Moj profil Postavke Povratne informacije Razgovori Omiljeni Transakcije Odjavi se

Dostavite za 1 euro prvih 5000 paketa u vrijednosti preko 30 eura!

Forumi /

Ljepota, stil, zdravlje /

Zdravlje /

Virtualna podrska ili čašica razgovora

Kao zaslađivač drugih stvari koristiti samo Steviju ili ništa. Zaslađivači umjetni su jednako opasni opet za druge stvari. kažu da zaslađivači izazivaju rak mokraćnog mjehura i oprezno s njima.
2014 04 16
To koristimo od kad se saznalo za rak. Đumbir i med su jako korisni... i da, slatko se nikako ne preporučava...
2014 04 16
Dobro jutro! Evo ne znam odakle da ti krenem. Dobro smo, koliko mozemo biti. Jučer smo bili na onkologiju, tumorski markeri nevaljaju, krv je mami opća katastrofa. Jučer je bila 3 sata na infuziji, evo upravo je otisla i sada opet na 3 sata infuzije da je malo podignu koliko mogu. Otkriveno je da majki primarni tumor na plućima stoji tj, da je i dalje u regresiji ali i dalje on baca metastaze i i dalje se on siri iz pluća što je doktorima jako cudno jer to ne bi trebao raditi. Sekundari na nadbubreznim žljezdama je aktivan, nije u regresiji, probudio se i nastavlja svoj rad, siri se i metastazira. Majka nije mogla primiti jucer kemo, jer joj je opce stanje jako lose. Idemo opet u četvrtak, do četvrtka će bolnica imati konzilij (sastanak) uvezi mame sto i koji bi joj ljekovi najbolje odgovarali u drugoj liniji kemo. Krenit će eksperiment sa majkom sa pametnim ljekovima (Avast) da ga taj pametan ljek začahuri. Ali to je procedura. Prvo moraju na tome konziliju utvrditi da bi to njoj imalo ikakve pomoći, nakon toga hzzo mora odobriti taj ljek jer njih taj ljek za mamin ciklus košta preko 60 000 kuna, ako oni vide da to njoj nije potrebno ili nece imati efekta, nece ga odobriti.
2014 04 18
Uz to, majka mora biti perfektno zdrava koliko je moguce u njezinom stanju, ali najvise u glavi, da bi ona mogla uopće primiti taj Avastin. Ako ga odobre i ako bolnica pristane, radit ce se eksperiment, ali cim bi ga mama primila, raditi ce se provjera kako djeluje kemo i da li taj pametni ljek pomaze uopće.... eto, treba nam se sve to poklopiti, znaci bolnica ga mora preporuciti, hzzo odobriti, mama ga mora prihvatiti u tjelu i mora imati sve to nekog efekta da bi se to odrzalo, u suprotnom ako nista od toga, prekida se sve i pustaju je da zivi koliko moze bez kemo i ostalih ljekova. Trenutno bolnica daje sve od sebe da ju spase, a sad, vidjet ćemo. Što se tiče mamine noge koju vuče i zbog koje trpi bolove, to ostaje kako je, nikada vise neće biti joj noga bolje nego sada jer su je metastaze na kostima i zivcima jako ostetile. Uvijek će joj noga biti takva. Treba nam trenutno najvise sreca, sreca i sreca da se to sve poklopi i da to pronfukcionira kako treba. Ovisimo najvise o hzzo i maminom opcem stanju...
2014 04 18
Sinoć sam čitala malo o tim pametnim ljekovima, gdje god sam otisla, svugdje pise " bolesnim od raka hzzo ne dopušta lječenje", hzzo baš ne dopušta takve eksperimente i jako rijetko odobrava taj Avast... ali eto, mi se nadamo da će našoj majci ga odobriti... sta drugo reći. Krećemo u još jednu i zadnju borbu, gledamo svi naprijed, pruzila nam se nada tj, nadamo se da će nam se pruziti prilika... ako nas bog vidi, trebao bi nam pruziti priliku, znam da ju zasluzujemo.
2014 04 18
Hvala ninipini [:poljubac]
2014 04 18
prolaznice ,evo djelimo istu sudbinu ,i moja majka ima karcinom- dojke ,želudca i kostiju,sa okoštavanjem cijelog prednjeg djela tako da izgleda kao kornjača(naravno,kao fenomen njen je slučaj na medicinskim stranicama za daljnje pručavanje),a i muž mi je u bolnici (plućni odjel još je na pretragama)iimamo troje djece i već dvije godine ne radimo ,tako da te potpuno razumjem i molim za vas da ustrajete
2014 04 18
zasuzile su mi se oci dok sam ovo citala.. jako mi je zao zbog tvoje situacije, i zbog svih koji ovakvo nesto trenutno prozivljavaju.. lijepo je vidjeti da jos ima dobrih ljudi koji ce ti dati podrsku i pomoci, kao cure koje su ti poslale pakete.. svaka im cast. u zadnje je vijeme rijetkost vidjeti dobra djela jer se svi samo prepucavaju..
