Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Odjavi se

Forumi /

Ljubav, obitelj, djeca, psihologija /

Sastanci. Ona i on. Brak /

Crkveni razvod

Bok, imam pitanje za prijateljicu, savjet, rastavila se na sudu prije 6 godina, sad je u drugom braku, kako bi rekla samo kod matičara, ja sam bila kuma, ona i ovaj muz bi se htjeli vjencati u crkvi , ima li netkoniskustvo i zma li ista kako napraviti crkveni razvod od prvog muza? Gledala je po internetu al nema nista konkretno, kako i sta , neki savjet svaki bi joj dobro dosao, ima i djete u starom braku, i jedno u novom
prije 19 dana, 13:15
Ako se radi o katoličkoj crkvi, koliko ja znam, nema razvoda.
prije 19 dana, 13:44
Crkva je poništila brak Thompsona i Danijele, može se, ali vrlo teško, uz valjan razlog..
prije 19 dana, 14:06
Poništen je i brak od Niine Badrić. Razlog je isti- nisu htjele imati djecu. I to je bilo dovoljno. Na temelju čega bi prijateljica koja ima dijete tražila poništenje (ne razvod) crkvenig braka koji je sklopila dok ih smrt ne razdvoji?
prije 19 dana, 15:02
Pa zbog nasilja je pobjegla s curicom , tukao ju je , a kako su joj rekli u crkvi zbog toga je moguce al mora u Split, kao.prosle godine je bilo 26 slucajeva razvoda takvog braka
prije 19 dana, 15:06
Ja sam rekla da je to po meni kao nemoguce jer imaji djeze i konzumiran brak al isla je u crkvu pitati i rekli su joj da moze i zbog nasilja i uz dokumentaciju koju ima pa je samo zanima kako ide postupak ako nezko zna, placa se kao 3000 kuna pokretanje i onda ide postupak sa vjestacenjem nekim, pa ako netko zna kako sta ?
prije 19 dana, 15:09
Samo uz odobrenje pape.
prije 19 dana, 15:10
> ankicabanankica: > Pa zbog nasilja je pobjegla s curicom , tukao ju je , a kako su joj rekli u crkvi zbog toga je moguce al mora u Split, kao.prosle godine je bilo 26 slucajeva razvoda takvog braka Pa eto. Sve znate i očito ste upućene i tako neka napravi.
prije 19 dana, 15:19
Tako mi je rekla i bas bi volila da to rjesi, hvala vam na odgovorima, ako bude isla javim kako je proslo i jel bas tako jednostavno kao sto su joj rekli , jer kako su joj rekli u zadnje 2 godine je to jednostavnije , pa se nadam da ce uspjeti
prije 19 dana, 15:37
Ne vjerujem da će uspjeti. Ali ako ima viška vremena i novca neka proba.
prije 19 dana, 15:48
Skupiljala je novce za to, nwk pokusa ja joj zelim srecu iako sam joj ja rekla isto sto i vi teško da ce uspjeti,
prije 19 dana, 16:16
Što fali svjetovnom braku? Vrijedi isto kao i sklopljen u crkvi.
prije 19 dana, 17:13
Definitivno nije isto, a kao ovaj drugi brak se racuna kao preljub, crkveno, i nemju pravo na pričest iapovijed itd
prije 19 dana, 17:32
Kod maticara je isto brak normalno sve, al zbog tih stvari bi volili, iapovijed ,pričest, mialim da je rekla da nemaju pravo ni na kumstva vise u crkvi
prije 19 dana, 17:34
Jedino da piše papi ili da potraži savjet od biskupije, pa nešto preko njih riješiti... Po meni nasilje u braku je jako dobar razlog za razvod crkvenog braka.
prije 19 dana, 17:56
1 2 3 4 5 ... 8 Sljedeći