Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Helicobakter pylori

Ima li tko iskustva s ovom "divnom" bakterijom? Jučer mi je stigao pozitivan nalaz iz uzorka stolice, dobila sam trojnu terapiju - čitaj donijela sam kući punu vreću tableta za 14 dana + još mjesec Acipana + Linex + fluimukan jer sam usput pokupila i neku virozu i odvratan kašalj tako daa.. osjećam se haaj.. :P Pošto mi dr nije rekao što jesti, što izbjegavati, kakva su vaša iskustva? Nemojte mi samo reći da jedem ono što mi paše jer mi ne paše ništa, čak ni obična voda :s
2017 02 09
Ja čekam nalaz, nisam još digla. Nema neke filozofije, popiješ i to bi ju trebalo sredit. Neki teško podnose..ufff
2017 02 09
nemoj jeest kiselo i mlječne proizvode
2017 02 09
Definitivno izbjegavaj jako masnu i tešku hranu te hranu koja malo više napuhava i to je to. Ostalo bi trebali obaviti lijekovi :)
2017 02 09
> Majalike: > Ja čekam nalaz, nisam još digla. Nema neke filozofije, popiješ i to bi ju trebalo sredit. Neki teško podnose..ufff Ajoj, da je bar tako. Nažalost, svi koje znam da ju imaju, nikad je se ne riješe. Ne stvara probleme baš konstantno, ali kada padne imunitet, dođe stres, ponavlja se terapija. Naravno, nije ti to toliki problem, nego moguće komplikacije. Općenito iz temelja promijeniti prehranu kao u slučaju gastritisa pa slobodno i to guglaj. Bit će teško u početku, ali čovjek se zapravo brzo privikne. U svakom slučaju izbaciti šećere, a to znači i mlijeko i voće svesti na minimum. Izbaciti kavu, čaj, duhan, alkohol...znam da se podrazumijeva, ali eto. Povrće i meso na lešo ti je najsigurnije jesti, tj. najsigurnije ti je spremati jela ko za bebe, lagana, nezačinjena i s manje soli i masnoća.
2017 02 10
Prije par godina sve cure/zene od kuce smo dobile, prije nona pa mama pa ja i zadnja sestra. Strasno je bilo, non stop neko je povracao ili trebao bijezit u wc zbog proljev. Neznam tocno zasto smo dobile jedna iza druga ali u svaku slucaju ako zivis s nekim operisi uvijek dobro ruke, nemojte piti iz iste case itd. A za hranu probaj jesti regolarno, 5/6 puta na dan, manje porcije ali cesce. Tako ce bit manje napor za stomak. Nemoj popiti tablete za bolovi ao aspirin ili brufen jer sada bi ti mogle jos vise osteti stomak. I lijekovi popi tocno tako ti je doktor reko. Jer ako se ne lijeci taj bakter poslje mogu doci po komplikacije.
2017 02 10
Draga ja ti želim brz oporavak <3 Cure su već dale dobre savjete. ;) Samo polako, čak i ako ti nije do jela, jedi barem pomalo, pazi na unos tekućine i vjerujem da će to biti sve dobro <3
2017 02 10
uh,kako ti nije doktor rekao što jesti? ja sam to imala,nažalost. smjela sam jesti samo kuhanu hranu: juha,kuhano meso,kuhani krumpir,riža,štapići i piti vodu. i šaku tableta 1x dnevno :(
2017 02 10
Toplo preporučam tinkturu i čaj od bamije.
2017 02 11
Meni su nekih godinu dana sumljali da imam to i gastritis i lijecili me protiv toga na svu srecu nisam imala to. Ali sam bila na dijeti i dobila tocne upute sto i kako. Cure su gore vec spomenule kloni se pecene i teske hrane, mlijecnih proizvoda, u zamjenu za mlijeko imas acidofilno ili kefir meni odlican bio za zeludac. Rizine kekse, dvopek, bez zacina, povrce, ali ne sve. Meni npr neke stvari nisu smetale, al neke su bile uzasne kao sir ili rajcica nisam smjela ni pogledat to, a stim da nisam imala bakteriju. Pila sam acipan ali meni nije nista radil za moj zeludac i nisam jedina kojoj nije pomogo, tako da ako ti se ne smiri od tableta trazi neke druge. Zelim ti brz oporavak znam kak je to :)
2017 02 11
Moj suprug je to izliječio kod travara, nakon tih pustih lijekova koji mu nisu pomogli otišao je s nalazima Ćelikoviću, negdje na Ravnicama, dobili smo bili preporuku za njega. Dobio je prvu kuru koja se sastojala od kapi, tinkture i čajeva, uglavnom 2 neke bočice i čaj. Već mu je druga kura izliječila bakteriju jer je stalno kontrolirao u Suncu nekakvim testom na dah, da ne guta onu glupu sondu, tako da treću kuru nije ni trebao. Ne znam jel radi još uvijek taj čovjek, trebalo bi provjeriti. Hrana je svakako važna, lagano i mediteransko, kako su napomenule cure
2017 02 11
> sanjaurban: > Moj suprug je to izliječio kod travara, nakon tih pustih lijekova koji mu nisu pomogli otišao je s nalazima Ćelikoviću, negdje na Ravnicama, dobili smo bili preporuku za njega. Dobio je prvu kuru koja se sastojala od kapi, tinkture i čajeva, uglavnom 2 neke bočice i čaj. Već mu je druga kura izliječila bakteriju jer je stalno kontrolirao u Suncu nekakvim testom na dah, da ne guta onu glupu sondu, tako da treću kuru nije ni trebao. Ne znam jel radi još uvijek taj čovjek, trebalo bi provjeriti. Hrana je svakako važna, lagano i mediteransko, kako su napomenule cure Da li to stvarno pomaze ici kod travara i tano se lijecit? Cula sam par puta da ljudi idu na alternativu, ali nisam se nikada raspitala
2017 02 12
kako kome, zavisi o slučaju no činjenica je da cijela farmaceutska industrija počiva na narodnoj medicini- zna se zašto su dobri neven, menta, sljez, npr. pa su oni jedan od sastojaka u nekom lijeku sjećam se da je naš travar tražio nalaze od liječnika, nije to ono ćiribu ćiriba pogađam šta te boli s vrata
2017 02 12
ma razumijem da nije neki čarobnjak sad, nego me baš zannima za to, jer mi liječnici ne mogu pomoć jer nemaju pojma očito, pa reko možda bi to bilo dobro
2017 02 12
> danijela227: > ma razumijem da nije neki čarobnjak sad, nego me baš zannima za to, jer mi liječnici ne mogu pomoć jer nemaju pojma očito, pa reko možda bi to bilo dobro Jesi bila na gastroskopiji? Koju dijagnostiku si prošla? Ja sam bila na Controlocu, meni je pomogao. Imala sam kratkotrajni izlet s peptoranom od kojeg mi je bilo strašno. Kad sam, ko i ti, shvatila od čega mi je loše, a od čega ok, prestala sam piti i tablete. Ovo je uključivalo i smanjenje stresa i kontrolu prehrane. Sad mi je to ko vodu pit. Inače isto jako loše reagiram na sir kao i ti, ali samo svježi s više mm. Svježi posni mi je ok, kao i tvrdi i polutvrdi sirevi. Rajčica mi ne pada teško, ali npr. med me uništi.
2017 02 12
1 2