Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Zatvaranje porodiljnog

Drage moje, uskoro mi istice porodiljni i nesto mi nije jasno.. Naime, dobila sam rjesenje u kojem pise da se 2.3. trebam vratiti na posao, no zbog vise razloga (prvenstveno preseljenja) odlucila sam dati otkaz. Poslodavac mi je rekao da je vazno da dodjem potpisati otkaz bilo koji dan do tog datuma no mene zanima jedno.. pa zar ne gubim onda naknadu za preostale dane ukoliko otkaz potpisem npr.sutra. I kakva je opcenito procedura zatvaranja porodiljnog? Kamo prvo ici? Hvala od srca!
2019 02 13
Savjetovala bih Ti, onako laički, odradi još dan-dva jer onda imaš pravo i na godišnji odmor i nikako Ti ne bih savjetovala dati otkaz jer onda nemaš naknadu s Zavoda za zapošljavanje... Pokušaj se dogovoriti za sporazumni ili nek oni Tebi daju otkaz.... Moraš se sama raspitati u HZZO i u ZZZ za uvjete - to je uvijek najrelevantnija informacija...
2019 02 14
> KontesaNeraZG: > Savjetovala bih Ti, onako laički, odradi još dan-dva jer onda imaš pravo i na godišnji odmor i nikako Ti ne bih savjetovala dati otkaz jer onda nemaš naknadu s Zavoda za zapošljavanje... Pokušaj se dogovoriti za sporazumni ili nek oni Tebi daju otkaz.... > Moraš se sama raspitati u HZZO i u ZZZ za uvjete - to je uvijek najrelevantnija informacija... Mislite da bi imala pravo na godisnji zbog jos par dana rada? Citala sam nesto da se moze traziti godisnji odmor koji se nije iskoristio lani? Jer nisam radila cijelu godinu pa ga nisam niti koristila..sto se sporazumnog tice..cak ni tada se nema pravo u svim situacijama na naknadu s biroa (izuzev preseljenja bracnog druga u neko deseto mjesto i sl)..a ova druga opcija..mislim da mi nece oni pisati otkaz jer im radnik treba, a u slucaju da mi da otkaz na to radno mjesto ne moze zaposliti novu osobu narednih 6mj pa i to otpada..iskreno, nije mi cilj nakada s biroa jer sam se pomirila s tim da ju necu dobiti nego me samo zanima kamo prvo ici..zbunilo me jer mi je poslodavac rekao da ne dolazim taj dan kad istice porodiljno nego sto ranije od tog datuma, ali mi je nekako logicno da ako potpisem otkaz recimo 14.2. porodiljni se zatvara s tim datumom, a ne 2.3.? Ili? On mi veli da mene i tako isplacuje hzzo i da cu normalno primiti porodiljnu naknadu za taj zadnji mjesec? Ali zar ne salje on njima papire?
2019 02 14
Ninica, bez obzira sto ste bili na porodiljnom imate pravo na neiskoristeni godisnji odmor iz 2018.g.i na razmjerni dio za 2019.g. Ako vi dajete otkaz poslodavcu vjerojatno ce vam ponuditi sporazumni raskid. Mozete otici potpisati raskid ugovora i sutra, ali neka vam raskid naprave sa zadnjim danom porodiljnog.
2019 02 14
Hvala Vam puno na odgovorima ❤ Sto se tice sporazumnog otkaza, ma nije problem-potpisat cu ga..radno mjesto mi je bilo u zg, a sad sam kojih 250km dalje pa mi stvarno vise ne odgovara ta lokacija rada. Samo se nadam da nece biti natezanja oko godisnjeg 😐
2019 02 14
Ninica, ivana.drusković je sve napisala što bih i ja dodala... samo bih još skrenula pozornost na jednu mogućnost... a to je sporazumni prijelaz iz jedne firme u drugu (pa i na drugi kraj države) ako si u državnoj ili u javnoj službi... da ne izgubiš i ne prekidaš radni odnos... Kad jednog dana budeš razmišljala o mirovini bit će važan svaki mjesec radnog staža... Sretno...<3
2019 02 15
Slazem se sa gore navedenim..ali jos jedan savjet..ako imate nekoga svog pa da vas poslije otkaza prijavi na rad na 15 dana i onda vas odjavi ostvarujete onda pravo naknadu sa zavoda za zaposljavanje..zasto ne bi tu mogucnost iskoristili..
2019 02 15
Aha..mislite prijavi me i da mi otkaz kao visku i sl? Nisam znala za tu mogucnost. Puno hvala 😁
2019 02 15
> velimir: > Slazem se sa gore navedenim..ali jos jedan savjet..ako imate nekoga svog pa da vas poslije otkaza prijavi na rad na 15 dana i onda vas odjavi ostvarujete onda pravo naknadu sa zavoda za zaposljavanje..zasto ne bi tu mogucnost iskoristili.. Velimir,pravo na novčanu naknadu nema osoba ako je radni odnost trajao kraće od tri mjeseca, a prethodni radni odnos prestao zbog njezine krivnje. Netko bi ju trebao zaposliti na ugovor o radu na određeno vrijeme od 3 mjeseca. I taj radni odnos bi prestao istekom ugovora o radu.
2019 02 15
Velimir, u pravu ste.. prijava na 15 dana je moguca, samo je vazno da se u e knjizici vide dvije stavke.. da par dana budes kuhar, a par konobar na primjer. Bez prekida naravno. Cure hvala vam puno 😘
2019 03 01
> Ninica: > Velimir, u pravu ste.. prijava na 15 dana je moguca, samo je vazno da se u e knjizici vide dvije stavke.. da par dana budes kuhar, a par konobar na primjer. Bez prekida naravno. Cure hvala vam puno 😘 Da da svakako to..zato sam naglasila da ima mogucnost prijava na 15 dana jer znam sa sigurnoscu..tako da iskoristite to svakako ako imate priliku..jos ako imate vise staza size ce te imati pravo na naknadu..lp
2019 03 01
> ivana.druskovic: > > velimir: > > Slazem se sa gore navedenim..ali jos jedan savjet..ako imate nekoga svog pa da vas poslije otkaza prijavi na rad na 15 dana i onda vas odjavi ostvarujete onda pravo naknadu sa zavoda za zaposljavanje..zasto ne bi tu mogucnost iskoristili.. > Velimir,pravo na novčanu naknadu nema osoba ako je radni odnost trajao kraće od tri mjeseca, a prethodni radni odnos prestao zbog njezine krivnje. Netko bi ju trebao zaposliti na ugovor o radu na određeno vrijeme od 3 mjeseca. I taj radni odnos bi prestao istekom ugovora o radu. Ima prijava na 15 dana ali ako je predhodni radni odnos trajao 9 mj minimalno tako da znam sa sigurnoscu..i ako je ona dala otkaz onda se na drugo radno mjesto prijavi 15 dana i dobije otkaz kao visak svakako opet stjece naknadu
2019 03 01