Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

mojekrpice.hr /

Ideje /

Pomoć oko udomljavanja psa - Vinkovci i okolica

Ekipa, Evo mene još jednom, ali s drugim psom. Pronađen u "šikari", ostavljen da ugine. Volonteri i udruge koje su mi obećale pomoći oko udomljavanje samo da ga izvučem, više ne reagiraju. Kolegica i ja smo ga izvukle, smjestile u prazno dvorište njene tetke koja je trenutno u domu. Kuća se prodaje. Još samo 3tj imamo smještaj za njega. Ona ga je svaki dan obilazila i hranila 2x. Manji pas, po mojoj procjeni ima cca.godina, mješanaca. Predivna zaigrana maza, nije naučen na druge pse. Molim pomoć oko udomljavanja na području Vinkovaca i okolice ili ukoliko se nađe udomitelj izvan tog područja, pomoć oko prijevoza. Nemamo više gdje s njim. NE ŽELIMO GA VRAĆATI NA ULICU ALI NEMAMO GDJE S NJIM. ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/a90b0076eb04fdbf71173b1bfbffb014.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/b59f2cec9dccbb4550e795b5a5a2f6d2.jpg) ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/b555e59ab76ebdf8238f67ff543c26d3.jpg)
2020 04 26
Užasno je to što se događa ,moja frendica je pronašla isto tako kujicu u napuštenom dvorištu, zove komunalnog on ju odbije nije njegov posao kaže joj ne može ništa treba veterinarskog inspektora poslati na teren sve prijavi hrani kujicu svaki dan u tom dvorištu nitko ništa .Zove azil oni ne mogu ništa prvo veterinarski inspektor ,i naravno da poludila u poslala sve u pm i udomila tu kujicu iako ima jednu doma.To je psić 3 mj bez čipa itd.Ja sam nedavno dobila malog psića ustvari dečko dijelio tko želi isti maleni 6tj bebica držim ga na terasi dok naraste onda će na selo gdje imamo OPG ,ali moru reći ti cijepljenje itd uopće nije jeftino , ali zato dobivam već sada ljubav i zagrljaj u svakoj posjeti uza kuće kad dođem mu u goste😂 na terasu ima kućicu od mačke i jako je aktivan i prepametan mještani ovčar i neki otac koji je preskočio ogradu kod kuje nije viđen 😉
2020 04 26
> EMINNAD: > Užasno je to što se događa ,moja frendica je pronašla isto tako kujicu u napuštenom dvorištu, zove komunalnog on ju odbije nije njegov posao kaže joj ne može ništa treba veterinarskog inspektora poslati na teren sve prijavi hrani kujicu svaki dan u tom dvorištu nitko ništa .Zove azil oni ne mogu ništa prvo veterinarski inspektor ,i naravno da poludila u poslala sve u pm i udomila tu kujicu iako ima jednu doma.To je psić 3 mj bez čipa itd.Ja sam nedavno dobila malog psića ustvari dečko dijelio tko želi isti maleni 6tj bebica držim ga na terasi dok naraste onda će na selo gdje imamo OPG ,ali moru reći ti cijepljenje itd uopće nije jeftino , ali zato dobivam već sada ljubav i zagrljaj u svakoj posjeti uza kuće kad dođem mu u goste😂 na terasu ima kućicu od mačke i jako je aktivan i prepametan mještani ovčar i neki otac koji je preskočio ogradu kod kuje nije viđen 😉 Ja nemam gdje s njim. Imam svog psa koji ne podnosi niti jednu drugu životinju. Odmah sam rekla da nemam gdje s njim jer mi treba pomoć oko udomljavanja. Same smo ga smjestili i tamo je vec mj dana. I sada stvarno više nemamo gdje.
2020 04 26
Probajte ga oglasiti, ili jednostavno sve zvati ,možda budete imali sreće pa se netko javi.🙂 Evo mi smo baš i tražili psa jer smo odlučili ili udomiti ili eto ovako tko daruje ,možda ćete uspjeti sretno...Našeg psa smo uspavali prošle godine i prazno dvorište , bilo mu je šteta da nekom psu ne prožima dom a sve ima uvjete biti sretan ,možda se i tamo netko javi sretno.
2020 04 26
![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/e556f9324b779dc70b307e086563036c.jpg) Evo tako mali me ne pušta legne na nogu ,haha a tjedan dana je tu.
2020 04 26
