Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Proslave /

Svadba /

Kako je ovo normalno?

U Njemačkoj u običnom dućanu ponegdje stoje upozorenja da se oštećenja naplaćuju pa ti pazi kad probavaš. Meni je sasma normalno da će ti naplatiti probavanje tih vjenčanica, naravno, ako mi za to izda račun. Vjenčanice su ipak malo "bogatije" i nesvakidašnja odjeća i ne možeš ih baš šutnuti u perilicu. A tragovi probavanja ostaju na odjeći, makar se istuširali prije odlaska u pohod na "savršenu haljinu"... Svadba košta. Naravno da je to biznis, osobito otkako domaće mladenke imaju potrebu na svojoj svabdi biti šekši i šik pa puštati golubove. (Op.a. mislim na tice, ne "oneu goljubljad")...
2015 03 02
trenutno se lusteri lansiraju u nebo. vidle junakinje kardašijanze na tajlandu pa odma pohrlile. [:smije]
2015 03 02
Ne želim buduće mladenke obeshrabrivati ružnim pričama, pa ću reći samo-imate li priliku, dajte si sašiti haljinu kod neke poznate i provjerene krojačice.
2015 03 02
"centar sve je to super, samo realno, stan nije tvoj/vaš dok ne otplatiš kredit." istina, ali mi smo stan kupili kad neki nasi frendovi ni faks nisu zavrsili, a kamo li razmisljali o svadbi ili rjesavanju stambenog pitanja. tim cemo mi svoj stan otplatiti do 37-e i imati sto ostaviti djeci : ) ja znam da nasa odluka nije za svakoga i da ima ljudi kojima je to jedinstvena prilika da se pokazu, potrose... meni, iskreno, takve prilike ne trebaju. to sa svadbama danas je postao cirkus, a ne intimni trenutak zivota... kako bi nama rekli kad smo umjesto svadbe dali polog za stan " a, mogli ste jos zaraditi"............ [:pospan]
2015 03 02
Centar, odabravši kupnju(kaparu) stana nauštrb svadbe ste si možda oduzeli trenutno zadovoljstvo da taj dan proslavite s dragim ljudima, ali ste dugoročno napravili odličnu stvar. Tko vas poznaje, voli, druži se s vama, shvatit će(zapravo je postupak vrlo logičan, nema se tu što ne shvatiti).
2015 03 02
Meni je to van svake pameti. Znači riječ je o salonu vjenčanica, ne HM u u vrijeme popusta. Kako je moguće onda biti bradzila? Nema baš gužve u salonu, prodavačica je uvijek uz buduću mladenku, ako primjeti da nešto nije kako treba, može upozoriti ili kao što je koviljka napisala znak upozorenja u slučaju da ošteti robu, mora platiti. Niti u jednom salonu nisam vidjela da mlada uzima vjenčanicu i ide u svlačionicu probati vjenčanicu jer apslolutno ju je nemoguće navući sam i iz tih razloga prodavačica je gotovo uvijek tik uz mušteriju. S obzirom da nema velike gužve, može komotno nakon svih isprobavanja pregledati probane vjenčanice da nema oštećenja. Već pri ulasku u salon, ako ocjeni da buduća nije baš prikladna za isprobavanje, fino upozorenje i molba da navrati drugi puta bez pudera ruža kreme za samotamnjenje i sl. naravno, ljubazno jelte
2015 03 02
Ipak je njima u cilju da mi dođemo, oni žive od nas ne mi od njih. ja bih se radije udala u šatorskom krilu neg što bi platila isprobavanje vjenčanice. toliko luda nisam... pa ne mislite valjda da poslije svake probe ona ide na kemijsko, a svakoj naplati i bradzili i ne bradzili [:sokiran] e jbte nećeš!
2015 03 02
Tako bi trebalo biti da su svi akteri priče normalni. Ali eto, koliko znam, nekoliko salona je u par navrata moralo sanirati štetu učinjenu takvim probavanjem. Pretpostavljam da, s obzirom na ekonomsku situaciju i mogućnost prodaje, prodavačice/vlasnice, nisu komentirale ili upozoravale. I onda takva "spašavana" haljina završi kod ženskice koja je plati po punoj cijeni.
2015 03 02
centar kažem to je ok sve, samo ne mogu si svi priuštiti taj "luksuz" da ne naprave svadbu, pogotovo ljudi sa velikim familijama gdje su svi dosta povezani i drže jedan do drugoga. znači, ne ono tetka koju nikad nisam vidjela i sl. zbog toga ja radim svadbu, nikakva zarada, sve sami plaćamo. ali evo npr, ja se nikad ne bih usudila uzeti kredit, jer u današnje vrijeme, gotovo nitko nije financijski siguran i nikome nije zagarantiran posao.
2015 03 02
Mislim da nisu baš najbistrije rješenje našli, jer će im se obiti od glavu... već sada dosta cura ide u susjedne zemlje po vjenčanice jer su jeftinije, a kamoli da ti treba još cca 300tinjak kn da bi uopće smio probati vjenčanicu. Sretno im bilo Iskreno, svatko ko je spreman platiti to, po meni nije baš sa sobom na čisto
2015 03 02
Isuse prvi put ovo cujem, ovo nisu istine [:ljut] [:ljut] Pa sigurno nes doc u salon ,izabrat odmah prvu,nju probat i uzet ju. Što ako isprobas njih 5,10? Kolko moras dat novaca?? :O Ovo je sik. [:znoji]
2015 03 02
Koliko sam skužila za određenu cifru možeš ih probati sve. ali kad dođeš u drugi salon opet platiš i opet probavaš što hoćeš. ako se odlučiš za jednu u njihovom salonu, onda ti odbiju tih 70 kn na kraju. U OS mislim da, od danas, to prakticira Sposa i još dva salona Neka me netko ispravi ako sam u krivu pliz i btw. ako si pratila temu ja sam taj 1 posto koji uđe i izabere i do viđenja :)) ali nisam plaćala probavanje. zasada to prakticiraju samo neki saloni ali vjerujem da će se proširiti na sve
2015 03 02
Mexicana@ Nisam sve citala, vidla sam temu i isla odma iskomentirat. [:hihot] Onda si dobra, odma izaberes i cao..To je super,ali ja sam jedna od onih sto znam u ducanu biti i po sat-dva isprobavati vise toga i na kraju il uzmem nesto il nista [:smije] [:smije]
2015 03 02
Orneka, a to samo vjencanicu [:hihot] Inace, ne dam se van do zatvaranja [:smije]
2015 03 02
nisam se jos udala, tako da ne znam za haljine i torte, ali ako trazis fotografe i kamermane, preporucam Lorinn! radila sam neke prijevode za njih i ljudi su odlicni i profesionalni, a voljni su se dogovarati oko budzeta kako god ti odgovara. mi smo vec poceli lagano planirati svatove, ali u nedostatku financijskih sredstava ici cemo na neku skromniju (puno skromniju) verziju slavonskih svatova [:smije] A sta ces, sve je to industrija...
2015 03 02