 05
Inace, ok, traperice dobre su must have, njih par. Ali opet dok se drzis traperica samo bit ce ti dosadne kombinacije. Pa logicno da trebas suknju midi i mini, haljine, hlace siroke i mrkva, svasta nesto.. dokle god mahnito trazis sto vise dobrih traperica zanemarujuci ostale odjevne predmete sve ce ti se svoditi na vrlo slicno.
2020 08 05