> EMINNAD: > ![](http://upload.mojekrpice.hr/hr/images/message/e556f9324b779dc70b307e086563036c.jpg) > Evo tako mali me ne pušta legne na nogu ,haha a tjedan dana je tu. Predivan je 💕
2020 04 26
Oglasite na Fejsu.
2020 04 26
Tko su volonteri i udruge koje su vam obećale pomoć, a sad ne reagiraju?
2020 04 26
> gitadevi: > Tko su volonteri i udruge koje su vam obećale pomoć, a sad ne reagiraju? Ne želim imenovati nikoga, uglavnom ovo mi je zadnji put da ovo radim. Ubuduće nek se snalaze sami. Ovo je već drugi put da mi se ovo desilo. Prvo s onim psom iz kanala koji je bio slijep i gluh, sada ovo. Zlo mi je više.
2020 04 26
Uglavnom se ne mijenja ništa ako ne imenujete i ne prozovete, na žalost. Ja sam aktivist za prava životinja i usko surađujem s azilima, udrugama, volonterima.....kao i svugdje drugdje - ima diiiiiivnih, ali stvarno divnih ljudi, a ima i pozera. No, uglavnom se radi o tome da je napuštenih, zlostavljanih, gladnih, ničijih, nezbrinutih životinja sve više i više, a sredstva i kapaciteti taj porast nikako ne mogu pratiti.
2020 04 26
Jooj ovi iz Vinkovaca su bas koma.. Jednom su objavili da hitno traze smjestaj za psa jer ce ostati na ulici i moja frendica im se javila doslovno odmah i nikada nije dobila odgovor 🤣 a oglas su stavljali svakodno kao hitno,hitno!! Drugi put su dosli da pogledaju uvjete u kojima bi pas bio ( ima veliko i ogradeno dvoriste, znam da to nije jedini uvjet ) i ima vec jednog psa, zlatnog retrivera, i nakon par dana su joj samo rekli da ne zadovolja uvjete i pitala ih je, a koji su to uvjeti... I, naravno, nakon toga nikakav odgovor, a psa su isto svakodnevno objavljivali.. Tako da, ne znam...
2020 04 26
Eminnad, kazete da je uzasno to što se dešava (s napustenim psima). Slažem se, uzasno je. I to upravo zato sto stalno ,,neki otac preskače ogradu kod kuje". To nije simpatično, to je neodgovorno ponašanje vlasnika koje ima loše posljedice. Kristina, oglasite ga i na Njuskalu, mozda bi ga neke bolje fotografije prije udomile... probajte fotografijom dočarati da je malen, manji psi se u pravilu lakše udomljavaju...sretno <3
2020 04 27
> Sandrlje: > Eminnad, kazete da je uzasno to što se dešava (s napustenim psima). Slažem se, uzasno je. > I to upravo zato sto stalno ,,neki otac preskače ogradu kod kuje". To nije simpatično, to je neodgovorno ponašanje vlasnika koje ima loše posljedice. > Kristina, oglasite ga i na Njuskalu, mozda bi ga neke bolje fotografije prije udomile... probajte fotografijom dočarati da je malen, manji psi se u pravilu lakše udomljavaju...sretno <3 Slažem se i onda ne znaju što bi sa psićima , dobro bar ih nisu negdje ostavili bar su oglasili i dijelili,ali da neodgovorno je .Ja sam svoju mačku odmah sa prvim tjeranjem kod vet,na sterilizaciju jer sam znala da ne mogu imati više mačaka .Ona je kažu bila baš ograđena i nije im jasno kako jer je dosta ograda visoka itd nadam se da će poraditi na tome,ne poznam ih ali to su rekli kad smo došli po psića 🙄
2020 04 27
Kristinanu1996, vidim da ste iz Vinkovaca, nemam tamo osobu od povjerenja u toj problematici, pa bih predložila da se za pomoć i savjet obratite udruzi Pobjede iz Osijeka, imaju vrlo razgranatu mrežu volontera, pa se nadam da imaju i nekog pouzdanog u vašem mjestu.
2020 04 27
> Sandrlje: > Eminnad, kazete da je uzasno to što se dešava (s napustenim psima). Slažem se, uzasno je. > I to upravo zato sto stalno ,,neki otac preskače ogradu kod kuje". To nije simpatično, to je neodgovorno ponašanje vlasnika koje ima loše posljedice. > Kristina, oglasite ga i na Njuskalu, mozda bi ga neke bolje fotografije prije udomile... probajte fotografijom dočarati da je malen, manji psi se u pravilu lakše udomljavaju...sretno <3 Maleni i svijetli, u pravu ste. Zato ja uvijek privremeno ili trajno udomljujem crne i velike :|
2020 04 27
1 2 3