Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Sastanci. Ona i on. Brak /

Crkveni razvod

Bok, imam pitanje za prijateljicu, savjet, rastavila se na sudu prije 6 godina, sad je u drugom braku, kako bi rekla samo kod matičara, ja sam bila kuma, ona i ovaj muz bi se htjeli vjencati u crkvi , ima li netkoniskustvo i zma li ista kako napraviti crkveni razvod od prvog muza? Gledala je po internetu al nema nista konkretno, kako i sta , neki savjet svaki bi joj dobro dosao, ima i djete u starom braku, i jedno u novom
2020 06 14
Ako se radi o katoličkoj crkvi, koliko ja znam, nema razvoda.
2020 06 14
Crkva je poništila brak Thompsona i Danijele, može se, ali vrlo teško, uz valjan razlog..
2020 06 14
Poništen je i brak od Niine Badrić. Razlog je isti- nisu htjele imati djecu. I to je bilo dovoljno. Na temelju čega bi prijateljica koja ima dijete tražila poništenje (ne razvod) crkvenig braka koji je sklopila dok ih smrt ne razdvoji?
2020 06 14
Pa zbog nasilja je pobjegla s curicom , tukao ju je , a kako su joj rekli u crkvi zbog toga je moguce al mora u Split, kao.prosle godine je bilo 26 slucajeva razvoda takvog braka
2020 06 14
Ja sam rekla da je to po meni kao nemoguce jer imaji djeze i konzumiran brak al isla je u crkvu pitati i rekli su joj da moze i zbog nasilja i uz dokumentaciju koju ima pa je samo zanima kako ide postupak ako nezko zna, placa se kao 3000 kuna pokretanje i onda ide postupak sa vjestacenjem nekim, pa ako netko zna kako sta ?
2020 06 14
Samo uz odobrenje pape.
2020 06 14
> ankicabanankica: > Pa zbog nasilja je pobjegla s curicom , tukao ju je , a kako su joj rekli u crkvi zbog toga je moguce al mora u Split, kao.prosle godine je bilo 26 slucajeva razvoda takvog braka Pa eto. Sve znate i očito ste upućene i tako neka napravi.
2020 06 14
Tako mi je rekla i bas bi volila da to rjesi, hvala vam na odgovorima, ako bude isla javim kako je proslo i jel bas tako jednostavno kao sto su joj rekli , jer kako su joj rekli u zadnje 2 godine je to jednostavnije , pa se nadam da ce uspjeti
2020 06 14
Ne vjerujem da će uspjeti. Ali ako ima viška vremena i novca neka proba.
2020 06 14
Skupiljala je novce za to, nwk pokusa ja joj zelim srecu iako sam joj ja rekla isto sto i vi teško da ce uspjeti,
2020 06 14
Što fali svjetovnom braku? Vrijedi isto kao i sklopljen u crkvi.
2020 06 14
Definitivno nije isto, a kao ovaj drugi brak se racuna kao preljub, crkveno, i nemju pravo na pričest iapovijed itd
2020 06 14
Kod maticara je isto brak normalno sve, al zbog tih stvari bi volili, iapovijed ,pričest, mialim da je rekla da nemaju pravo ni na kumstva vise u crkvi
2020 06 14
Jedino da piše papi ili da potraži savjet od biskupije, pa nešto preko njih riješiti... Po meni nasilje u braku je jako dobar razlog za razvod crkvenog braka.
2020 06 14
1 2 3 4 5 ... 8