2014 04 18
seina18 jako mi je zao zbog tvoje majke i muža.... kod tebe je još i gora situacija nego kod mene. Ne znam vise sto bi rekla o toj bolesti, ta bolest je samo muka, muka i muka. Ta bolest je ubojstvo živog čovjeka... to kazem jer svakodnevno gledam kako moja majka svakim danom sve vise nestaje i nemam komentara vise, toliko toga imam za reci, ali od sržbe, ljutnje, bjesa, nemoci, jada i tuge ne znam sto bi rekla... tesko se nadamti icemu u takvim situacijama, tesko je ostati normalan... ja se trudim, uzimam biljne tablete za smirenje, trudim se ostati vedra i gledati pozitivno na bilo koju slamku kad ju vidim ili skuzim, ali nedugo zatim skuzim da je i ta slamka kao dlaka u jajetu... eto, kod nas je ovako trenutno kako je, previse stvari se mora poklopiti da bi se dogodilo čudo... moja majka je isto zbilja fenomen. Prvi fenomen je postala kada je otkrila da ima karcinom koji se treba dobiti u 70 godini, ona ga je dobila u 47, onda ima nepušački karcinom, a pušila je, nakon toga karcinom je u regresiji, ali on se i dalje siri, pravi metastaze, kao da i nije u regresiji, onda opet je puna, ali stvarno puna vodem ali je dehidrirana.... boze, pitam se da li ce njoj ikada svanuti i biti onako kako treba biti? Sad smo na hzzo milostinji.... boze gdje je ovome kraj i kakav nas kraj sve zajedno ceka... ali onda kad se sjetim rijeci da je taj njezin karcinom nasljedan, da uvijek su vece sanse da se dobije od mame, nego od tate.... pomislim boze da to mozda i mene ceka, mene i moje djete... pa da se ubijem odmah mi dode.
2014 04 18
PetraRuzic ovdje zbilja ima prekrasnih ljudi, samo ih treba naci i vidjeti, takvi ljudi se stalno ne pokazuju, ne vole javnost i rijetko se vidaju jer su zli ljudi uvijek in...
2014 04 18
ninipini rasplakala si me ,s ovim rijecima ,prolaznica zna da smo uz nju ,da se molimo za njenu mamu .o moj isuse usliši naše molitve ,koji se molimo za majku od prolaznice ,podari joj život da još bude pokraj svoje djece i unuka ,da se raduje svakom danu da prica da se smije ,o moj isuse usliši našu molitvu ,podari joj život i ljek da joj dođe što prije. amen . moj isuse također se molim za sve bolesnike pomozi svima koji trebaju tvoju pomoc .
2014 04 18
Evo jedna prigodna slika za nasu obitelj... kad sam ovo vidjela, plakala sam cjeli dan... ali zbilja je tako, zbilja trebamo čudo, trebamo sreći opet čudo... [:tuzan] [slika:b0f03b4b-0ece-49f3-848f-a2c0dccdb936]
2014 04 18
A ninipini kako samo znaš točno pogoditi što i kada trebaš reći. Čitajući sad ovaj tekst iznad si me nasmijala, ali si me tiho u srcu nasmijala... drago mi je da ovo može biti nekome lekcija, bez obzira sto je nama traumatično iskustvo, mozda nekoga pokrene nešto. Hvala ti na divnim riječima. Nas je mama naša naučila da svi budemo borci jer je i ona sama borac... borimo se, idemo dalje, pred nama je velik put pun prepreka, ali mi to mozemo i mi to hoćemo i mi hoćemo da i svi zajedno iduce godine slavimo uskrs na okupu jer nema nista ljepse osim obitelji na okupu, pogotovo nakon ovakvih loših doživljaja. Lijepo je bilo neko vrijeme znati da se sav nas trud vlastiti i zajedniči isplati, da sve ovo sa čime i kime se borimo, nekada je nama značio... ali značiti će opet, jer našoj mami ce odobriti taj lijek, primati će ga, biti će dobro i biti će na našim licima opet sreća [:zaljubljen]
2014 04 18
Dragi naši, želimo Vama i Vašim obiteljima sretan Uskrs!!! Sutra neću biti prisutna na krpicama jer mi muz veceras dolazi da dva dana.... konačno malo da se vidimo nakon dugo vremena! Puno pozdrava svima!
2014 04 19
hvala draga također tebi i tvojima sretan uskrs ,tvojoj majci da bog dragi s neba podari zdravje i život i da bude s vama djecom unukom i zetom ponosi se mamajka vaša s djeceom svojom dobrom . [:sramezljiv]
2014 04 19
1 2 ... 8 9 10 11 12 13 14 ... 18