Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Proslave /

Svadba /

Kako je ovo normalno?

[:smije] [:smije] [:smije]
2015 03 02
EzriZlo i jelenaa007 ja tek sada vidim vaše komentare :O puno je to novaca za vjenčanicu, ja za svoju dala 2500 i još dobila 100 pozivnica gratis :) a koji to studio uopće ne izrađuje slike a tako je skup? Ezri hvala i poljubac (moram napismeno ne da mi ove ikonice ispod, god demit )
2015 03 02
WalterZulu thnx na prijedlogu, već sam dogovorila fotografa. zapravo, mislim da sam sve rješila, ove bitne i velike stvari, ostaju samo sitnice i da btw. jel netko zna koliko se plaža ZAMPu? koliko sam čula 800-1000 kn? ili?
2015 03 02
Nevezano za temu, jel još netko ima problema sa smajlićima ispod? Malo, malo pa ih ne mogu koristiti ... svašta
2015 03 02
A s druge strane tih 70 kn bi mogla biti i kao zahvala za trgovkinju koja ti često puta mora pomoći obući te kreacije na sebe. Mislim, u svim silnim troškovima, 70 kn nije tako puno. A možda će maknuti iz dućana sve one koje dolaze "iz fore" probavati i gnjaviti trgovkinje. To što su one tamo, ne znači da trebamo gaziti po njima. I da, HM rasprodaja izgleda kao svinjac, butik s vjenčanicama ipak malo bolje. Podrazumijeva da probavaš haljine koje su i njih koštale par stotina do par tisuća kuna. Ja razumijem da se na troškove mora paziti, svi to radimo kad računamo taj proračun za svadbe i što god već slavili. Ali isto tako razumijem i pokušaj salona da zaštiti svoje haljine, jer realno, najčešće imaju samo jednu, a ne još 5 istih na lageru kao HM i slične trgovine. Pa ako si platila samo probavanje haljine, ipak si opreznija pri navlačenju iste.
2015 03 03
cesto su potrebne i dvije radnice da mladenku uteraju u konstrukciju, ovisno o slozenosti/slojevitosti iste. al eto, one rade za zrak. milione vrte na mladenki koja im cijeli radni dan od 8 sati ne izlazi iz salona. i tako par dana barem zaredom. ruku na srce, tako najcesce bude. a onda od kineza naruce nekaj deseto i u tom salonu lipu ne ostave. doskocili su im bar donekle. i to je okej. da je radnica okej, korektna i od pomoci, dala bih joj i 100kn. bez greske, racuna i kusura. fer si? fer sam. jos ti i cokoladu donesem. ja ne kuzim cemu drama, ak se haljina ima. gledala bih to kao jednu brigu manje, jedan trosak manje. a na sta ce drugi ili nece potrosit svojih 70kn, boze moj, njihova para, nije da imamo pravo u to ulazit. niti je fer gledat situaciju iz perspektive jab se udala al nedam/nemam 70kn za probu. bogati, a radnici na minimalcu u tom salonu se bas trci oko tebe celi dan nebil moooozda jedna od 20 eksuli kupila il unajmila makar i najjeftiniju vjencanicu. i ne umuljala fasadeksom, usmrdila il zgazila obucom bar dve od 5. onako, slucajno. istina je gorka, a to je da se velika vecina ljudi ne pere. danima, tjednima. dovoljno je uci u tramvaj. taj zadah neopranih zuba je dovoljan. covjeka jeza prodje na pomisao kakav je ostatak tijela..zalosno, al je tak u 80% slucajeva. da su mi svadbe odbojne same po sebi, da mi poziv na tudju dodje ko poziv na robiju, ja ju sebi sigurno organizirala ne bih. vrlo jednostavno. svaka lipa bi mi bila bacen novac na sekiraciju oce/nece ispast kak treba, a u osnovi to sve uopce ne zelim. ko da u ducanu roknem par somova ojra na cizme koje nikad obut necu jer su mi gadne i neudobne. [:smijesi] postedila bih sebe i druge sebe takve.
