Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Okviri za dioptrijske naočale

Zna li netko mogu li naručiti okvir za naočale sa npr. adrialece pa da mi u optici ugrade leće u taj okvir ili moram baš i okvir uzeti kod njih. Hvala
2020 12 13
Mislim da se moze donjet okvir u optiku pa oni naprave stakla za taj okvir. Moj tata je mjenjao stakla jer mu se povecala dioptrija, a ostavio je stari okvir. Tak da pretpostavljam da se moze sa bilo kojom vrstom okvira.
2020 12 13
Možete 😄
2020 12 14
U većini optika može sve po dogovoru, ja sam prije 2tjedna u Optotimu nova stakla ubacila u stari okvir, tehničarka je baš bila ljubazna :") p.s. bila sam kod njih s Večernjak akcijskim bonovima, -50% na nova stakla ;)
2020 12 14
Možete u bilo kojoj optičarskoj radnji ja mislim. Cure koje ste mjenjale stakla na starom okviru, može mi neka napisat okvirno koje su cijene novog stakla? ☺
2020 12 14
Hvala na odgovorima. Ja sam pitala u Ghetaldusu za stakla, 545 kn su stakla sa zaštitom od plavog svjetla.
2020 12 14
> Tihana2509: > Možete u bilo kojoj optičarskoj radnji ja mislim. Cure koje ste mjenjale stakla na starom okviru, može mi neka napisat okvirno koje su cijene novog stakla? ☺ Hm... Može varirati od par stotina do par tisuća kuna... Ovisi o dioptriji, debljini leća koje želiš, zaštitama, boji, proizvođaču... Plaćala sam od manje od 1000 do oko 2000 kn za leće sunčanih naočala (za dioptrijski okvir). Ali velim, ovisi o svemu što sam navela i pretpostavljam da za neku malu dioptriju možeš proći znatno jeftinije. U mome slučaju to nažalost nije moguće. Što se tiče pitanja iz uvodnog posta, moguće je. Ne znam ni za jednu optiku koja to ne prihvaća. Jedino kaj se kod uzimanja i okvira i leća može veći popust dobiti. Bile su tu na forumu i neke curke koje rade u optici, ne sjećam se nickova, možda se jave.
2020 12 14
Načelno se može, neće Vas odbiti u smislu da im se ne isplati ili da im se neće dati, ali..... Ne pašu sva stakla u svaki okvir oblikom. Mene su odbili jer sam tad imala dioptriju -10 i nema teoretske šanse da takva stakla (čak ni ona napravljena komprimirana, da budu upola tanja) stanu u tanki žičani okvir kakav sam zamislila. x-)
2020 12 14
> Tihana2509: > Možete u bilo kojoj optičarskoj radnji ja mislim. Cure koje ste mjenjale stakla na starom okviru, može mi neka napisat okvirno koje su cijene novog stakla? ☺ Moja dioptrija je -3.00 i -2.50, uzela sam samo jaču zaštitu protiv grebanja, regularna cijena je bila 1600kn za oba stakla (i s -50% kuponom sam platila manje) Kao što je gore TeeHee napisala, cijene ovise o dioptriji i svim slojevima koje hoćeš, antiscratch, blue light, fog... Svašta mi je nudila i neke cifre su bile boli glava, i to samo za jedno staklo :') :') Odustala sam od stakla protiv magljenja jer bi za moju dioptriju izašlo oko 1300kn po staklu (Optotim) što mi trenutno zbog situacije nije bilo isplativo
2020 12 15