Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Životno osiguranje kao štednja

Pozdrav. Vec dok ovo krećem pisati, očekujem kritike, zabrane i sl, ali to je sastavni dio moga posla; mada i života općenito svih nas, sve više. Radim u osiguranju, posao sa prednostima i nedostacima, kao i neki od programa osiguranja, ali ne paše svima sve Ja osobno vec godinama sam razmišljala o životnom osiguranju, jer sam samohrana majka,pitanja što, ako i kad ja nemogu, nema me, briga o budućnosti.... I svejedno godinama, tek dok nisam krenula ovo raditi, a i mjesecima nakon toga, nisam napravila taj korak, potpisala ugovor. Prije toga, imala sam štednju i dobar dio novca pojela je inflacija, vođenje računa i naknade itd, i nakraju je kupljen mali prastari auto od toga. Jedan dan, sinu želim bolji auto, i vozački; mogućnost da ide na eskurziju, mogućnost da ostvari neki san, putovanje... Za njega imam životnu štednju do 19. godine, sa pokrivenim rizicima ozljeda. Za njega i za sebe imam štedno životno povezano sa pojavama bolesti, pokrivena su druga liječnička mišljenja, i sav dogovoreni novac ukoliko, zlu netrebalo, zatreba, dobijem za liječenje. Treće životno koje imam mi je oblik investicijske štednje i 3. mirovinski stup, gdje uz uplaćeno, dobivam i dobit. Ništa ne prodajem, samo potičem da razmislite, jer kasno je kada je kasno. Opet, ništa Vam ne prodajem, ali tu sam za izračune i informacije
2022 10 27
Zivotno osiguranje smatram kao prednost Dobro ga je imati Imam policu zivotnog osiguranja na 25 godina Cini se dugo,bome i je,ali eto imam jos manje od 10 godina za placati I meni je bilo na pameti kad sam uzimala,eto od tih novaca kupit cu auto,dal ce biti auto,nesto za djecu ili za kucu,nije niti bitno Moja mama je zbog godina imala policu na 18 godina,i nakon dosta godina placanja,zvali ju iz osiguranja,da eto polica ne moze ici na 18 godina,nego na 25 I nisu joj postojecu policu produzili nego napravili novu Stara polica koju je do tada placala je kapitalizirana Tek nakon isteka 18 godina moze podici taj uplaceni novac I eto ove godine je dobila taj novac,te sada ima drugu policu od 25 godina koju placa Taj novac gledam kao stednju,jer tko od nas moze 25 godina odvajati novac sa strane,a da nikad ne uzme dio od toga Prijevremene isplate ne savjetujem jer tada osiguranje uzima velik dio novca sebi Moj prvi susjed je prekinuo placanje osiguranja i trazio isplatu novca,jer je cuo da ce osiguranje propasti Eto proslo je vise od 10 godina,osiguranje nije propalo,a on je dobio mali dio novca koji je uplatio I ne, ja ne radim u osiguranju ,niti imam veze s tim Proguglajte,raspitajte se i sami odlucite Nekome je prevara,nekome je zao novaca Mislim da se mjesecno 200 kn moze odvojiti za to
2022 10 27
Dobro je imati bilo kakvu vrstu štednje i ulaganja pa da se nakon nekoliko godina taj skupljeni iznos može podignuti. Samo što su u zadnje vrijeme cijene svega povišene. Za osnovne stvari kao što je hrana, higijenske potrepštine se u današanje vrijeme izdvaja puno veća cifra nego prije nekoliko godina. Moja mama i svekrva imaju mirovinu oko 1600 kn, njima je puno i 50 kn izdvojiti za to, a kamoli tek 200 mjesečno. Zbog toga mnogi ni ne razmišljaju o osiguranju ili bilo kakvim opcijama štednje.
2022 10 27
Plaćam 22 godine životno osiguranje Prvotno je bilo zbog posla(u Engkeskoj)jer nisam imala osiguranje doma ,pa su bile dvije police ,životno i od ozljede ,ostalo je samo životno .U nekoj fazi sam povećala premiju smanjila godine plaćanja tako da ako se ne varam sada imam jos 10 godina i puna isplata .Trazila sam izračun ako bi prijevremeno prestala plaćati ,na kraju odustala ,ne zato jer je veliki gubitak(nije ni mali)nego sam se predomislila jer je malo novaca za nesto veliko a puno za bez veze . Svakako je dobro ali da cete zaraditi necete ,takvo je stanje na tržištu da sumljam dobiti vise od 200-300eu nakon sto isplatim policu
2022 10 27
U kojoj osiguravajućoj kući ste osigurani? Ima ih više ? Preporuke ?
2022 10 27
Ja radim u GRAWEu i imam tamo 3 police. Možda uzmem još i u drugoj kuci neku na kratki period, kao štednju za auto. Ali što to se osnovnih polica tice, po meni je bolje na što duži period napravit, jer novac ce nam trebati bas za tu malu mirovinu ili možda za liječenje. Ujedno postoji i opcija zajam na temelju polica životnoga, znaci može se uzeti i posudba dijela novca, pa se preracuna krajnja svota ili dogovori kamata. Riziko je isto dobro imati u slucaju ozljeda, a to se može ukidati po želji, ugovoriti samo pocetkom osiguravateljske godine, isto tako i smanjti ili povecati svotu. Ne želim zvucati kao isprani mozak, ili prodavati, mada ja to vidim i kao dobro djelo. Primjera radi; moj susjed je baš imucan za hrvatske pojmove i ima hrpu nekretnina, auta i sl, ali nazalost dogodio mu se tumor, i to na mozgu. Policu je uzeo prije 2 godine i sada mu je isplacena cijela ugovorena svota i kaze, hvala B, jer mu baš sada treba novac, a sve što on ima je uloženo. Plus, dobio je i drugo liječničko mišljenje iz ugovorene klinike u Americi, gdje je dobio i preporuku za drugačiju terapiju. Situacije se dešavaju, nezgode, smrti, bolesti; crnjak, ali realnost. Tu je opet dobro imati životno naspram klasicne štednje. A ako želite isključivo štednju, onda definitivno investicijsko životno, trenutno je loše stanje na tržištu, ali zato za mjesecni iznos vi kupite više toga i kada krene rasti, rasti ce sve skupa, udjeli i dobit, a isto tako se može produžiti ako na isteku niste zadovoljni dobiti itd, odnosno to za vas radi firma koja vodi mirovinske fondove u Austriji. I još jedan savjet, uložite u "ekološke" fondove, jer sve ide prema tome, zaštita okoliša itd i to ce kroz godine masovno rasti. ....... Slobodno ako Vas zanima izračun, kako to zapravo izgleda na papiru, koji su uvjeti i sl, pišite u inbox, jer nemogu ovdje napisati službeni mail, ne dopušta, pa Vam s njega Vam sve informacije pošaljem.
2022 10 29
Merkur ,i kako kazu ljudi koji se bave osiguranjem jedna od “čvrstih “polica Dobra ugovorena svota
2022 10 30