2015 03 03
Cipelitza i Koviljka drage moje, razumijem da ja dobro što vi pokušavate reći. Isto tako znam, za koliko novaca trgovci rade, jer sam i sama radila kao trgovac jedno duže vrijeme. Moja mama također i moj brat Robert takodijer ak me razumijete Ali to naplaćivanje stvarno nema smisla. To je isto kao da vas dvije ulazite u trgovinicu mještovite robe u kvartu, i ja vam odmah na početku uzmem 50 -100 kn ako kanite samo vidjeti što ima unutra jer postoje ogromne šanse da ćete ukrasti nešto, znamo koliko toga ima, vjerujte mi kradu svi od klinca od 2 god do babe sa hodalicom od 72 god. To je van pameti. Barem meni. Kao da je cijeli svijet poremetio, zdrav razum i logika, ponuda i potražnja, trgovina, ekonomija , svi zakoni trampe i sl. A to što sam ja našla vjenčanicu, nema nikakve veze. Čisto komentiram i zanima me mišljenje vas ostalih. Cipelitze, onda te ne zovem na svadbu ili ? ;)
2015 03 03
I btw. situacija udala bih se a nemam 70 kn u dežpu po meni je isto smješna, komentirala sam ispred, da bez određene pripremeljene svote ne treba ni pomišljati na svadbu. tako da nije ni stvar u 70 tak kuna puta onoliko koliko salona misliš obići , već je stvar u tome da je to, sama sam sebi već dosadna, totalni apsurd i nešto nenormalno isto tako, znam da cure idu u srbiju i bosnu po vjenčanice (i još hrpu toga), što će se tek sada dogoditi? mogla bi ista ta prodavačica ostati bez posla npr... osobno, nikada ne bih otišla u srbiju ili bosnu po vjenčanicu, prstenje i sl. mislim da se ovdje može naći jako lijepih stvari i po ok cijeni ako si normalan. ali da plaćam probu (bilo čega) trgovcu nema šanse. a oni neka nađu način kako će sačuvati svoju robu. ipak držim da je većina cura normalna i čista. jel netko upoznat jel u kojoj još državi postoji nešto ovako ili slično? pliz javte
2015 03 03
mex , kazem da je tako u vecini slucajeva i shodno tome doskocilo se koliko se moglo. iako, ne sumnjam da su najzesci smorovi i hartavci i dalje prisutni u tim, ekskluziva ili ne ducanima. [:tuzan] a ovo drugo, kako nema veze? "S obzirom da nikada nisam bila tip cure koja se razumije, a još manje voli, svadbe i organizaciju svadbe, odlaženje na svadbe, i zapravo, sve vezano uz svadbu kao takvu,..." pa ak ti je muka i od tudjih svadbi, sta se mucis? i da, ako si nasla vjencanicu, fino se postedis sekiracije oko tudjih 70kn. ti ih ne moras dati, jedna stvar manje za obaviti, a tko hoce, ma neka da i sto. pa sta. puno toga je meni apsurd. evo, na krpama za pocetak, ne moramo u vece, vaznije i skuplje izdatke poput vjencanja.. kupit fejk icega (eno ernjaksice bombardiraju sa svih coskova) je meni bozesacuvaj. ne bih fejk na sebe stavila za sve pare ovog svijeta. kostao 1 lipu ili 5 somova kuna. ima tko hoce, tko ce fejk platit vise nego original. ima nas svakakvih. nek ljudi sa svojim parama rade sta oce. ni ja druge ne pitam na sta cu svoju lovu potrosit, dakle odmah si oduzimam pravo drugima ulazit u troskove, smislene i besmislene. svak s dr strane ima svoj mali princip. naplacujete? meni to nije ok, da nudite najbolju stvar za najmanje para, necu iz principa. fala dovidjenja. osnovni zakon trampe je da su potraznja i ponuda itekako povezani. bez jednog nema drugog. da nema potraznje, ne bi bilo ponude.
