Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Svakodnevica /

Škola, fakultet, posao, karijera /

Promjena zakona-odgođeni maturalci

Molim mame koje imaju djecu u 3.razredu srednje škole i koji bi na ljeto (ili pred početak slijedeće šk.godine) trebali ići na maturalac,da napišu da li će ići ili je,zbog nekog novog zakona o financiranju dnevnica nastavnicima,odgođeno kao u Zdravstvenom učilištu u Zagrebu? Dobrodošli su i komentari samih nastavnila [:kesi]
2015 01 26
*nastavnika [:smije]
2015 01 26
Nitko nema srednjoškolca koji kuka na sve strane da samo njegova škola ne ide??
2015 01 26
Ne znamo još ni mi što ni kako....problem je u tome što profesori ne mogu ići na put ako im nisu plaćene dnevnice, jer je to kršenje zakona, tj takvu odgovornost na sebe neće uzeti nitko pametan...drugo, škola ne može dati dnevnice jer je tada škola u prekršaju, a ni mi si sami ne možemo platiti jer je to nezakonito.. Eto, pravilnik kao da je pisala moja mačka, toliko je logičan...i sada svi skupa muku mučimo kako osigirati maturalce, a da nismo u prekršaju...krasno
2015 01 26
Riječke škole još nemaju rješenja, za ostalo ne znam...mislim da će se dogovor morati postići na razini škola/županija jer očito da ministarstvo nema pojma šta i kako....a djeci uskratiti maturalni je čista glupost
2015 01 26
Moja kćer kaže da će većina škola u Zg (ako je istina) ići po starom zakonu,samo njihova i još jedna Gimnazija da neće ići...Ustvari,čeka se dodatak tome zakonu,ako ga uspiju donesti u ova 3-4 mjeseca...
2015 01 26
Nije fer prema djeci,uvijek se sve preko njih lomi...
2015 01 26
I ako sam ja dobro skužila,škole bi trebale platiti te dnevnice (ili osnivači-gradovi,županije),ali nemaju novaca...Ne bi time bile u prekršaj...Ili griješim?
2015 01 26
Da, točno je, ideja je da plate zupanije, ali to po zakonu ne smiju (?!), tako da budu riješili sve u zadnji čas...a već bi trebalo i platiti prve rate i slično, pa nitko ne zna što da radi....ni djeca, ni profesori, ni ravntelji ni roditelji..jednostavno ne razumijem kako mi u RH uvijek i najjednostavnije stvari uspijemo komplicirati :/
2015 01 26
nije uopce stvar u dnevnicama ... mislim realno jest, slazem se sa dragi22... ja radim u osnovnoj skoli i imam relativno problematican razred. i sama sam javno izjavila da se ne usudim preuzeti ogovornost za pojedine ucenike nema novaca koji mogu platit tu odgovornost, pogotovo na maturalcu i jos pogotovo u stranoj zemlji novi zakon propisuje (mozda cu u nekih sitnicama grijesit) da prvo skole moraju sastavit plan izleta, u kojem se treba navesti tocan datum kad se ide, kud se tocno ide, koji hotel zelimo, koje aktivnosti zelimo i gdje. ako se ide na jenodnevni izlet gdje zelimo jesti i koji meni itd itd... kad se to sastavi raspisuje se javni natjecaj gdje ce se agencije javljati sa svojim ponudama na napisano. do sad su agencije bile to koje su sastavljale program. ovo je uvelike problem i vidi se da je zakon sastavljao neuk covjek. od kud da ja znam sada kakav meni ce imat neki restoran u 5. mj ... odkud da uopce znam kojih restorana ima u Biogradu npr. ? nakon sto agencije posalju ponude treba se osnovati povjerenstvo (za svaki izlet) koje ce odabrati 3 najbolje ponude (nisam sigurna treba li biti ukljucen i prestavnik roditelja, pedagog ili netko... taj dio nisam jos stigla prouciti) pa onda to prezentirati roditeljima i da roditelji pristanu. ok, ovaj zadnji dio je bio i do sad tako koncipiran (osim sto je to povjerenstvo bilo sastavljeno od razrednika koji su vodili te razrede), ali sada to sve treba i papirnato, sluzbeno popratiti sto je nevjerojatno glup posao, a svest ce se na isto... samo ce oduzeti dodatnog vremena. najveci problem jest onaj prvi, ko sastavljanja puta sto ako npr. tijekom izleta je planirana kazalisna predstava? znaci mi sad trebamo upisati naziv prestave koju cemo gledat u 5. mj... a kazalista nemaju pripremljen program toliko unaprijed... kako ?
2015 01 26
ima jako puno nebuloza u tom novom zakonu i sama procedura je zakomplicirana do maksimuma.... dnevnice su samo slag na torti ljudi koji vode djecu na izlet... ne zarade bas na tim dnevnicama toliko... jer (pogotovo oni koji vode na maturalac) moraju se i pripremiti za taj izlet, uzet neki gablec i itekako potrose i svojih novaca. tako da ta prica ima dvije strane...i vecinu zakona u skolstvu donose ljudi koji nisu niakd bili u ucionici i zamisle nesto idealno u teoriji, ali ne razmisle kako je i je li to moguce tako jednostavno provest u praksi...
2015 01 26
Nisam protiv nastavnika,dapače,toliku odgovornost ne vjerujem da bih i sama preuzela,koliko god dobar razred bio (na sreću ne radim u školstvu [:kesi] ), i nek im sve bude plaćeno i ne znam u čemu je bio problem u dosadašnjem načinu financiranja,kad se izdvajalo iz ukupne mase novca koju mi roditelji uplatimo (ispravite me ako griješim) i mislim da se nitko od roditelja nije bunio... Al zašto bi bilo jednostavno,kad može komplicirano... Žao mi je dobre djece kojima bi taj maturalac bio nagrada...
2015 01 27
ne kuzimo ni mi u cemu je bio problem u dosadasnjem nacinu organiziranja izleta da se ne shvati krivo, moja prosla generacija je bila super, isli smo na sve izlete bez ikakvog razmisljanja da nekog ne bih vodila...i na maturalac... cak i na jedan nagradni izlet sam ih o svojoj organizaciji vodila... svi zakoni se rade sa idejom "da se nastavnicima olaksa"... ne znam kako drugima al meni je ova godina pomalo krvava sa svim tim "olaksanjima" da.. i meni je jako puno stvari zao, ali kod mene vecinom svi bruje oko organizacije izleta pa tek onda problema sa dnevnicama i da... inace se broj dnevnica (ovisi koliko je voditelja) zbrojio i podijelio na broj djece koja idu na izlet pa je cijena izleta bila uvecana za taj iznos svakome djetetu... ne znam u cemu je bio problem... nekoga je u ministarstvu ocito to zuljalo...
2015 01 27
Ma izmišljaju toplu vodu! Vas (nastavnike) prave budalama sa svim tim izmjenama koje više nitko živ ne može poloviti,a nas roditelje nikad nitko ništa nije ni pitao...O djeci da i ne govorim...Nezz da li bi se isplatilo pokrenuti kakvu peticiju ?
2015 01 28
a ne znam... toliko stvari bi trebalo mijenjati da bih bila zatrpana u peticijama da krenem. da se treba zalit , treba. ali uglavnom ne uvazavaju glas naroda i radnika...
2015 01 28
1 2