2015 03 03
Pa to je točno, samo je se pitam koliko će biti potražnje, nakon ovoga... čisto onako, zanima me hoće li to uspjeti proći ... kao kad pratiš nešto, čudno ti je, fascinantno, smiješno ili sl. pa pratiš kako napreduje tema/ideja/akcija A što se tiče svadbe, pa nije samo do mene, postoje i drugi ljudi koji imaju riječ u tome. Prvenstveno, svinjska polovica, kak bi Ezri rekla, a onda i naši roditelji čije želje poštujemo, jer želimo a ne jer plaćaju. ali to sada nije ni bitno. Spomenula sam jer kada sam počela s organizacijom u jako malo toga sam bila upućena, zbog manjka zainteresiranosti od ranije, pa me dosta toga iznenadilo. ali ovo me definitivno oborilo s nogu , nikada nisam čula ništa slično, ali to što kažeš potpuno podupirem, tko voli i hoće, slobodno .... samo mislim da je stvar u tome, da uskoro neće biti tko voli, već da se neće imati izbora...
2015 03 03
Evo možemo i promjeniti temu... isto mi je fascinantno zašto hž izdaje i prodaje po masnoj cijeni karata više nego što ima sjedećih mjesta i zašto je jednaka cijena ako već prodaju van kapaciteta.... isto mi je fascinantno, ali ne znači da ću postaviti šator i prosvjedovati protiv toga, samo raspravljam na forumu, trenutno nemam pametnijeg posla, pa eto to su moji motivi :)
2015 03 03
ne zvucis mi fascinirano vec uzrujano, iznervirano tom informacijom. nego, da te pitam, to da se proba placa si saznala u salonu vjencanica? ili si cula od nekoga? jer ak si saznala na licinom mjestu, mogla si tamo pitat jel izdaju fiskalac za to. i pitat kak to da se naplacuje, zakaj. ak te vec zanima. kajaznam, ja pitam sta ne znam a zanima me. cisto da dodjem do dovoljnog broja informacija temeljem kojih cu bit odusevljena/iznervirana. ovak, ni sim ni tam. mex, stvar uopce nije tragicna, kakav nedostatak izbora? prvo, rijec je o 70kn. toliko kosta kila pileceg filea. ne udaju se cure svaki dan ni svaki vikend pa da se pada u nesvijest od troska od 70kn. i da se prek tjedna hoda okolo i probava vjencanice pa da se cifra popne u nebo. cemu drama oko necega sto se uvijek, ak se choeku neda zaj* moze otkazat. kad odlucis da ides organizirat, onda se primis posla i odradis to. ne stignes dramit nad svakom lipom i time smatras li to okej ili ne troskom. meni je, vjencanje intiman cin dvoje ljudi. njihova je volja jedina bitna, drugi mogu i ne moraju biti ispostovani u smislu zelja i pozdrava. dakle cin u koji ce taj par po nuzdi ukljucit kumove/svjedoke, a po dobroj volji sve ostale. hoce li se to pretvorit u zurku od tri dana ili veceru za manje od 10ljudi, stvar je dogovora i odrade priprema. kad dogovoris, onda ne stojis na svakom cosku i ne cudis se i ne nerviras. jer nit imas vremena nit volje. to je vec kanaliziranje, kako energije tako i vremena.
2015 03 03
Cipka, frendica išla u Sposu, u četvrtak ako se ne varam, i žena joj je rekla da od ponedjeljka počinju naplaćivati probu. Tako da, ako laže ona, lažem i ja. Za račun ne znam, baš sam pitala frendicu, kaže ona nije pitala. I da, rečeno joj je da još dva salona u Os planiraju to uvesti od ponedjeljka, rekla mi koji su, ali zaboravih. Nisam iznervirana uopće, osim činjenicom da mi krpice jako štekaju i onda brzo pišem možda i nespretnije nego inače, do mi ne zaledi komp ponovo. To je mana ovog "razgovora" jer ne vidiš drugu stranu, a riječi svatko može protumačiti drugačije, kao i smajliće, interpukcije i sl. Što se tiče organizacije, to je završeno, do sitnih detalja, koji se rješavaju netom prije, tako da... a naravno da ću se smarati troškovima, pogotovo onim apsurdnim jer ipak iz mog đepa idu novci, zarađeni preko moje kičme... dovoljno poštovanja imam prema istoj, pa stoga ne dam svakoj budali da me odere . pritom ne mislim na prodavačice. zanima me i mišljenje drugih cura, konkretno budućih mladenki, jesu li one spremne tj. voljne dati novac za takvu glupost. rekla sam već da ne bih nikada, makar se udala u šatorskom krilu, radije ću dati te novce npr nekoj udruzi za životinje ili sl. a što se tiče intimnog čina, slažem se, ja sam eto odlučila uvažiti želje svojih roditelja i muževih, za svatovima, jer sam tako htjela. pogotovo jer su moji roditelji meni omogućili gotovo sve, mogu i ja njima ispuniti želju , pogotovo jer sam najstarija i prva koja se udaje. ali definitivno u organizaciju kao takvu, nisu uključeni, u smislu da nam se govori što i kako napraviti. oni dobiju samo notifikaciju o obavljenom
2015 03 03
ma gle, jedino u prici bitno je da ti svoje odradis kako vama dvoma, prije svega i svih drugih, cast im, odgovara. a ovo dalje, ne sekiraj se. naplacuju jer mogu. imaju kome. kokos sindrom. ili neka zeli bas vjencanicu koju oni prodaju. i platit ce probu. i neka. pa sta. tebe ce odrat udruga za zastitu zivotinja, otic na pivo s tvojim parama umjesto po vrecu hrane za zivotinje, to netko isto tako moze iskomentirat, kuzis? ak nisi svijecu drzala pojma nemas di tek ta lova zavrsi. dize mi se kosa na ledjima na rijec "udruga". no to je druga prica. da ti odgovorim, cisto jer si pitala. kad mi se nesto svidja, doci cu do toga. nema dalje. kostalo, ne kostalo, naci cu nacina da si to priustim. bilo sto to bilo, burek ili vjencanica. sto hocu, za to radim i zaradim i priustim si. nekome skupo, meni djaba u odnosu na srecu koju mi donosi. ne kukam i ne zgrazam se. dakle zelja mora bit jaka i predmet zelje bit bez mane u mojim ocima, samim time vrijedan svake lipe.
2015 03 03
Evo, iskreno...Da mi se baš probava ta neka haljina koju sam vidjela u izlogu, i za koju sam spremna izdvojiti, štajaznam, cca 8 k kunića(ima jedna poznata koja je svoju toliko platila),tih 70 kn bi mi bio minoran dodatan trošak. Eto, ako je to po njihovim pravilima, neka im. Možda nisam najbolji kandidat za raspravu jer bih sa ušteđenim novčićima radije uplatila jedan dobar odmor.Ili kupila štogod za urediti stambeni prostor. "Svadbovanje" na prostoru Balkana mi se izrazito gadi jer za sobom povlači štošta. Odbila sam preko nekoliko poziva, što za kumstvo(nedam vam 7 tisuća za ugradbenu pećnicu i mikrovalku, sorry.Jbg, nemam ih ni ja.), što za prisustvovanje paradi kiča gdje se od partnera i mene očekivala svota od po 1500,00 kn po glavi. Jašta, to obično rezultira nadurenom brajdzilom ,pri čemu se gubi kontakt i s muškom polovicom para,do tad dobrim prijateljem.Ili gubitkom frendice koja očekuje da novac namijenjen za ratu kredita, daš njoj da pokrije troškove izrade pozivnica. Iznimke postoje. Lijepe, ukusno priređene, skromnije svadbe, gdje svaki detalj upućuje na razlog zbog kojeg mladi par organizira takvo nešto. Dakako, sve je stvar osobnog izbora.
2015 03 03